Herbicidi u kukuruzu

Monsun je cena oko 3000din za pakovanje od 5l uz veliku kolicinu, tipa 50+ litara. Litarska pakovanja su 3500-3600 na malo. Monsun jeste strahovito mocan preparat. Ono sto je neko pisao za popanac. Ne nose popanac ni Laudis, ni Calisto, ni Monsun. Samo u pocetnim fazama kad je jako mali i tome slicno, medjutim ne nose ga. Monsun i palamida isto je problem ako je palamida malko veca. Za palamidu i popanac dikamba ili 2.4d su mnogo bolji.

Radolsave Intermezzo sam ja koristio na 1.6ha i zadovoljan sam, narocito sam zadovoljan zemljisnim dejstvom posle kisa krajem maja koje su pale od 100+ litara. Nista nije probilo i nista se nije oporavilo. Ono sto je moje misljenje je da treba ici sa njim ranije u 2-3lista i dovoljno je 0.2l/ha. Intermezzo sam placao 0.25l oko 1800din. Cenovno ispadne jutro ispod 1000din sto nije lose resenje.
 
Možda nebi bilo loše malo pomešati dikambu sa intermecom i onda bi bilo manje više sve pokriveno od širokolisnih, ponaročito zbog ambrozije, palamide i poponca pa bi moglo i kasnije u 4-5 listu kukuruza raditi i onda dodati i nikosava za sirak.
 
Nema loših strana. Šure korov oba preparata al prednost ima callisto jer možeš malko kasnije da uletiš u njivu. Nije svake godine dobro vreme za prskanje. Nekad se zaređa kiša ili vetar a nekad je i njiva zakorovljena pa onda dođe i ode peti list a korov ostaje.
 
Da, prednost calista je što može i kasnije. Mi smo uvek stizali da odradimo matonom i nikad nije bilo greške. Hvala na odgovorima.
 
Maton je bezbedan u 2 lista, u 3 lista razvijena vec mislim da malko malko smanji prinos. A sta sa korovima koji niknu kasnije? Zato je kombinacija maton + calisto dobra. Tu moze i montoyina doza od 0.15l/ha da prodje. Kad ide sam 0.2l/ha nije skupo koliko vredi. Dobra kombinacija je maton + calisto ili ako zakasni se iz nekog razloga dikamba + calisto. Dikamba dovoljno 0.5l/ha ako nema palamide + 0.15 calisto. Ako ima palamide 0.7l/ha dikambe.

Dikambu sam radio i 0.35l/ha kad su mali korovi i odlicno je bilo a jeftino, mana je sto time sam sebi pravim rezistenciju.


Inace u svetu pored totala u GMO, najvise se koriste mezotrion (calisto), 2.4d (Maton NuFarm najveci proizvodjac 2.4d u svetu, Lentemul D itd) i dikamba (Banvel ChinaChem od ove godine)
 
I ja imam taj problem na jednoj njivi. Mislio sam ici sa ultra hibridom i nekom velikom dozom Focusa Ultra.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
I ja sam radio sa monsoon-om prosle i nesto malo pretprosle godine. Odnos ulozeno dobijeno vise nego odlican. Trave nije u jesen bilo skoro ni za lek.
 
Kada radite sa monsoon-om da li radite i prskanje na crno ili samo monsoon ?

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
Mozda cu probati ove godine tako,do sad sam uvek isao prvo na crno acetohlor+terbis i posle jos nicogan+(chief,mezatron,callisto) kad koji...

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh