Herbicidi u kukuruzu

Danas počeli sa skidanjem muhara i sirka.Rađeno sa 1,25l/ha Nikogana.Sutra nastavak sa 1,25l/ha Talismana pa ćemo razlike i učinke sumirati posle deset dana.
 
Danas sam prskao kukuruz talisman 1,25l/Ha+0.85 l/Ha dimark,i jedan krug obisao i dosta vode potrosio...skoro pa duplo,hoce li to smetati kukuruzu,on ima 5-6 listova
 
Musketar, po kojoj si ceni nabavio tarot + (interesantno mi je to pakovanje 2x220g za 2 lanca - jutra) i da li resava tatulu?
Cena Tarota u apoteci gde ja kupujem je 3810 din- 100g Tarota, tako da ti po hektaru izadje 1900 din za sirak iz rizoma, a za muharike (40g/ha) oko 1500 din. I nije tako skup a odličan i na muhari i na sirak iz rizoma.

---------- Poruka napisana u 20:16 ---------- Prethodna poruka je at 20:11 ----------


Idem 220 g/lancu Tarot+ (oko 57 ari). Ranijih godina sam bio prezadovoljan efektom. Dodaj Trend 4 dl/ 440 litara vode i šibaj.
2 x 220g je pakovanje a to je za 2 lanca. Pazi ima pakovanja i 2x 185g što je za 1 ha.
 
Danas sam prskao kukuruz talisman 1,25l/Ha+0.85 l/Ha dimark,i jedan krug obisao i dosta vode potrosio...skoro pa duplo,hoce li to smetati kukuruzu,on ima 5-6 listova
Verujem da hoće smetati jer si išao pune doze herbicida ,a dikambe čak i previše.E sad hoće li ga skroz spržiti ne znam ali da mu neće biti lepo to je sigurno.
 
Moja botanička bašta ima i ovo.Divlji duvan ili cigansko perje.
Da li će ga callisto uništiti ?


 
Isprskao kukuruz koji je u fazi 3-4 lista kombinacijom Peak 15 gr+Dimark 0,30 lit po hektaru za sirokolisne ...Na 2 njive sam ubacio i Siran u dozi 0.5 lit po hektaru cisto da ubije poneki sirak tj.da ga zaustavi...Da li pola doze Dikambe iz Dimarka moze da utice na kukuruz,posto sam citao na flasi pise 5 lista a na sajtu od 3 do 5?
 
Dali je neko koristio Protivel wg granule sa okvasivacom , jel isti kao protivel sc posto imam dosta povoljnu ponudu
 
Ja na dve njive imam isti problem sa divljim duvanom.Prskao sam u nedelju,na prvoj sam upotrebio esteron,posle par sati d.duvan je poceo da vene,na drugoj sam upotrebio Callisto,do nedelje uvece nisam primetio nikakve promene,iako sam koristio punu dozu,danas sam se cuo sa caletom i kaze mi da se jos nista ne desava,pa cemo videti.Cuo sam kod mene u selu istu stvar,da ga i total ne skida lako.
Ako ne uspe,zadnja nada mi je Laudis.Njime sam prskao njivu gde ima palamide i mlecike,posle pola dana lisce je pocelo da se povija.
 
po meni cambio za sirokolisnate ne prevazidjen, nikad omanuo nije i ocisti bukvalno sve, juce sam prskao sa njim, danas prosao pored njive sva se trava vec oklembesila ..
 
Ja na dve njive imam isti problem sa divljim duvanom.Prskao sam u nedelju,na prvoj sam upotrebio esteron,posle par sati d.duvan je poceo da vene,na drugoj sam upotrebio Callisto,do nedelje uvece nisam primetio nikakve promene,iako sam koristio punu dozu,danas sam se cuo sa caletom i kaze mi da se jos nista ne desava,pa cemo videti.Cuo sam kod mene u selu istu stvar,da ga i total ne skida lako.
Ako ne uspe,zadnja nada mi je Laudis.Njime sam prskao njivu gde ima palamide i mlecike,posle pola dana lisce je pocelo da se povija.
Esteron na divlji duvan ima vizuelno brzo dejstvo ali mislim da će se oporaviti.Kod callista mi se sviđa sporo ali temeljno delovanje.
Divlji duvan do sada nisam imao na mojim njivama ali sam se susretao sa njim na jednoj prijateljovoj parceli.Zbog toga znam da se od 2,4 D herbicida oporavi .
 
Verujem da hoće smetati jer si išao pune doze herbicida ,a dikambe čak i previše.E sad hoće li ga skroz spržiti ne znam ali da mu neće biti lepo to je sigurno.
zastitar mi je rekao da idem sa tom dozom dimarka,danas njiva obidjena,trava je skomolela,a kukuruz nije promenuo boju,daj boze da tako i ostane..
 
To cigansko perje ima rizom do kine i calisto ga nece unistiti. Usporice ga i pozuteti, ali unistiti ne. Mislim da bi ga pre ubila neka dikamba. Calisto jeste dpbar ali kad kukuruz preraste 6-ti list. Probaj ti i dikambom da oprzis po tom perju.
 
Nazad
Vrh