Herbicidi u kukuruzu

I moj talisman je bio jako gust.Mućkao sam ga ali opet je ostajao isti.U vodi se jako lepo razmutio.E sad ću pratiti pa videti efekte.Kanisteri su bili od 10 litara.
 
Lepo si nasao taj post i mogu reci da sam u tom momentu bio u pravu. Calisto ga je zaista unistio, ali samo nadzemni deo. Rizom je preziveo, ali to zaista nisam mogao da znam tog momenta.
I dalje stojim iza tvrdnje da je Calisto odlican i jedan od top preparata za zastitu kukuruza.
Dugogodisnjom primenom sam uvideo dve biljke koje su pokazale kakvu takvu odbranu od Calista i to samo ako prerastu, a to su gore pomenuto cigansko perje i ambrozija.

Danas sam se cuo sa caletom,kaze da je na njivi gde je prskano Callisto-m cigansko perje pocelo da zuti u gornjim delovima,prskano u nedelju.

Ali sad me brine druga stvar,na njivi gde sam prskao Laudisom,na pola Ha sam upotrebio 1 L,sa 120 L vode,tamo muku mucim sa palamidom i maslackom (valjda se tako zove),prskano je u nedelju ujutru i jos se ne nazire beljenje vrhova,kolko Laudisu treba da deluje??mislio sam i tamo da upotrebim Callisto,ali iz razloga sto je situacija prilicno alarmantna,kupio sam Laudis da brze deluje,kad ono medjutim...:sta:
 
Nikosav 1,25l + Plamen 0,6l + 10kg ureja po ha.,dobitna kombinacija za ovu godinu.Neznam da ubacujem okvasivac (trend)ili netreba?
 
kod mene na Ha ide 1.25 lit (nikosulfuron 40 gr/lit) nikogal, gat motion, nikosav pa .0.5lit plamenili palacid i jos dodam 0.5lit Cambio ovo bi tebalo da siba sve sto je izaslo za sad ...kontaktno
 
Ja sam danas oprskao moje kukuruze sa 1.25 l/ha Nikosava + 0.2 l/ha Callisto + okvašivač Hasten (1l na prskalicu 410l sa kojom prskam 1.6ha).

Ranijih godina sam imao slično iskustvo sa velikom gustinom Talismana (kao što se spominje u prethodnim postovima), a sa ovim Nikosavom uopšte nema tih problema, uopšte nije gust.

Ne znam koliko kukuruz trpi prekoračenje doze sa ovim herbicidima, jer sam na jednoj njivi duplirao dva reda, a na drugoj uvratine. Javiću ako bude kakvih posledica...
 
ljudi prskaao sam Merlin fleksom ali imam neke nove njive gde ima rizomskog sirka kojem on nije nista mogao. da li smemsada da prskam npr Ekvipom t.j da ce da mi prezivivi kukuruz. pozdrav
 
Ja uvek dupliram ovratine, i po neki red, ako tako ispadne, nisam primetio neke probleme. Od hemije ne koristim 2.4D i dubinska prskanja.
 
Odlučio sam se ove godine za Cordus (aktivna materija nikosulfuron i rimsulfuron), zbog sirka koji je ove godine na nekim njivama postavljen, ali bih ga pojačao Dikambom (ima čička). Ima li neko informaciju koliko bih trebao da dodam Dikambe? Pročitao sam u jednom postu od pre par dana 0,5l/ha. Da li je to dovoljno?
 
Pratim vec duze vreme teme vezane za herbicide pa da pisem i ja moju ovogodisnju muku sa sirkom kukuruz prskan posle setve a pre nicanja MERLIN FLEXX-om doza 0.4 l na ha i 09.05.2012 prskan Nikosulfuron-om 1.5 l na ha da li ce ta doza da sprzi sirak velicine 20 tak cm ili da idem nekim drugim herbicidom za par dana?? na veci sirak se poznaje da je malo pocrveneo kraj lista!!molim za pomoc!!:ppozdrav: postavicu sliku veceras
 
Nazad
Vrh