Herbicidi u kukuruzu

Da li će biti problema ako kukuruz oprskam dubinski sa acetohlorom al onim bez protektanta? Mislio sam da idem galenikonom kombinacijom 1,5 l acetogal i 1,5 l rezon po ha.
 
Ma hajd to .Čitam ja ovde ljudi mnogo koriste to preko lista.Skupa sredstva nenormalno i do 50 e litar.Neka je i to .Međutim uvek s pitam zašto puštati travu da raste ,hrani se i troši đubrivo ,razvija korenov sistem itd , pa je onda ubijati.Po meni je to prskanje korektivno kada neuspije zemljišno.

Od kako sam kupio prskalicu isključivo prskam 2 puta, prvi put odmah posle sjetve i drugi put kada kukuruz prispije za špartanje. Prije sam prskao jednom jer mi se više isplatilo zbog enormno visoke cijene uslužnog prskanja. Sa dva prskanja sam daleko sigurniji, kao što kažeš korov nema ni šansu da poraste i troši hranljive materije i smeta kukuruzu. Inače, zemljište u mom kraju je jako zagadjeno korovima, nema čega nema, ako se ide na samo jedno prskanje korov u to vrijeme obično bude veliki kao i kukuruz, ako ne i veći.
 
@shale
Ako bude preteranih padavina, desice se blaga fitoksicnost kukuruza. Nesto slicno kao 2010 na suncokretu sto se masovno ispoljilo (mnogo je manje tolerantan od kukuruza).
 
Ja oću da prskam jednu parcelu od 2 ha i staviću 3 l acetogala i 3 litre rezona pa šta mu bog da. kaže ćale nema divljeg sirka iz semena pa da zveknemo "dubinski" i rešimo problem s korovima a i povoljno smo nabavili ove preparate.
 
Sve to može da se "zvekne" ako posle prskanja padne kiša u roku 7 dana.Ako ne bude kiše doslovce bačene pare.
 
Ja nebih puno računao na tu kišu.Bojim se da će to otići više u brda.Takođe sam mislio prskati ovo što je posejano,ali sam odustao,zbog acetohlora kome treba 10 do 20 l kiše ,ajd sa ovom vlagom koja je već to ,možda je i 10 dovoljno.
 
Pa ja mislim da ce biti nekakve kise,opet bolje ista nego nista,posto od srede opet toplo i do daljneg nema padavina.


- - - - - - - - - -

Sta mi preporucujete za prskanje pre nicanja,od korova najvise ima muhar,sirak,palamida.... ?
 
Po svemu sudeći kukuruz će nići a kiše nema ni u najavi.Pre nicanja ću raditi samo totalom tamo gde su rutave njive.
 
sme li total na crno, a inace sa cim je najbolje na crno da oprskam kukuruz, na jesen zaorana livada, i sada posejan kukuruz plasim se korova u njoj i sigurnije mi da oprskam i sada a i posle u 5 pero(list) maister iz bayera?
 
pozdrav prijatelji! interesuje me spartanje kukuruza i ujedno prihrana,da ili ne vasa iskustva i saveti? hvala vam :) :bravo:
 
Nešto što sam već posijao sam juče oprskao nadajući se malo kiše sinoć . Terbis i Mont (DUal) . Bio je neki mini pljusak sinoć al možda 1 litra po kv , dali to išta znači i dal je Dual bar malo efikasniji bez kiše od Acetohlora ?
 
Poprskan kukuruz ja svoj posao odradio, jos samo da odradi i onaj od gore.
28t99jc.jpg

205czr4.jpg
 
Momo i ja danas kupio Terbis i Acetohlor ,jesi imao prilike do sada da ih koristis?

Kod nas se ta kombinacija daleko najviše koristi . Najpovoljnija je a dobra , jedino što acetohlor nevoli suvu zemlju i ako ne padne bar malo kiše kasnije. Osim toga ja sam uvjeren da acetohlor u slabjoj i lakšoj zemlji sa 2l/ha ima itekako štetnih uticaja na kukuruz mada mi mnogi kažu da to nije tako . Sigurnije je ići sa acetohlorom plus i sa 1.5 l/ha.
 
Ja ne odustajem,poprskao sam ono sto sam posejao.Retko kad mi se desavalo predhodnih godina da padne kisa posle prskanja,ali uvek uspe.Siguran sam da uspeva,jer negde se desi da preskocim,tako da se razlika vidi iz aviona
 
Nazad
Vrh