Herbicidi u kukuruzu

ja sam juce prskao isto 8 list,nisam mogo od vode da udjem.prsko sam sa eqipom i talismanom to mi je ostalo pa sam ih pomeso videcu za neki dan dali fali nesto kukuruzu.
 
maki_vs je napisao(la):
ja sam juce prskao isto 8 list,nisam mogo od vode da udjem.prsko sam sa eqipom i talismanom to mi je ostalo pa sam ih pomeso videcu za neki dan dali fali nesto kukuruzu.
Nisi morao da dodaješ talisman, jer equip pokriva i uskolisne korove, zar ne?
 
Bilo koji preparat na bazi nikosulfurona! Protivel, siran, nikogan.... Provereno da neće ništa faliti kukuruzu do 10 listova!
 
Ima svašta ali ipak cenim najviše mišljenja iz iskustva i mislim da je to najmerodavnije,ovi herbicidi preko 6 listova su skupi a možda i ovi do 6 mogu da odrade posao ali stvar je u tome reskirati pa možda bude i dobro.Verujem da niko na ovom forumu neće napisati nešto da bi nekom načinio štetu.
 
Пред прошле године прскао сам пријатељу кукуруз преко 1 метра висине са мотивелом.Звао ме је јер он није могао да подигне крила прскалице довољно високо.
Сирак висок као и кукуруз.
Поред мотивела усули смо и 6 кг УРЕЕ по јутру.
Све то на његову одговорност!
Шта би било кад би било.?!-не знам.
Углавном на крају није имао лош кукуруз.
 
Moram se pohvaliti da je ipak u dobroj meri uspelo ono prskanje sa Callistom i Talismanom koje je 10-15 minuta nakon prskanja uhvatio veliki pljusak. Doduše, ta trava nije spržena kao ova (na slici) koja je oprskana dan pre kiše, ali je ipak zaustavljena i ja mislim da polako odumire. Inače, sa Talismanom baš i nisam toliko oduševljen koliko jesam sa Callistom. Išao sam sa 1l/ha Talismana za semeni sirak i 1.2L/ha tamo gde sam imao rizomskog sirka (uz međe) i očekivao sam da će sirak biti spržen. Semeni je za sada stopiran i požuteo ali još uvek ne vene, a rizomski se još bolje drži. Prskao sam 30. 05. Već to veče je počela kiša i kasnije hladno vreme, pa pretpostavljam da je to razlog. Sa talismanom sam prskao (u istoj dozi) i prošle godine po idealnim uslovima i isto je uspeh bio polovičan. Mislim da ću naredne godine bataliti Talisman i probati nešto drugo.

dsc00914.jpg


Ovo je onaj kukuruz koga je tukao led, potpuno se oporavio. Ne znam sad u kojoj sam temi tad stavljao slike tog kukuruza pa zato ovde ide ova napomena. Nadam se da nije problem iako je mali off.
 
Imam ista, loša iskustva sa upotrebom Talismana, što govori da je on jako loša kopija Motivela.
Zato sam ga upotrebljavao samo jedne sezone i nikad više.
 
Zoran0230 je napisao(la):
Verujem da niko na ovom forumu neće napisati nešto da bi nekom načinio štetu.
broji se i list u točiru.mnogi to ne znaju.
niko neće NAMERNO načiniti štetu.
a zbog par stotina dinara po jutru, ne bih rizikovao 50.000.
 
Da da,kod kukuruza se broje svi listovi pa i oni u tociru. Dakle vrlo,vrlo je rizicno prskati kukuruz od sirka i ostalih uskolisnih posle 6-og lista. Narocito jer je ova godina extremno stresna,cas hladno cas toplo.
 
nemam fotografije ali moj kukuruz (to je onaj što je pobeleo ) sada je dobio modro zelenu boju i
profesor Vidaković kaže da on pošto nema jedan gen pobeli usled hladnoće i previše vode a svi ostali kukuruzi požute tako da mi je sad lakše :D :D :D
 
Prskao sam kukuruz sa 0,5 lit/kj Matona. Da li smem sada oprskati sa kombinacijom 0,25 kit/kj Kalista+0,6 lit/kj Motivela?
 
