Herbicidi u kukuruzu

ajde presaberi se ako prvo prskaš matonom ili lentemulom a kasnije ako treba calistom koliko te sve to ošta zar nije bolje odmah calisto i nemaš brige ,jeda i sekiracije nije đabe ona narodna " nisam toliko bogat da kupujem jeftine stvari " u današnje vreme nema mesta probama i bespotrebnim rizicima i nepotrebnim troškovima :ppozdrav:
 
Pa maton je 750 din, pola litre po kj, do 5 lista. Na moje njive nece trebati sa kalistom, ali za zakup moram da imam resenje ako bude trebalo jer ne znam sta me ceka od herbarijuma.
 
vidi nije prskanje samo litar matona od 750 din a traktor +gorivo +prskalica pa ako treba rekao si i calistom znači sve ovo x2 pa zar nije bolje odmah sa calistom maton jeste da može do 5 lista ali čekati ga u 5-om listu je veeeeeliki rizik a prskati u 3-ćem listu neznam koliki je efekat odnosno koliko je trave izašlo opet ti znaš najbolje tvoje njive ja razmišljam drugačije :ppozdrav:
 
Moje iskustvo je da je ipak mozda bolje prvo Matonom,jer mozda kasnije nece biti potrebe za Calistom.
Recimo imao sam jednu njivu kojoj sam imao problem sa divljim duvanom.Kada sam prskao prvi put Calistom nije ga mnogo izniklo i on je zaustavio to sto je krenulo,ali je kasnije niklo toliko divljeg duvana da sam morao jos i Laudisom da prskam.
Takodje ni Calisto nije svemoguc,poponcu recimo ne moze nista,a nije se ni sa Palamidom proslavio.
 
Nikosulfuron koristim godinama i ne menjam, ali obavezno u split aplikaciji (osim na strnjiku i suncokretiste prskano totalom, tu samo jedno prskanje jel nema divljeg sirka)
prvo prskanje oko cetvrtog lista sa 0,5l nikosulfurona + dikamba 480 0,33l na kj.
drugo prskanje posle 14dana od prvog isto sa 0,5l nikosulfurona (dikamba ne ide u drugo prskanje), sirak iz rizoma resen!
dikambu sam poceo da koristim zbog cicka jel ga sprzi kao zmaj, i dobar je za gasenje pozara, jel je dovoljno par sati i sirokolisni korovi oslobadjaju prostor usevu, i sve korove sto imam resavam sa njim, cenovno je dosta pristupacan a mogu sa njim ici do 6lista.
koristim ga 10god. duze nego nikosulfuron jel sam prvo koristio tarot.

ova kombinacija me izadje ako radim u split aplikaciji 1200-1300din. na kj.
jako sam zadovoljan i cenom i efektom koji postizem i ne tezim skupljim herbicidima.
 
Oko 3100 din./ha
Zna li neko koja je bila cena Cordusa prosle sezone?

- - - - - - - - - -

Moj otac je dosta koristio tarot, a kad sam ja krenuo da prskam pojavio se cordus (naslednik tarota) i bas sam zadovoljan kako mi odradi sirkove i muharike...
I ranije sam napisao da nikosulfuron sam koristio samo u dva navrata od 90-tih na ovamo i pokazao mi se kao totalni promasaj. Dugo sam koristio Tarot i bio sam zadovoljan dok se nije pojavio Equip!
 
- - - - - - - - - -

Moj otac je dosta koristio tarot, a kad sam ja krenuo da prskam pojavio se cordus (naslednik tarota) i bas sam zadovoljan kako mi odradi sirkove i muharike...
Ove sezone izbacuju nov herbicid(neznam kako se zove)uglavnom aktivne materje kao u Cordusu i Calistu.
Prosle godine sam i ja koristio Cordus i dobro se pokazao.
 
Kod mene još uvek prolazi 2 acetohlora i 1.5 terbutilazina.= 22 E. /Ha.Pod obavezno dobra kiša.....Korekcija lane ukupno na 3,5 ha.

qrcggo.jpg
 
Sta je bolje....Mont ili Acetohlor/Acetomark? Mont nisam nikad koristio ali vidim da ih izjednacavaju u preporuci...
 
Па пустите имена, гледајте активну материју. Тих ацетохлора има вероватно преко 20 на тржишту.
 
Da li je neko probao da ne prska na crno, nego kasnije kad nikne kukuruz da isprska Celebrity plusom ili nekim slicnim herbicidom? I kakva su iskustva?
 
Da li je neko probao da ne prska na crno, nego kasnije kad nikne kukuruz da isprska Celebrity plusom ili nekim slicnim herbicidom? I kakva su iskustva?
Bolje je ne rizikovati,nego prskati dva puta.To je (najcece) 100 % sigurno i efikasno.Moze se desiti da kada je vreme drugom prskanju ne budu uslovi za tu operaciju (npr. zbog velike kolicine padavina se ne moze uci u njivu) kukuruz raste i kako je veci,herbicid kojim se moze prskati je skuplji.Tako da,(moje iskustvo)-obavezno dva prskanja
 
Ma hajd to .Čitam ja ovde ljudi mnogo koriste to preko lista.Skupa sredstva nenormalno i do 50 e litar.Neka je i to .Međutim uvek s pitam zašto puštati travu da raste ,hrani se i troši đubrivo ,razvija korenov sistem itd , pa je onda ubijati.Po meni je to prskanje korektivno kada neuspije zemljišno.
 
Ma hajd to .Čitam ja ovde ljudi mnogo koriste to preko lista.Skupa sredstva nenormalno i do 50 e litar.Neka je i to .Međutim uvek s pitam zašto puštati travu da raste ,hrani se i troši đubrivo ,razvija korenov sistem itd , pa je onda ubijati.Po meni je to prskanje korektivno kada neuspije zemljišno.
Jedan moj dobar prijetelj na to kaze ovako.Na neprijatelja se puca kad ga vidis,da znas kakvu municiju da upotrebis,a ne da pucas na prazno:ppozdrav:.I ja sam za 2 prskanja
 
Dubinsko ne prskam, jer svakako moram da radim korekciju. Onda lepo oprskam Bayerovom hemijom i nema greske. Monsun ako ima sirka, Laudis ako nema rizoma ili Majster ako ima svega po malo :osmeh:
 
Spremna kombinacija za kukuruz : Dual Gold 1 l + Terbis 1 l + Tangenta (sulkotrion) 0,3 L / ha
pošto sam imao dual golda a jedan deo bih morao da dokupim odlučio sam da na toj parceli nastavavim sa ovom komb. : Gardoprim Plus 3 l/ha + Tangenta 0,3 l / Ha
 
Nazad
Vrh