Herbicidi u kukuruzu

Kako sad Callisto ide samo do šestog lista kukuruza? Kad se pojavio je išla priča da može da se primeni i do desetog lista kukuruza.

Ja sam ga koristio pre par godina i bio sam zadovoljan. Te godine sam čekao da što više divljeg sirka izađe napolje pa da ga onda prskam Nikosulfuronom. Naravno, ni kukuruz nije čekao u mestu, pa sam zato morao ići na Callisto za širokolisnu travu. Prskano je kad je kukuruz bio u fazi 7-8 listova. Hemija je dobro odradila posao, ali na jesen je bilo dosta jalovih biljaka. Pošto je išla priča da sa Callistom može ići u kukuruz dokle god fizički može ući u njega, to sam onda pripisao Nikosulfuronu.

Ne mogu sad da se setim koja je doza Callista bila (ja to ništa ne zapisujem i ne pamtim, i svake godine ispočetka proučavam preparate ::sramota:: ), nešto mi se javlja da je 0.2l/ha, a možda će mi opet biti interesantno jer zbog najavljene kiše ne znam koliki će biti kukuruz kad bude mogao da se prska. Sad sam ga obišao i ima 5 listova, a negde gde je je jači i šesti bode iz točira.
 
to je citat sa sajta ja sam citirao samo zbog boldovanog korova važno mi je da pokažem čoveku da calisto i njega uništava a poznato je da calisto može da se prska sve dok možeš ući prskalicom u njivu
 
D li tarot plus skida tatulu?Na nekim sajtovima pise da skida a na nekima se tatula i ne pominje.
 
cuo sam i ja mnogo sto sta, ali uloga okvasivaca je da dati preparat prilepi za list biljke koje je ili vostan ili mastan i da obezbedi upijanje preparata u biljku, a ne samo da ga nalepi.
 
Tako sam ja cuo za pivo :D,mada pored mesanja sa herbicidom treba da se malo pomesa i u zeludac xDD
 
PITANJE? dali može u 6 listu prskati DIKAMIN 600 -om (MATON)..dali će mu škoditi....mislim kukuruzu.. piše do 5-tog lista.
 
Poslednja izmena:
Bio sam na moju "botaničku baštu" da vidim koje je sledeće prskanje.Callisto koji je nedavno primenjen pokazuje svoje mogućnosti,naziru se redovi kukuruza.






Za koji dan ,dok se stabilizuje vreme, ide prskanje sa nikosavom (povoljno nabavljen).Verovatno puna doza,pošto je kukuruz u 4 listu.
 
Ja imam utisak da moj kukuruz stoji sa porastom, kakav je bio pre 7 dana takav je i sada, a trave ima toliko da mi zao kaciti prskalicu zatraktor a opet ako je ostavim zapatice se pa cu najverovatnije sa rucnim spricem oprskati do komsije(tu nisam dohvatio dubinski kad sam prskao) i to je to.
 
Nikosav sam kupio po 820 din/l.Muhara nema ali izbija sirak iz rizoma.Mislim da će najveći problem napraviti nekoliko oaza pirevine.
 
Ja kad radim sa nikoganom,nikosavom i ostalim ne taktiziram mnogo.Uvek idem punu dozu od 1,25l/ha jer sam tako siguran da će skinuti sve uskolisno.Na muhar mi se do sada najbolje pokazao talisman.
 
Ljudi da li moze preparat AVALON=CAMBIO da se prska kukuruz i posle 3-4 lista kako su oni naveli.Hteo bi da sto kasnije tretiram zajedno sa eqvipom.
 
Nazad
Vrh