Herbicidi u kukuruzu

Danas peti dan od prskanja kombinacijom Kalisto 0,2 lit/ha + Nikon 1,2 lit/ha. Jako sam prijatno iznenađen.
Znači, nema preživelog korova.
 
Poslednja izmena:
Postovani kolege,molim vas za jedan savet:znam da za preparate na bazi nikosulfurona (siran,nikar,itd) postoji uputsvto po kojem moze da se snjima tretira kukuruz ili jedanput u punoj dozi ili po dva put sa pola doze,E SAD dali iko mi moze reci iz prakse dali se moze koristiti po dvaput sa punom dozom?Naravno velicina kukuruza mi jos to dozvoljava!Unapred vam hvala!


Ja sam prošle godine prskao neke njive dva puta sa punom dozom u razmaku od 8 dana i nije oštetio kukuruz.
 
Postovani kolege,molim vas za jedan savet:znam da za preparate na bazi nikosulfurona (siran,nikar,itd) postoji uputsvto po kojem moze da se snjima tretira kukuruz ili jedanput u punoj dozi ili po dva put sa pola doze,E SAD dali iko mi moze reci iz prakse dali se moze koristiti po dvaput sa punom dozom?Naravno velicina kukuruza mi jos to dozvoljava!Unapred vam hvala!
Pa zašto ne ići dva puta s pola doze,uspjeće probano više godina.
BTW, Srećan rodjendan sa zakašnjenjem.
 
Juce i danas isprskan sav kukuruz sa Monosan herbi ( galenika), 2 l po hektaru.
Kukuruz je 4 - 5 lista.
Njive ciste, na mestima malo sirokolisne ( boca).
U jednoj njivi prskano i sa Talismanom.
 
ja sam prskao kukuruz sa cambio 2l po hektaru i nisam zdovoljan imam na nekim parcelama par krugova palamide i samo dva lista sprzio a ostalo krece dalje ovi iz basf kazu da cambio ne moze u potpunosti da je unisti sad cu morati da prepravim sa calistom
 
meni je bitno za sledecu godinu jer cu da sejem soju pa onda ce biti jos teze da se suzbije zato cu sa calistom da popravim
 
Cambio je sranje,to je herbicid star od kad je prskanja...Sadrzi 2 aktivne materije,preovladava Bentazon a ima malo Dikambe...Po meni ima mnogo boljih preparata.Na prvom mestu Syngentin Peak...(prosulfuron) Banvel,Dimark (Dikamba) da ne pominjem Tarot,Tarot +,Callisto i ostale...Po meni Cambio na poslednjem mestu
 
Mi prskamo sa Equip + calisto . efekat je prva liga a i cena :haha:

Zaboravio da napisem dozu. Callisto 0.2l/ha + equip 1.25l/ha. ::super::
 
Jedno pitanje za vas iskusnije :osmeh:
Interesuje me da li je neko prskao sa Celebrity plus + okvasivac i kakva su mu iskustva?
Nikako nisam zadovoljan sa Siranom + dikamba.Cak planiram da se obratim Agromarketu da izadju na njivu i vide kako se sirak zeleni i posle sedam dana od prskanja
(a prskao sam dozu 1.4l/ha).
Cena za Celebrity plus + okvasivac je negde oko 3200,00 dinara za hektarsku dozu
 
Jedno pitanje za vas iskusnije :osmeh:
Interesuje me da li je neko prskao sa Celebrity plus + okvasivac i kakva su mu iskustva?
Nikako nisam zadovoljan sa Siranom + dikamba.Cak planiram da se obratim Agromarketu da izadju na njivu i vide kako se sirak zeleni i posle sedam dana od prskanja
(a prskao sam dozu 1.4l/ha).
Cena za Celebrity plus + okvasivac je negde oko 3200,00 dinara za hektarsku dozu

U dva navrata sam koristio Motivel pre mnogo god. tad i nikad vise. Dali nije valjao ili je takvo sr...e neznam, znam samo da i Siran je Nikusulfuron, prema tome tad i nikad vise.
 
Siran je kod mene samo unistio sirak koji je bio bas mali, i za to mu je trebalo dosta dana, a novi naravno izasao. Dimark, je sprzio bas male palamide, a one vece samo po vrhu, i one ostale zelene. Nove su nikle, i dobio sam ostrva. Meni su rekli da ovi imaju i zemljisno dejstvo, od cega naravno nema nista. Tako da je pitanje koliko se isplati ta jeftina hemija. Kupis, prskanje te kosta, a korovi se ne zaustavljaju, pa postoji opasnost, i da oni uzmu danak.
 
Nazad
Vrh