Herbicidi u kukuruzu

Oprskano par parcela sa Celebrity plus,pa molim boga da kisa dodje sto kasnije....
 
kakva su iskustva ako je neko radio sa Palacid 1.2l/ha + Gatmotion 0.6 l/ha (sirrokolisni i uskolisni do 7 lista) , izvinjavam se ako nisam tacno ispisao nazive perparata ali za mene su novi pa nisam 100% informisan ,
 
kakva su iskustva ako je neko radio sa Palacid 1.2l/ha + Gatmotion 0.6 l/ha (sirrokolisni i uskolisni do 7 lista) , izvinjavam se ako nisam tacno ispisao nazive perparata ali za mene su novi pa nisam 100% informisan ,
Gat motion koristim već 3 godine i odsta bolji od nikon,nikar.... a cena je nesto jača u odnosu na pomenute ove godine koristim samo njega ja idem 0,7 l/h
 
Moj izbor ove godine je ponovo Tarot plus. Prosle godine sam radio neke kombinacije kung fu hemije i nisam uopšte bio zadovoljan. Neznam i sto sam zamenio Tarot+ sa losom hemijom. Kukuruz je u 3 listu a pored širokolisnih korova nazire se i sirak pa cekam do 5-6 lista i pičim na sigurno.
Celebriti plus je isto sto i Tarot + stim sto je bolji efekat Tarot + na sirak-rizomac (brže deluje) i cenovno je nešto povoljniji- 3200/ha.

---------- Poruka napisana u 21:25 ---------- Prethodna poruka je at 21:08 ----------

Pa mislim da je dovoljno da 2-3 sata nema kiše.
 
Zastitarka u polj. apoteci mi preporuci jutros (zeazin2l + trophy2l)/h. Tako sam i poprskao danas popodne, kukuruz je sejan u subotu a ima klicu 2-3cm negde i malo vecu ali nije jos poceo da izlazi, kako vam se cini ova kombinacija inace izlazi 3000din po hektaru?
 
Zastitarka u polj. apoteci mi preporuci jutros (zeazin2l + trophy2l)/h. Tako sam i poprskao danas popodne, kukuruz je sejan u subotu a ima klicu 2-3cm negde i malo vecu ali nije jos poceo da izlazi, kako vam se cini ova kombinacija inace izlazi 3000din po hektaru?
I ja sam poprskao isto zezain + trophy pa cemo videti...
 
Kukuruz u 4-5 lista. Koristio sam Maton 0.45 l na kj i 0.5 l Equipa po kj. Equip sam koristio u maloj kolicini jer tek sad su iznikli neki sitni uskolisni korovi. Kasnije kad je kukuruz u 7 listova ako ima potrebe koristim Callisto i ostatak Equipa.
 
@kiraj Preključe smo najgoru parcelu ,što se tiče korova oprskali sa callistom.Na ovoj parceli će dokazati da li vredi .Inače parcela je posle setve oprskana sa matonom koji je odneo tada iznikle korove.Najviše ima čička (boce) i palamide.

Da si radio sa nekom dikambom umesto matonom bilo bi bolje,a sto se tice kalista malo je spor ali trebao bi sve to da odnese.
 
ja lično ne volim maton iako je to naj jeftiniji herbicid ipak calisto je calisto možda jeste spor ali ima efekat 100% a i delovanje preko zemljišta mu je odlično e sad ima i ona narodna " nisam toliko bogat da kupujem jeftine stvari "
 
.. ne volim ni maton (2.4d) ni dikambu al nekad mora i to , ako znaš da će calisto svejedno morati nekad kasnije .
Do koliko pera iz iskustva , a ne sa deklaracije, 2.4d ne ostavlja posledice , inače se manje plašim leda nego njega.
 
Kupio sam Celebriti+ za sve njive pod kukuruzom ali cu cekati sesti list da bi pohvatao sve korove.Na jednom delu njive 0.5kj gde je prosle god bio krompir je opasno pocela palamida i stir pa sam kupio dobri stari Maton da prskam taj deo odmah.Pitanje je da li da dodam matonu Talismana(imam od prosle god)?
 
Ja cu sav kukuruz da prskam MAISTEROM 0.8l na kj ide do 6 lista, litra je oko 1900din prosle godine sam prskao sa njim i odlicno se pokazao.
 
Nazad
Vrh