Herbicidi u kukuruzu

Pratim vec duze vreme teme vezane za herbicide pa da pisem i ja moju ovogodisnju muku sa sirkom kukuruz prskan posle setve a pre nicanja MERLIN FLEXX-om doza 0.4 l na ha i 09.05.2012 prskan Nikosulfuron-om 1.5 l na ha da li ce ta doza da sprzi sirak velicine 20 tak cm ili da idem nekim drugim herbicidom za par dana?? na veci sirak se poznaje da je malo pocrveneo kraj lista!!molim za pomoc!!:ppozdrav: postavicu sliku veceras
Ta doza je vise nego dovoljna da dokrajci sirak samo je jos rano tek treci dan kroz nedelju dana ce se videti efekat i nemoj vise nisacime vise prskati ostetices kukuruz
 
prskao sam kukuruze sa kalistom, pre 5 dana, i kad ce kalisto da unisti divlji sirak i ostale sirokolisne korove,za koliko dana? cuo sam da mu treba malo vise vremena dok pocne da deluje na divlji sirak iz rizoma,dali je to tacno?
 
Posle 6 dana njiva ospricana sa Talismanom u dozi 0,6/h a nevidim neke promene,posle koliko vremena mogu ocekivati neki vidljivi efekat.
 
Ja stavio litru na ha Talismana i nista,sirak stoji kao da nije prskan,proslo 7 dana,moracu sa punom dozom Eqvipa da ga prehranim,ne vredi!
 
Laudis u akciji:

P1110021.jpg


P1110020.jpg


Njiva desno je prskana Laudisom,leva Matonom...

P1110008.jpg
 
"ne koristiti organofosforne insekticide za tretiranje semena ili folijarno ako je planirana upotreba Equip-a"

Jel moze neko pojasniti sta bi ovo trebalo znaciti,vezano je za Equip nasao sam na njihovom sajtu,jel da ne radim folijarnu prihranu ili sta?
 
Talismanu i ostalim treba oko 10-12 dana da se vidi efekat,ako se radi u splitu(0,5lit/h+0,75lit/h) rezultati se vide samo na sitnoj travi,sirak tek pozuti,tjs zaustavi do sledece primene,a u punoj dozi,sirak zuti i na kraju posle 15 dana pocrveni,sve u svemu dobar preparat kad se pravilno upotrebi.
 
U zadnje vreme,svima je problem citanje nekoliko strana unazad.

Ako je receno,da talisman,tj novovel,tj nikogan,tj motivel....
svi koji imaju nikosulfuron akt.materiju,da najbolje rezultate postizu pri dozi od 1,25lit.ha,a vi koristite manju dozu,kako onda ocekujete da to ucini dobro i efikasno?
 
Ja sam danas radio sa 0,5l/ha dikambe(plamen)+0,75l/ha nikosulfurona(talisman i nikogan).Za sedam dana ide druga tura od 0,6l/ha nikogana.
 
Nazad
Vrh