Herbicidi u kukuruzu

Znaci -acetohlor terbis- moze da se mesa sa totalom???????? ja nikad ovo nisam radio ali ove god bi trebalo. da nisam ovo procito isao bi 2 puta na tu njivu. malko mi je cudno da moze da se mesa.jer su totalno drugaciji preparati.... :sta:ali ako si ti vec probao... (zvao hemoslaviju i kazu da moze da se mesa!)

I ja sam zvao za Acetosav Plus i Glifosal 480(total) i kazu da moze da se mesa, normalno pre nicanja kukuruza.
 
Ma kakvi,ja neidem punom dozom,ici cu od prilike 1.5 lit po kj. ja ne radim zbog korova,nego od proslogodisnjeg povrca! ej ljudi,sta vi mislite dali je pozeljno smanjiti dozu acetomarka i terbisa zbog suse? mislim sto nema to jest ne nanjavljuju padavine?
 
Koliko cekate dana posle setve da oprskate? Je l problem ako izadje klica da se prska? Komsija mi kaze da je isao da gleda kukuruz koji je sejao pre dva dana i video klicu od 2,3cm u zemlji....je l sme tad da se prska??
 
Mi smo od dubinskog prskanja odustali ove godine. Jednostavno nemam vremena tokom radnih dana da oprskam, a kukuruz je posejan u nedelju (21.04.) tako da do sledeceg vikenda ima 5 dana, a ne bih bas da rizikujem. Cekacemo da nikne kukuruz i korovi, i onda u akciju.
 
jel ima bar nekog efekta prskati sad jer od kise nema nista
Ako se budes odlucio za prskanje,preskoci namerno jedan mali deo,pa ces videti razliku.Znaci-ima efekta. Moje misljenje-obavezno prvo prskanje,naravno,ako se ima mogucnosti i vremena.Opet,ako se ima mogucnosti,treba prskati u kasnim popodnevnim satima
 
Što se tiče lumax-a kakva je situacija nakon njega? Što se smije sijati nakon kukuruza na parceli koja je tretirana lumax-om.
Može žito? Lucerka? Mahunarke?
Jer netko veli da može netko veli da ne valja, jer nakon lumax-a ostaju neke razidue u tlu koje smetaju ostalim biljkama.
 
I ja imam pitanje ali za Focus ultra . Planiram snjim da predjem sad jednu njivu koja je vlažna i ima dosta samonikle pšenice pa da ju uništim da ne smeta u spremanj i sjetvi . Total nebih jer treba dugo da se čeka , čini mi se da je focus dosta brži ali da nema kakve posledice za kukuruz sijan kasnije par dana ?
 
@pidikanac
Kod Mome kukuruz jos nije posajan. Hoce pre nicanja kukuruza da se resi uskolisnih korova ( i samonikle psenice).
 
aha e to sam ja radio jedne godine posle vršidbe žita sam prskao sa totalom ali mi je posle prskanja kukuruza ostalo fokusa koi sam izvadio iz pšrskalice i njega sam takođe upotredio za prskanje po štrnjiki i videla se razlika na sirku ono što je prskano totalom se sporije sušilo od onog prskanog sa fokusom
 
Da napomenem da sam prskao FOKUS ULTRA-om kad sam jedva ulazio u kukuruzista zbog razvoja biljaka a bio je tepih po pitanju pirevine.
Srecno.


Imam isti slucaj kao kod tebe, samo sto ce ici seme 640 ultra. E sad pitanje, da li nakon setve da idemo sa Terbis+Acetomark pa onada nakon nicanja Fokus Ultra ili kako?
 
ja sam širokolisne korove prskao Calistom sačekao sam da svi lepo niknu i onda ih spržio a fokusom sam išao par dana kasnije jer sam takođe čekao sav sirak da izađe i nema problema sa korovima a iako sam se rešio korova i dalje sejem ultra hibride jer se ne sekiram da li ću stići da prskam ili ne a i sa slobodnim vremenom sam veoma tanak
 
Ove godine kombinacija ce biti Maton MINIMALNA preporucena doza (1l na 3kj) i posle Majster 1l/kj. Laudis ove godine ne koristim jer mi je problem sirak iz rizoma, a ostali korovi nisu problematicni. Majster idem umesto Ekvipa jer ima i komponentu za sirokolisne korove, taman da pokupi posle Matona ono sto nikne. Iako je preporucena doza 1.5l/ha ja cu prskati sa 1.75l/ha jer ciljam da rizomski sirak sto vise zabunim (svestan sam da ga ne mogu unistiti) da kukuruz pobegne i da taj isti sirak mu ne bude konkurencija posle.
 
Kombinacija za kukuruze ove godine: plamen 0,6 l/ha + pik 10 g/ha + talisman 1,2 l/ha. Do sad je ova kombinacija dobro brisala prostor :osmeh:
 
Nazad
Vrh