Citat: Zoran0230 09.06.2010, 22:55
Verujem da niko na ovom forumu neće napisati nešto da bi nekom načinio štetu.
broji se i list u točiru.mnogi to ne znaju.
niko neće NAMERNO načiniti štetu.
a zbog par stotina dinara po jutru, ne bih rizikovao 50.000.

To sam napisao zato jer je Mityoo izneo konstataciju iz svoga iskustva za neke herbicide
 
Farmer Bob je napisao(la):
Treba mi savet,pomoc."omakla"mi se jedna njiva.8 list kukuruza,uzeo sam CALISTO ali ima i po koji sirak.Jel ima nesto u ovoj fazi kukuruza? :sta:
Equip i laudis. Laudis ti je samo za sirak iz semena.
 
Ovako imam od prosle godine mi ostalo za 1ha Grida 75, evo dole sve pise dokle se moze prskati Grid a dokle Tarot, Grid ide do 5 lista kukuruza a Tarot do 7 lista, aktiven materije su iste Rimsulfuron kod grida duplo jaci 500g, a kod Tarota 250g, i plus Grid ima jos i 250g tifensulfuron-metil.

E sada kod mene je kukuruz u 7 listu, pitanje glasi da li je pametno da sa Callistom mesam Grid u duplo manjoj dozi znaci da na 1ha idem grida za pola hektara to je 10g umesto 20g, pa tako dobijam slucnu jacinu rimsulfurona kao kod tarota 25 wg, e sada ostaje ovaj tifensulfuron-metil :sta:

Da li smem ovu kombinaciju Calisto 250ml+Grid 75 10g+naravno Trend 90+folijarno djubrivo sa vis eazota?

2h7qf05.jpg


GRID® 75 WG
Sastav: rimsulfuron 500 g/kg, tifensulfuron-metil 250 g/kg

PRIMENA
GRID® 75 WG koristi se za suzbijanje jednogodišnjih i
višegodišnjih uskolisnih kao i jednogodšnjih širokolisnih
korova, kada je kukuruz u fazi od 1-5 lista (faza 11-15 BBCH
skale). Primenjuje se u količini primene od 20 do 25 g/ha.
Najbolji rezultati se postižu tretiranjem kada je divlji sirak u fazi 3
do 5 listova, jednogodišnji travni korova u fazi od jednog lista do
faze bokorenja, a jednogodišnji širokolisni korovi u fazi 2-4 lista.
Uz dodatak 0,3-0,5 l/ha preparata na bazi Dikambe (sa 480 g/l
aktivne materije) uspešno suzbija pomoćnicu (Solanum nigrum),
Tatulu (Datura stramonium), čičak (Xanthium strumarium) kao
i vešegodišnje širkolisne korove kao što su poponac obični
(Convolvulus arvensis) i palamida njivska (Cirsium arvense).
Utrošak vode: 200-400 l/ha uz dodatak okvašivača Trend (0,1%).

TAROT® 25 WG
Sastav: rimsulfuron 250 g/kg

PRIMENA
Primenjuje se jednokratno ili dvokratno u u količini 40-60 g/
ha + 0,1% okvašivača TREND® 90 tretiranjem kada kukuruz
ima razvijenih 1-7 listova (faze 11-17 BBCH-skale), kada su
uskolisni korovi od faze jednog lista do bokorenja, a širokolisni
u fazi 2-4 lista.
Utrošak vode: 200-400 l/ha.
 
dorel je napisao(la):
Farmer Bob je napisao(la):
Treba mi savet,pomoc."omakla"mi se jedna njiva.8 list kukuruza,uzeo sam CALISTO ali ima i po koji sirak.Jel ima nesto u ovoj fazi kukuruza? :sta:
Equip i laudis. Laudis ti je samo za sirak iz semena.
Hvala na savetima,ali ja sam jutros oprskao tu njivu samo sa CALISTOM :sta: Prvo,nema puno sirka kao sto mi se ucinilo na jednoj uvratini,a drugo kaze mi jedan drugar da je jednom prskao sa EKVIPOM tako kasnije(8-9 listova)i da je pri branju primetio osta "jalovih"biljaka.Ja sam na 3 jutra stavio 2 one male bocice CALISTA.Mislim da je dovoljno.
Sto se tice Talismana i ja vam se pridruzujem u konstatacijama ::lose:: a bas danas sam spartao njivu koja je tretirana u 7 listu sa EKVIPOM i LAUDISOM i :D :D
 
Nazad
Vrh