Herbicidi u soji

Treba mi savet, prskao sam soju dubinski senkorom 300g/h nesto je to slabo uspelo doduse ambrozije nema nigde al najviseima tatule pa abutilona i po nekki stir.
Da li da prskam sa corumom ili oxon-harmony-savazon
 
Koja je ovo trava i sta je suzbija ?

11221365_10204319209758295_8262531886928005716_n.jpg
 
Liči na ambroziju ali nije ona,bar po lišću mi ne liči.Šta god da je ,bas je naraslo veliko do sada.
 
Peti dan od tretmana Corum i Dash + Simphony i trend, u split aplikaciji.Rezultati i više nego odlični,na prvoj slici oaza palamide do komšije, koja je visoka 15cm dobila po repu i to dobro.Za nedelju dana još jedan tretman i to je to što se tiče prskanja.



25slctv.jpg


rvkmci.jpg


ejap0p.jpg
 
Na prvi pogled lici, ali nije. Imao sam je prosle godine, mislim ovu travu, i ove je imam, ali mi nije pravila problem. Ne naraste puno, ali brzo izraste. Dobila je jednu dozu coruma i harmonija pa cemo da vidimo kad i drugu popije sta ce joj biti.
 
Kaže mi jedan prodavac iz poljoprivredne apoteke da u Ikarusu već ima okvašivač, te da nije potrebno koristiti Dash kao kod Coruma. Da li zbnate da li je to tačno?

Ako je tačno, i ako bih prskao kombinacijom 0.6l Ikarus + 2l Savazon + 8gr Piano (sve po ha), da li onda ne moram dodavati okvašivač, ili ipak treba zbog Piana?
 
Da li bi bilo pametno mešati fusilade forte i fokus ultra ili da koristim samo jedan od ta dva sve dok imam dovoljnu dozu? Na jednom mestu ću možda morati da ih preklapam pa da nijedan nema punu dozu jer imam već fusilade ali sam odlučio da kupim i fokus ultra.

Isto pitanje imam kao i Savle sa prethodne strane - Kako to da neke varijante preparata aktivne materije bentazon po preporuci proizvođača idu u količini od 3-4l/ha a neke 1,1-1,2l/ha?
 
mislim da je to ovo sto i mene muci samo sto je ovde vec porasla i procvetala al neznam ni ja sta je
cam01388.jpg
[/IMG]
 
Nije taj djavo, a nema ni zuti cvet. Imao sam ga i prosle godine, ali samo na toj jednoj parceli. Nisam primetio da je stvarao problem soji posle redovne hemije, ali se oped pojavio i ove godine.
 
Da li bi bilo pametno mešati fusilade forte i fokus ultra ili da koristim samo jedan od ta dva sve dok imam dovoljnu dozu? Na jednom mestu ću možda morati da ih preklapam pa da nijedan nema punu dozu jer imam već fusilade ali sam odlučio da kupim i fokus ultra.

Isto pitanje imam kao i Savle sa prethodne strane - Kako to da neke varijante preparata aktivne materije bentazon po preporuci proizvođača idu u količini od 3-4l/ha a neke 1,1-1,2l/ha?

Količine i doze zavise od kombinovanja sa drugim preparatima ako ide solo onda je 3-4l/ha ali bolje dejstvo ima kada se izmiksuje...
 
Tako sam i ja mislio da sam sredio palamudu sa Corumom a ona bila samo osamucena i kasnije nastavila svoje...

- - - - - - - - - -

Evo palamuda prskana sa totalom 1l/kj.
attachment.php
 
Bogami ja sam joj zvekno 3 litre po jutru...(palamidi). Nisam stigao danas da obiđem tu njivu.
Evo sa druge parcele učinak 1l savazon/kj na čičak, sedmi dan od prskanja:

2628rw9.jpg


oa2fir.jpg
 
Nazad
Vrh