Herbicidi u soji

To i mene zanima iako je pisano vise puta. Zasto prakticno ne mijesati , sta se desava ? Ko od ovde prisutnih mijesa za uskolisne sa ostalim a da nema problema ?
 
Ja treba coveku da oprskam soju i sad ovi u poljoapoteci kazu ni slucajno mesati herbicide za sirokolisne i uskolisne i ajde sad ti objasni ljudima zasto to nesme ispada da hocu da ih preveslam da im naplatim dva puta prskanje!
 
Citao sam vise puta, da uvazeni clan Peet to radi godinama, bez ikakve posledice.Ja cu isto uraditi na jednoj njivi koja je jako daleko...
 
Ja treba coveku da oprskam soju i sad ovi u poljoapoteci kazu ni slucajno mesati herbicide za sirokolisne i uskolisne i ajde sad ti objasni ljudima zasto to nesme ispada da hocu da ih preveslam da im naplatim dva puta prskanje!
Mozes mu oprskati sve u jednom prohodu,ali,jedan preparat moze da umanji dejstvo drugog preparata i obrnuto.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Ja to isto radim godinama , jedino što nisam potpuno zadovoljan djelovanjem "uskolisnih" herbicida , mada mislim da nije do toga , radio sam i odvojeno par puta i opet nisam bio nešto posebno zadovoljan "uskolisnim",
 
Kolege treba mi savet u vezi soje prskana je sa dinixs nimoni bentamark i ostalo mi zelje sa cim da ga tretiram.Ovo je oprskano u split aplikaciji
 
Ja treba coveku da oprskam soju i sad ovi u poljoapoteci kazu ni slucajno mesati herbicide za sirokolisne i uskolisne i ajde sad ti objasni ljudima zasto to nesme ispada da hocu da ih preveslam da im naplatim dva puta prskanje!

I kod mene u selu mesaju herbicide za uskolisne i sirokolisne i nema nikakvih posledica i uspeva im prskanje. Po meni je rano oprskati sirak u vreme kada se rade sirokolisni korovi i zato ne mesam.
 
Najačešće Galenikin Rafal , ali koristio sam sam i Focus . Sirak još i uništi , samo jaako dugo traje i nekako kao da se u medjuvremenu kada sirak pocrveni (poplavi) pojavi poneki novi izdanak koji ga kasnije održi u životu . Posebno nisam zadovoljan za pirevinu i muhar ako ga bude.
 
Zoran0001, sta ti je ostalo od trave, koliko je proslo od drugog prskanja, koje si doze isao, jesi stavljao lepak... Ja sam isao slicnu kombinaciju i nema nista od sirokolisnih, sad je borba sa uskolisnim korovima... ali resicemo i to nekako...
 
Nazad
Vrh