Herbicidi u soji

Pulsar Savazon ,Harmoni , u kojim dozama ide ako se radi u splitu, soja u prvom trolisku
 
Po nekoj preporuci iz zadružne poljoapoteke 2 x (0.6l/ha Ikarus + 1l/ha Bentamark) + Harmony u drugom splitu.
 
Uradjen danas prvi tretman Corum 0,5l/kj + Dash, sojka u prvoj trolisci a korova slabo na vidiku, total je odradio odlican posao na 6-ti dan od setve.
II tretnam ce dobiti 0,4lCoruma i 4gr Piano
Nabavljen i Flupisor koji ce isi izmedju 2 tretmana.

- - - - - - - - - -

Flupisor placen 1990din. a Fusilade Forte u istoj apoteci 2900din. koliko sam citao ima zadovoljnih korisnika Flupisora tako da nisam hteo da bacam crvenu uz vetar!
 
Danas (vec juce) sam krenuo sa prskanjem soje. Herbicidi kod mene u traktoru i uglavnom po potrebi kako koja parcela je trazila to je dobila. Uglavnom Pivot 0.4 l/kj + 6.6 gr. Simfonija.
Na jednoj parceli uz ovog dodao sam i 0.4 l/kj Flupisora.
Po potrebi nameravam da koristim jos po 2 l/kj Bentamarka. Soja je u fazi prve do druge troliske.
Dragane Flupisor sam nabavio na 1900 din a dan posle toga nasao sam ga po 1800 din ali vec je bilo kasno.
 
Ова је добила 80г Оксона + 8г Промонија + Магис 200мл, по хектару. Има свега па ћемо видети од тог свега шта ће да буде са овом комбинацијом.
img20150513115102.jpg

img20150513115133.jpg

Ova je dobila 0,5лит Корума+ 40г Оксона+ 4г Промонија+ 0,5лит Даш-а по хектару:
jandek.jpg

jandek1.jpg
 
Ja sam toliko coruma išao po jutru i dobar posao je odradio, e sad 0,5 l po ha dal će biti malo?
 
Naravno i ucinak tasa se pokazao najslicnije okvasivacu

- - - - - - - - - -

Dok sam radio u zadruzi koja je obradivala oko 4500ha na svoj povrsini je koristen likvi kao okvasivac
 
Jel neko fokus ultra sa necim za sirokolisnate,znam da pise da se ne mesa al me mrzi da idem vise puta posto wing p nije odradio svoje.
 
Nazad
Vrh