Herbicidi u soji

Evo kad se nesto uradi po preporuci.....sinoc oko 19h odem na njivu i u 10 litara h2o naspem 1 litar savazona,sve to roknem u ledjnu prskalicu i zveknem na par mesta gde je palamida pocela da vodi glavnu rec,odem danas oko podne da vidim sta se desava,kad ono kao da je grom iz vedra neba opaucio po palamidi,prosto mi nije jasno sta joj je..............:haha:
ev2maw.jpg
 
Hoće li preživeti ovaj cunami i moja će dobiti istu dozu samo čekam sojku malko da ojača
 
Ja sam moju danas obišao, šteta što sam telefon zaboravio kod kuće, od totala palamida pobelela, a od mistrala ništa ne niče, sad još da se pojavi sirak pa da dobije svoju dozu fuzilejda...
 
Imam jedno pitanje za poznavaoce: nabavio sam Corum za prskanje soje površinski, ali nisam nabavio Dash, a imam Trend, koliko trenda da stavim? I na njivi gde imam samoniklog sincokreta u soji, dal da stavim harmony?
 
[TABLE="width: 90%"]
[TR]
[TD="width: 34%"]
[/TD]
[TD="width: 33%"]
Dynam 75 WG
[/TD]
[TD="width: 33%"]
syngenta.jpg
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 100%, colspan: 3"]

Formulacija: Vododisperzibilne granule (WG)

Ativna materija: Oksasulfuron (75%)

Primena: Selektivni herbicid za suzbijanje jednogodišnjih širokolisnih i nekih uskolisnih(travnih) korova u soji.

Vreme primene: Posle nicanja soje,kada je usev u fazi 1-3 troliske,a korovi visine 5-6cm.

Kolicina primene: 80g/ha kada dominiraju jednogodišnji širokolisni korovi; 100g/ha kada se pored širokolisnih korova pojavljuje i divlji sirak; 50+50 g/ha u split aplikaciji kada je produzeno nicanje korova i korovska flora izmešana i što obezbeduje najbolje biološko delovanje.

Preparat se primenjuje uz utrošak vode od 200-250l/ha tj. 0,8-1,0 grama preparata na 2,5-3,0l vode na 100m2.Pre primene u rastvor sredstva mora se obavezno okvašivac Extravon u kolicini od 250ml/ha. Kod pripreme rastvora za tretiranje prvo se rastvori Dynam 75 WG a potom se,uz ostatak vode dodaje Extravon.

Spektar delovanja:

Potpuno delovanje:
Lipica (Abutilon theophrasti)
Štir (Amaranthus retroflexus)
Pepeljuga (Chenopodium album)
Dvornici (Polygonum spp)
Divlja rotkva (Raphanus raphanistrum)
Gorušica (Sinapis arvensis)
Cicak (Xanthium stramonium)
Divlji suncokret (Helianthus annuus)
Mišjakinja (Stellaria media)

Dobro delovanje:
Tatula (Datura stramonium)
Divlji sirak (Sorhum halepense)
Pomocnica (Solanum nigrum)
Ambrozija (Ambrosia artemisifolia)

[/TD]
[/TR]
[/TABLE]




- - - - - - - - - -

[TABLE="width: 750"]
[TR]
[TD="colspan: 3"]

[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]
Proizvodi za zašitu bilja
Proizvodi
FungicidiHerbicidiInsekticidiOkvašivači
Usevi
O Nama

Izaberi jezik/region
Kontakt
Verzija za štampu

DuPont proizvodi i usluge
DuPont brendovi i zaštićene oznake

Pogledaj zaštitu bilja u drugim zemljama

[/TD]
[TD][/TD]
[TD][TABLE="width: 560"]
[TR]
[TD][h=1]Harmony® 75 WG - Herbicid[/h]
Selektivni translokacioni herbicid za suzbijanje širokolisnih korova u soji i lucerki.
Formulacija: vododisperzibilne granule (WG)
Aktivna materija: tifensulfuron-metil 750 g/kg +/- 25 g/kg
Pakovanje: 8 g

