Herbicidi u kukuruzu

A šta tu ima mnogo da se kaže.Očigledno je da hoćeš da u jednom prohodu skidaš i širokolisne i uskolisne.To je opravdano samo ukoliko su uskolisni izašli što ne verujem da je slučsj sa više od 15-20%.
Ima tu raznih formulacija za kombinovanje ako već mora tako:
Banvel+Nikogan
Distinct 70WG+Protivel
Plamen+Talisman......
Ovo su neke jeftinije varijante.
 
Ja nasejao nekih 12ari(da se ima za kokoske i pilice) i odmah tog dana isprskao sa acetosavom upotrebio sam 63l vode i oko pola litra acetosava al je duvao vetar celog dana i sve se razmisljam dal sam ga dzaba prskao posto prvi put radim tim sredstvom do sada sam prskao stompom
 
Ja sam prskao pasulj sa stompom,ljudi jedno pitanje ako se isprska kukuruz posle setve a pre nicanja dali ce se morati prskati kasnije preko lista?pozdrav
 
Moraće da se prska ako bude korova. Prskanje protiv uskolisnih korova će sigurno morati da se odradi, posebno ako ima rizomskog sirka.
 
Ja sam prskao pasulj sa stompom,ljudi jedno pitanje ako se isprska kukuruz posle setve a pre nicanja dali ce se morati prskati kasnije preko lista?pozdrav
Kada prskas kokuruz posle setve,a pre nicanja,dali ces morati da izvrsis korekciju i dali ce prskanje na crno(posle setve a pre nicanja) da uspe zavisi od vise faktora:1.vremenski uslovi(potrebna je kisa posle prskanja da bi herbicid poceo da deluje)
2.zakorovljenost njive(prethodnih godina)
3.vrsta izabranog herbicida i njegov spektar delovanja(imas jeftinije varijante(npr.acetosav+zeazin...ili neki na toj bazi),skuplje varijante(npr:merlin....))
4.predusev......
Ja kokuruze uvek prskam dva puta.Na crno jeftinija varijanta-pratim vremensku prognozu da posle prskanja na crno u toku 5-7 dana padne kisa.
Preko lista Talisman+Plamen i ubacim prehranu-jako dobra kombinacija.Odrzavam plodored,koliko je moguce.Prosle godine na nekim njivama nisam morao ici drugo prskanje.
 
Kada prskas kokuruz posle setve,a pre nicanja,dali ces morati da izvrsis korekciju i dali ce prskanje na crno(posle setve a pre nicanja) da uspe zavisi od vise faktora:1.vremenski uslovi(potrebna je kisa posle prskanja da bi herbicid poceo da deluje)
2.zakorovljenost njive(prethodnih godina)
3.vrsta izabranog herbicida i njegov spektar delovanja(imas jeftinije varijante(npr.acetosav+zeazin...ili neki na toj bazi),skuplje varijante(npr:merlin....))
4.predusev......
Ja kokuruze uvek prskam dva puta.Na crno jeftinija varijanta-pratim vremensku prognozu da posle prskanja na crno u toku 5-7 dana padne kisa.
Preko lista Talisman+Plamen i ubacim prehranu-jako dobra kombinacija.Odrzavam plodored,koliko je moguce.Prosle godine na nekim njivama nisam morao ici drugo prskanje.


Mislio sam da prskam callisto+equip pre nicanja,dali moze?
 
Sa sta je najbolje da tucem divlji sirak iz rizoma?Preporucuju mi EQVIP?uzeo sam neku njivu u zakup i neverovatno je koliko ima divljeg sirka,I da li npr.eqvip mogu da izmesam zajedno sa matonom?
 
Iteresuje me dali je neko koristio Nikogan (Magan)i kako se pokazao, sastojke ima iste kao i Nikon ili Siran ali kažu da nije Kineski a malo je skupli, inače prošle godine sam koristio Nikon sa Calistom i pokazalo se kao dobra konbinacija, čak i bolja od Ekvipa i Calista.
 
Pise na predhodnoj stranici ali nema veze napisacu da sam danas na jednoj parceli radio i tarorom+calisto jer je kukuruzar poceo,uglavnom starane+fantom+zeazin+murtonik gold.
 
Mi malo pre stigli oprskali 48kj kukuruza na crno sa valsagard+ zeazin + ponegde dodali pick 75wg gde je trebalo.Sad da je neke kisice:kisa:
 
Da pojasnimo malo....Osim original Motivela sve je kinez samo razlicite firme pakuju i treba za rizom minimum 1,25mil/h i to do 7mog lista koristiti:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh