Herbicidi u kukuruzu

ako se raspravlja imam njivu bice palamide dal je dobra komb.dikamba 0.6l po ha +1.2l nikosulforon po ha
 
Za palamidu mislim da je bolji Maton. A nikosulfuron isto kao clan Peet mislim - nikad to meni nesto nije dobro delovalo tj nikada nisam sirku sa nikosulfuronom naudio.
 
OD svih mogućih herbicida sa akt. materijom dikamba najbolji i najefikasniji je BANVEL syngentin... probao sam i slovenački Palacid (pinus) i Plamen i Dimark ... svi imaju slabiji efekat u odnosu na banvel. Zato kad imam palamide u parceli ili Callisto ili Banvel..zavisi od broja listova i zakorovljenosti parcele. Ne vredi se kockati sa palamidom, jer gde ona raste tu ne raste ništa drugo.
 
@dragane18 to ne ide je l? ja nisam sa njima nikad prskao...nista, sacekacu pa cu videti sta nikne od sirokolisnih...kad obicno prskate, 3, 4 list?
 
Ja sam sa Banvela presao na Dimark i nisam primetio razliku, 1l na 3kj, dokle idem sa nikosulfuronom dotle i njega primenjujem.

aj opet, 2,4d dal suzbija konoplju i ambroziju, poniklu tek neki dan i u kojoj kolicini?
 
552w09.jpg

10s80lk.jpg


na slici reakcija palamide na Callisto ,prskano u trećem listu kukuruza, cele godine nije bio niti jedan širokolisni korov u parceli!
p.s. Palamidu nećete iskoreniti 100 % sa kalistom ili banvelom, dogodine će se opet pojaviti. Palamida se rešava sa totalnim herbicidom na strništima Ili totalnim herbicidom posle setve a pre nicanja .
 
dali neko ima informaciju o innovate-u gde se prodaje i koliko kosta (dali je stvarno mnogo jefitinije od ostalih herbicida na bazi nikosulfuron ureje)
 
Šteta što ja nisam slikao kako danas izgleda palamida posle 3l/ha totala +1,5l/ha terbisa.Za 7 dana je požutela i lišće već šušla koliko je osušeno.
Isto se desilo i sa gorušicom gde je išao 1,5l/ha totala i 1,5l/ha terbisa.
 
Ja sam sa Banvela presao na Dimark i nisam primetio razliku, 1l na 3kj, dokle idem sa nikosulfuronom dotle i njega primenjujem.

aj opet, 2,4d dal suzbija konoplju i ambroziju, poniklu tek neki dan i u kojoj kolicini?


konoplju suzbija u preporucenoj dozi, a za ambroziju neznam


Nego, da li acetosav suzbija gorusicu?
 
Ja sam danas sa merlin fleksom radio kukuruze hteo sam da ubacim i koji litar totala ali nisam smeo ,jel neko radio to?
Mada mislim da ću sutra sa jednom prskalicom totala završiti sve kukuruze,nema korovapreko cele njive samo negde po međama ili u krugovima od 10.tak kvadrata po negde.
 
Je l neko koristio Terbis kasnije, kad izbaci listove kukuruz? U zadruzi mi rekli da je bolje da se prska sirokolisno sl kombinacija....0,5l Terbisa + 0,5l Dicamba + 10g Peak-a sve to po kj....i kad kukuruz ima od 3-6 listova. Tako da sam prskao samo Acetomarkom....Medjutim kada sam dosao kuci uvece, sam tek procitao da Terbis ide do 3 lista samo kukuruza...:( takoreci naseo sam! Je l neko koristio ovu kombinaciju?
Nemoj se igrati sa terbisom sem u jako ranom postu posle nicanja od 2 do maksimalno 3 lista.Za dikambe je glupo ići tako rano jer onda ne iskoristiš njihovu prednost.Ako već hoćeš da prskaš tako rano onda radi terbis + esteron(ili neki drugi 2.4 D).Garantujem da ne sme ostati ni jedan širokolisni korov ma koje veličine,a pored toga terbis ostaje da deluje i preko zemlje.
 
Nazad
Vrh