Herbicidi u kukuruzu

Kazu i za Laudis da je odlican mada nisam radio s njim. Calisto je zakon sto se tice sirokolisnih korova i naravno Equip za uskolisne. Nakon nove godine vec sam obezbedio skoro sve herbicide.

Potpisujem u potpunosti!

Ja sam prošle godine koristio upravo tu kombinaciju i prezadovoljan sam njegovim učinkom. Skupi su jako ali svaku paricu su opravdali.
Callistom sam oprskao neposredno nakon nicanja kukuruza u fazi od dva lista i video nisam više ni š od širokolisnih korova. Moram da naglasim su se za vreme tretiranja na nekim mestima jedva raspoznavali redovi kukuruza od povampirenog američkog čička(xantium strumarium).
Equipom sam tretirao tek kada je kukuruz bio u fazi od 8-10 listova. Efekat je takođe bio sjajan iako sam primenio minimalnu dozu. Sirak i drugi uskolisni korovi su tada tek bili 5-10 cm visine, a na kukuruzu onolikom se nikakva vidljiva oštećenja nisu pojavila.

- - - - - - - - - -

Equip u 10-11 listu kada traktor lomi već provjereno. Da se ogradim , može u novijim Dekalb , Pioneer hibridima za starije hibride treba provjeriti.

Isprobano i na NS 640; 6010 i 6030 do deset listova.
 
@ddragan
Surak je radio sa Laudisom pa mi ga hvali. Ja radim vec nekoliko god. sa Calistom i takav sam da retko menjam nesto sto iz iskustva mi se pokazalo kao jako dobrim. Nemoj misliti da je Calisto efikasan kao zemljisni herbicid, to nisam primetio, niti trazim to od njega da uradi, ali zato makar palamida bila u pitanju i to i od 20 do 30 cm (poneka,retko) a svi znamo kakav je to otporan korov ume Calisto da to sprzi i te kako!

@Krlemrle
Nemamo dileme oko dobrih herbicida, to sto valja zato i ima malo jacu cenu! Ja koristim Calisto kad je kukuruz u 6-7 lista na onim parcelama gde nije zakorovljenost prekomerna. Ako imam nekih parcela gde se pojavljuje enormno velik broj sirokolisnih korova tu koristim kad je kukuruz do 3 lista Maton pa kasnije korekcija sa Calistom. Equip kad je sirak visine do 10 cm a kukuruz obicno bude od 7-8 lista.
Pozitivni rezutati ne mogu izostajati!
 
Peet i ja zadnjih 5 godina koristim Callisto,ali zadesi se ponekad da zafali za neku sitnu parcelu a u tom momentu nema malih pakovanja Callista pa kupim Laudis.
Nije se desavalo da posle prskanja nikne bilo koji sirokolisni korov pa zbog toga mislim da radi odlicno preko zemlje.
Takodje sam primetio ako je Ambrozija malo veca(oko 10cm) Laudis je bolje suzbija,Callisto je davi ali na kraju je pusti.
 
Malo se raspitivao za cene:
acetosav plus 750 din
nikosav, siran 1050
maton 750
esteron 680
equip 1960

sve je u din/1 lit
 
Jes krle , ja imam tog čička kolko oćeš , sa kalistom ne brinem .
ddragan , ako ima ambrozije , ne igraj se , za nju je zakon prskanje prije nicanja , terbis recimo , jeftino a provjereno , čekati ju sa korekcijom je rizično.
 
Retko,retko gde i samo u krajevima poneke njive.Ali kazem pratio sam desavanja sa jednim i drugim otrovom.
Prskanje na crno sam izbacio jer koristim najkvalitetnije kontaktne herbicide a njive su mi dosta ciste.
 
ne , ne nije do toga doslo, xleb je to. nego imam problem u psenici imam uskolisnog korova, pirevina, livadksa, pa trazim neki savet ciome da isprskam , planirao sam sekator, mada kazu da ne unistava tu travu koju ja imam
 
@Krlemrle
Nemamo dileme oko dobrih herbicida, to sto valja zato i ima malo jacu cenu! Ja koristim Calisto kad je kukuruz u 6-7 lista na onim parcelama gde nije zakorovljenost prekomerna. Ako imam nekih parcela gde se pojavljuje enormno velik broj sirokolisnih korova tu koristim kad je kukuruz do 3 lista Maton pa kasnije korekcija sa Calistom. Equip kad je sirak visine do 10 cm a kukuruz obicno bude od 7-8 lista.
Pozitivni rezutati ne mogu izostajati!

Jel nije bilo problema u ovoj kombinaciji calisto posle matona?
Pitam zato sto su mi zastitari rekli da posle 2.4 ak mat ne bi valjalo da se prska s bilo kojim herbicidom za sirokolisnu travu
 
Možda .Ljuljeve ,muharike tuče ali nisam siguran za piriku. Ako je momo@ napisao možda je imao piriku .Ja nisam imao a koristio sam ga.Najskuplji od svih.
 
Ja sam prosle godine prskao i sa Calistom i sa Laudisom posle esterona i nije bilo nikakvih problema,ili ih bar ja nisam video.
 
Nazad
Vrh