Herbicidi u kukuruzu

Koji herbicid preporucujete a da ima najsiri spektar delovanja na sirokolisne i uskolisne korove premda je kod mene od korova najvise zastupljen ljulj,naravno pri tom mislim na tretiranje posle setve a pre nicanja kukuruza ili eventualno do nekog odredjenog razvoja istog(3-5 lista ili kako vec)
 
Busen-rizom trske se nalazi i na dubini od 2,5 m tako da se ona moze unistavati samo sistemski tj godinama.Za dubinu sam siguran,video sam licno kada su nam cistili i širili kanale sta su vadili sa kojih dubina.
za trsku pomaže isključivo Laudis u ful dozi, i to nije dugogodišnje rešenje , dakle zaustavljanje da ne uguši kukuruz (trska izuzetno brzo raste i napreduje)

Ništa nije onako kako izgleda.
 
Meni se pokazao dobar,bar na mojoj mačvanskoj zemlji.Što kaže naš narod:"ako ne znaš šta valja, ti vidi šta je skupo"Mada i tu nekad ima izuzetaka ali meni je pomogao.
 
A sto primenjujete Adengo? Skupo, a nepotrebno. U kukuruzu se barem mogu korovi resavati posle nicanja sa brdom preparata.
 
A sto primenjujete Adengo? Skupo, a nepotrebno. U kukuruzu se barem mogu korovi resavati posle nicanja sa brdom preparata.
Prosle godine sam neke parcele iso monsunom i dobar je,a neke si isle mezotrion 0,25l,nikosulfuron 1,2l i terbutilazin 1l/ha i to mu dodje oko 3500din/ha,i nije bila losa ni ova kombinacija,:ppozdrav:
 
Ja sam prosle god isao sa adengom i sutradan pala dobra kisa. Ali sam pogresio sto nisam poslusao coveka iz bayera koji mi je rekao da sacekam i prskam do 3 lista. Time bi produzio dejstvo. Ali i ovako je bilo dobro. Njiva cista kao beton. A ona koja je bila iznikla sprzio je. Kod mene je cena 12500 za 1l a to je za za 2,5 ha dakle 5000 po ha. I vredi sve pare. Dakle ne menjam ga
 
Jeftinija kombinacija,a solidna za dubinsko je i 1 litra Mont+1 litar Terbis.Posle malo površinskog kad bude imao 5-6 listova,jedno špartanje i milina.
 
Prosle godine sam neke parcele iso monsunom i dobar je,a neke si isle mezotrion 0,25l,nikosulfuron 1,2l i terbutilazin 1l/ha i to mu dodje oko 3500din/ha,i nije bila losa ni ova kombinacija,:ppozdrav:
Druze jesi cekao do pred osmi list za tu kombinaciju mezotrion, nikosulfuron, terbutilazin? Ja dobio preporuku da ove godine uradim tako. Inace sam radio kombinaciju dikamba i nikosulfuron u split aplikaciji i bio sam zadovoljan.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Kakav je rimeks po Pitanju rizomskog sirka? Godinama se patim sa jednom parcelom i rizomskim sirkom, jesenas nisam stigao tu da posejem žito tako da očekujem veselje po pitanju Sirka...
Promenio bi aktivnu materiju, do sada sam koristio equip i slaba vajda... Ne znam ni motivel kakav je ni sa njim nisam radio...

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
Neko vreme sam za sirokolisnatu travu koristio koloseum 0,5l/ha uz dodatak pika 10g/ha ne mogu tačno da se setim ali mislim da nije loša kombinacija i nije skupo. Za sirak cu koristiti rimeks tako da to bi verovatno bilo to za ovu godinu...

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
Do kog lista kukuruza se moze koristiti rimex?Cuo sam da je dosta agresivniji na kukuruz od nikosulfurona, pa treba ranije prskati sa njim, da li je to tacno?
 
Nazad
Vrh