Herbicidi u kukuruzu

Ja sam isao kombinaciju Chif plus Nikosav mada je Intermeco jeftinija varijanta mezotriona.
 
Bojceticu 12580 1/1 i pokriva 2,5 ha a posto se prska kasnije 2-3 listu posle ne treba korekcija jer kukuruz izraste i pokrije redove i onda trave ne moze da raste
 
Sta mislite na kombinaciju nikosav 1,2 l/ ha, intermezzo 0,25 l/ha i zeazin 0,5 l/ha tamo negde do petog lista?
Udri slobodno litru zeazina,ja sam iso tako prosle godine lepo radi,a ne steti :ppozdrav:



coci064 ja sam prosle godine dodavao litar zeazina i bilo je sve ok....




Ja cu ove godine najverovatnije adengo da probam na vecem delu povrsina
:osmeh:
 
Ne vidim razlog koriscenja skupe hemije poput Adenga isl.Po meni pravljenje kombinacija bude daleko jeftinije a apsolutno odradi posao.I ja ubacujem terbutilazin u prskanje sigurno.
 
Mezotrion + terbutilazin ili mezotrion + dikamba, mnogo je potpunija kombinacija. Kao sto smo i zakljucili u nekoliko postova. Terbutilazin je odlican za popanac, a dikamba skida amboziju od zezanja. Za palamidu je najbolje maton u ledjnu prskalicu i zaliti je, jer palamide bude samo ogumci, retko gde je toliko zapustena njiva da je palamida dominantni korov.

- - - - - - - - - -

Adengo je ipak skup. Cca 100e za 2.5ha -> 40e/ha. Dikamba 0.5 (800din) + mezotrion 0.15 (1000din) + nikosulfuron 1.2 (1000din)=2800din/ha ili 22-23e/ha
 
U pancevu je adengo 11900 1l
Zanima me koliko se dugo aktivira nakon prskanja, da li je bitno nakon prskanja da padne kiša i posle koliko vremena?
Laudis sam koristio prošle godine i prezadovoljan sam, čak sam i ostavio jedno "grotlo" palamide da vidim sta ce biti, i izborio se i sa tim. Slikao sam baš za forum samo što sam ubrzo posle izgubio taj tel. Mislim da je prednos laudisa što može do 10. Lista za razliko od ovih sto idu do 5, 6. i da kukuruz lakše podnese e sad cena....

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
Odlično. Ove godine ga koristim na skoro svim površinama. Ni s od sirka nije bilo. Na jednoj parceli od 2.5ha probaću Adengo, jer ga nisam do sada koristio.
 
Meni vise odgovaraju herbicidi koji mogu bar do 8 lista. Posto radim terbis+mont,onda skoro da nema trave do 5-6 lista,nego tek posle krece.

- - - - - - - - - -

Gledam taj Monsoon je jos i najjeftiniji od te kvalitetnije hemije,jedino sto ne znam kako se pokazao,da li na neke korove ne deluje itd.?
 
Meni vise odgovaraju herbicidi koji mogu bar do 8 lista. Posto radim terbis+mont,onda skoro da nema trave do 5-6 lista,nego tek posle krece.

- - - - - - - - - -

Gledam taj Monsoon je jos i najjeftiniji od te kvalitetnije hemije,jedino sto ne znam kako se pokazao,da li na neke korove ne deluje itd.?

Odličan je monsun.
 
Nazad
Vrh