Herbicidi u kukuruzu

Zavrseno prskanje Acetogal 2 l/ha+ Glifol 2 l/ha. Radjeno pre 3 dana, danas se vec vide rezultati... Neke njive nisam smeo da radim, jer je kukuruz vec nicao, pa sad imam problem sa tim.. Kupio sam Celebrity +, ali necu s njim raditi jos 10ak dana, dok ne izadje rizomski sirak. E, sad, hteo bih da prskam sirokolisne korove pre toga, pa me zanima koje su mi opcije... Ne bih prskao sa Dikambom, jer je vec ima u Celebrity-ju, ne bih prskao sa 2,4D, i Callisto, i LAudis su mi cenovno malo jaki... Ima li jos kakvih opcija. Ne znam sme li Celebrity u split aplikaciji??
 
Mislio sam da prskam callisto+equip pre nicanja,dali moze?
To je kombinacija na zeleno(kada kokuruz nikne,a sa njim i trava).Ceka se pogodan momenat da iznikne sto vise trava,a da kokuruz ne preraste zbog Ekvipa.
Sta znaci kontaktna kombinacija.Otrov-herbicid prilikom tretiranja pada na listove trave,koja ga usvaja preko lista u vecini slucajeva(imas neke herbicide koji deluju i kontaktno i zemljisno)Biljka ga usvaja i kroz stablo sprovodi do korena,gde se zadrzava i dolazi do izumiranja biljke-korova...
Kada prskas na zeleno dobro je ubaciti neku prehranu zbog same gajene biljke u ovom slucaju kokuruz,da bi sto lakse prebrodila stres i otrov koji je primila i ona izbacila kroz korenov sistem napolje....
Nevalja prskati kada je temperatura vazduha preko 25C.-znaci treba naj bolje predvece,ako se moze.Pre podne imamo rosu,trba sacekati da se bilke osuse(ode rosa).Prskanje kontaktnim herbicidima po visokoj temp.izaziva dodatni stres za biljku.
Nesme da padne kisa najmanje 2h.,a za neke i vise-pise na uputstvu.Za neke herbicide potreban je i lepak(trend,....)da bi se sto bolje vezao za biljku.......

---------- Poruka napisana u 23:15 ---------- Prethodna poruka je at 23:03 ----------

Zavrseno prskanje Acetogal 2 l/ha+ Glifol 2 l/ha. Radjeno pre 3 dana, danas se vec vide rezultati... Neke njive nisam smeo da radim, jer je kukuruz vec nicao, pa sad imam problem sa tim.. Kupio sam Celebrity +, ali necu s njim raditi jos 10ak dana, dok ne izadje rizomski sirak. E, sad, hteo bih da prskam sirokolisne korove pre toga, pa me zanima koje su mi opcije... Ne bih prskao sa Dikambom, jer je vec ima u Celebrity-ju, ne bih prskao sa 2,4D, i Callisto, i LAudis su mi cenovno malo jaki... Ima li jos kakvih opcija. Ne znam sme li Celebrity u split aplikaciji??
U opciji Download imas spisak gotovih pesticida koje sam poslao moderatoru kada su pravili opciju DOWNLOAD krajem marta,posto nisam mogao da stavim na forum(ugasen megauplaud)
Naslov i kratki opis:Spisak gotovih pesticida sadrži nazive materija, tako da ih možete uporediti. Postoji na tržištu dosta različitih proizvoda po imenu i ceni, a ustvari sadrže identične materije.
Uporedis nazive i ak.mater.,zapises i u PP-apoteku,tamo uporedis cene....
 
Čujem da se ljudi hvale kako Chemical Agrosavin Coloseum(dikamba 480)skida kao šašav.Cena mu je oko 1381 dinar u hemoslaviji.
 
Preključe smo najgoru parcelu ,što se tiče korova oprskali sa callistom.Na ovoj parceli će dokazati da li vredi .Inače parcela je posle setve oprskana sa matonom koji je odneo tada iznikle korove.Najviše ima čička (boce) i palamide.




 
Poslednja izmena:
Danas dokupio hemiju za kukuruze i napravio konacnu kombinaciju koja ce u 6-tom listu da se odradi. Laudis 1.75l, Rimex(Tarot) 30g i Nikosav(Motivel) 0.6l. Sve doze su po hektaru i ice zajedno u jednokratnoj aplikaciji.
 
Kada prskas kokuruz posle setve,a pre nicanja,dali ces morati da izvrsis korekciju i dali ce prskanje na crno(posle setve a pre nicanja) da uspe zavisi od vise faktora:1.vremenski uslovi(potrebna je kisa posle prskanja da bi herbicid poceo da deluje)
2.zakorovljenost njive(prethodnih godina)
3.vrsta izabranog herbicida i njegov spektar delovanja(imas jeftinije varijante(npr.acetosav+zeazin...ili neki na toj bazi),skuplje varijante(npr:merlin....))
4.predusev......
Ja kokuruze uvek prskam dva puta.Na crno jeftinija varijanta-pratim vremensku prognozu da posle prskanja na crno u toku 5-7 dana padne kisa.
Preko lista Talisman+Plamen i ubacim prehranu-jako dobra kombinacija.Odrzavam plodored,koliko je moguce.Prosle godine na nekim njivama nisam morao ici drugo prskanje.


Sta koristis od prehrane?pozdrav
 
Pozdrav svima. Juce sam poprskao kukuruz sa Merlin flex-om, javili su posle podne i danas kisu ali nista od toga. Danas sam prskao nesto sa Gardoprimom, ali opet nema kise. Zanima me koliko ovi herbicidi mogu da cekaju kisu? Za Merlin sam cuo da moze dosta dugo da ceka kisu, kakva su vasa iskustva? Hvala unapred.
 
Moj drugar je isprskao posle setve a pre nicanja sa callisto+acetosav,jer po vama to dobro?

---------- Poruka napisana u 16:31 ---------- Prethodna poruka je at 16:25 ----------

Sto nisi isprskao merlin+equip (kasnije zbog sirka iz rizoma),a da si pre nicanja isprskao sa merlinom
 
Leva polovina tretirana sa MERLIN wg+Acetohlor a desna nije
o59mvt.jpg


Ovako izgleda rizomski sirak
16kx4zm.jpg


A cela njiva ovako
2008wme.jpg
 
prskao sam pre nicanja. kukuruz sam posejao pre 4-5 dana. znam da sam mogao da cekam dok kukuruz ne iznikne, ali su najavili kisu pa sam zato prskao da bi se aktivirale materije. proslo bez kise pa me zanima do kada moze da se ceka kisa, do kad nije kasno da padne kisa.
 
Nazad
Vrh