Herbicidi u kukuruzu

Sta je bolje:dimark ili plamen?Oba imaju istu akt.mat.i kolicinu po preparatu.Inace prskao bi sa punom dozom eqvipa plus puna doza od ova dva,samo koji?
 
Plamen definitivno,ali malo smanji dozu, prosle godine je bio prilicno jak, i obavezno otopi 5-10kg UREE po ha, da ti posluzi i kao djubrivo i kao lepak. Prvo ureu pa herbicide u bure i nema problema.
 
Total najbolje odmah posle setve... Tako sm ja uradio,spremio sam parcelu Detelina nikla ubi boze i ja kroz nju posejao i sutradan sa totalom presao nije ostalo nista... Ali ako je kasno za total.......
 
Nemoj se igrati sa terbisom sem u jako ranom postu posle nicanja od 2 do maksimalno 3 lista.Za dikambe je glupo ići tako rano jer onda ne iskoristiš njihovu prednost.Ako već hoćeš da prskaš tako rano onda radi terbis + esteron(ili neki drugi 2.4 D).Garantujem da ne sme ostati ni jedan širokolisni korov ma koje veličine,a pored toga terbis ostaje da deluje i preko zemlje.

Hvala ti na savetu, zato mi je i bilo cudno kad sam procitao na Terbisu da pise do 3 lista...Samo jos nesto, mozda ce vam delovati glupavo pitanje....ali sta znaci to 2.4 D???
 
Nemoj te se bojati nekih preparata jer su stari i jeftini.Ja znam mnoge velike gazde koji i dalje rade isključivo sa 2.4D i imaju rekordne prinose.Bitno je samo pridržavati se osnovnih pravila i onoga što ide kao preporuka uz svaki preparat.Što se nikle lucerke tiče šta god za širokolisno samo da pomiriše pašće već sutradan.
 
pitanje i molim hitan odgovor,danas sam dobio i Srbije Acetogal Plus,kod mene su mi rekli da on može na 3 pera da se koristi a u uputstvu piše drukčije.Kukuruz ni je u 2 i 3 pera jel smojem da ga koristim ili ne?Molim odgovor jer večeras planiram špricati.
 
jbg,ovi moji kažu da može i zato sam ga naručio,kao acetogal ne ide a acetogal plus može radi protektanta koji sadrži u sebi.

- - - - - - - - - -

3 inžinjera sam pitao i kažu da može
 
@Mladi poljoprivrednik prelistajte par stranica unazad, vec je neko pitao slicno... U ponudi imate dosta preparata namenjenih tome (equip, nikosav, nikogan, motivell i masa drugih...), stvar je samo koliko novca zelite da izdvojite za iste i u kojem uzrastu Vam se kukuruz nalazi...
 
Nazad
Vrh