DELOVANjE
Biljka ga usvaja uglavnom kroz listove i brzo se translocira kroz celu biljku. Deluje tako što sprečava deobu ćelija u izdancima i korenu kod osetljivih korova. Osetljivi korovi zaustavljaju rast posle nekoliko časova od primene, a drugi simptomi su vidljivi tek 5-10 dana kasnije, a potpuno uginu za 15-25 dana. Manje osetljivi korovi i odrasliji korovi ostaju zakržljali i ne konkurišu usevu za vodu i hranljive materije.
Harmony® 75 WG je najefikasniji kada se primenjuje na male korove, kada su u početnom porastu.
SPEKTAR DELOVANjA
- Harmony® 75 WG dobro suzbija sledeće korove:

  • lipica teofrastova (Abutilon theophrasti)
  • štir bljutavi (Amaranthus blitoides)
  • štir obični (Amaranthus retroflexus)
  • vidovčica crvena (Anagalis arvensis)
  • prstenak poljski(Anthemis arvensis)
  • hoću-neću (Capsela bursa-pastoris)
  • pepeljuga obična (Chenopodium album)
  • pepeljuga srcolisna (Ch. hybridum)
  • pepeljuga mnogocvetna (Ch. polyspermum)
  • konica obična (Galinsoga parviflora)
  • lubeničarka njivska (Hibiscus trionum)
  • mrtva kopriva crvena ( Lamium purpureum)
  • kamilica prava (Matricaria chamomilla)
  • mala bokvica (Plantago lanceolata)
  • dvornik ptičiji (Polygonum aviculare)
  • ljutić njivski (Ranunculus arvensis)
  • gorušica poljska (Sinapis arvensis)
  • obična gorčika (Sonchus oleraceus)
  • čistac jednogodišnji (Stachys annua)
  • mišjakinja(Stellaria media)
  • persijska čestoslavica (Veronica persica)
- Zadovoljavajuće suzbija jednogodišnje širokolisne korove:

  • samonikli suncokret (Helianthus annuus)
  • dvornik veliki (Polygonum lapathifolium)
  • dvornik obični (Polygonum persicaria)
VREME PRIMENE
Soja
Primenjuje se posle nicanja useva u fazi prve potpuno razvijene troliske, a kada su korovi 2-4 lista.
Lucerka
Primenjuje se u drugoj godini ili starijoj, tretiranjem rano u proleće pre početka vegetacije lucerke.
Informacije sadržane na sajtu isključivo su informativnog karaktera. Pre sprovođenja mera zaštite pažljivo pročitajte detaljno uputstvo koje se nalazi uz svaki DuPont proizvod.



[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
Neverovatno je to što gledam na sajtu agromarketa i tamo piše da Dinox ne suzbija čičak, a Simphony suzbija samonikli suncokret... Sad više uopšte nisam pametan.
 
Znači tu gde imam samoniklog suncokreta da pičim Dinox+Simphony, a gde nemam mogu sa Corum+Simphony i naravno uz sve okvašivač?
 
Kaka ja vidim od sveg mog miksa će otići soja a korov ostati... Hvala minđušar u svakom slučaju.
 
Ma nemam ja mnogo soje 8 kj, prskao sam je posle setve a pre nicanja sa 0,75 l/kj acetohlor i 0,25 l/kj senkor plus. Palamidu sam potuko sa onim tvojim receptom 0,5 l bentazona na 10 l vode. Za sada vidim da ima sirka semenca, čička ponegde samoniklog suncokreta, a prska ti se mora, soja polako otvara prvu trolisku... Od hemije kući trenutno imam Corum i Siphony...
 
Откад то Оксасулфурон делује на кереће грожђе? У ове ситне сате прелиставам интернет и правим комбинације а боље да спавам, оно што поставе уз препарат као спектар деловања треба са великом резервом узети. Па и количине, док пример, Галбенона и Бентамарка треба 3-4л/ха, Савазона и Басаграна иде 1,1-1,2л/ха, а иста ствар. Испадне да Оксон и Хармони почисте све, па чему онда потреба за Имазамоксом?
 
Nazad
Vrh