Herbicidi u soji

U tom slučaju je bolji Laudis.:cvetic:

To sam danas primetio preko puta komšija duvao najverovatnije po jakom vetru kukuruze njegove i pobeleo i u komšijskoj soji preraslu pepeljugu a soja onako dobila po ušima ali će se najverovatnije povratiti...

P.S. Momo koja je doza bila???:osmeh:

1.5l po ha ali takav rizik nebi nikom savjetovao . Ko ima dosta pepeljuge daleko bolji sistem s met. Prije nicanja ili jos bolje poslije nicanja soje a pred ili u poniku pepeljuge.
 
@Rakin
Gamit/Rampa nije efikasan u velikom korovu ni malo. Papriku ko radi koristi taj preparat. Manju travu odnese, a vec 3+cm travu samo izbeli i zaustavi ali se ta trava oporavi.

P.S. Sada mislim u paprici se koristi mala doza, zbog paprike da ne boluje. Mozda u soji kada se razvali sa dozom odnese i veci korov.
 
Bez brige , a šta mislite kod mene danas , prskao soju prije nicanja ai sam stavjao total zbog sitnog muhara i slično . Nakon 20ak min 5-10 lit u vidu pljuska . Za senkor je odično , ali total ?
 
meni je pala sllaba kisa nekih 15 do 20 min.senkor i total prskano.senkor 100 posto ucinak,total dobar ali mislim da je ipak umanjen efekat
 
Sutra radimo drugi split Corumom.proslo je 11 dana od prvog splita.Koliko treba da prodje od drugog splita da bih mogao prskati sirak sa Focus Ultra?
 
Znam Savo,čekam da se uključiš.Vidiš da su svi zaspali,jedino nas dvojica budni pa ko velim da imam sa kim da diskutujem.
 
Sad je moj red na kompu.Prosetao danas do njive i vidim zaustavljene korove od prvog splita,iskreno malo sam se ponadao da necu morati ponavljati,ali definitivno mora jos jednom.Veci proizvodjaci u selu prskaju jednom,i to malo kasnije,meni je to malo rizicno...A opet se dvoumim izmedju Flupisora i Focus Ultra.Prosle god radio sa flupisorom i extra je ocistio njivu,ali sam imao novi ponik sirka na par mesta,dal je do preparata ili je takva godina bila ne znam..
 
Probao nekad , sad nepraktikujem zbog drugog razloga, kad se pojavio imazamoks suzbija sirak iz semena pa onda sačekam da nikne i onaj sirak iz rizoma pa onda tretiram ako ima potrebe i bolje suzbije rizom ako ima veću lisnu masu.
 
Pita komšija čime da prska soju .... neznam,lomim se,da mu predložim glifosat ...

98f5d23d0103f145d8dc9ef549e8fc77.jpg
dinox kesica 80g na jutro(lanac ) :)
 
Nazad
Vrh