Herbicidi u kukuruzu

@sale ratar
Najverovatnije ce biti tako, s tim sto cu mozda ipak dodati pola doze 30g Rimex-a (Tarot - rimsulfuron) po hektaru. Rimex je jeftin a moze samo da poboljsa uspeh na sirak iz rizoma. Ta kombinacija kostace me maksimalno 5000din/ha ili 3000din/kj. Znam da sa dikambom bi prosao jeftinije, ali necu da rizikujem i kako su ljudi napisali "nisam dovoljno bogat da bi kupovao jeftino". Nisam prskao na crno nista, jer svakako treba uvek da se radi korekcija. Kad uzmem u obzir minimum 2 prskanja na taj nacin, acetohlor, terbis, korekciju sa dikambom i nikosulfuronom kostalo bi me isto. Ovako Laudis pa sta Bog da.
 
Ove godine prskacu saValsagard+Zeazin a korektivno rednom prskalicom Rimex + Motikan (ostalo od prosle godine) Jeftina kombinacija
 
Planiram u ~5 listu. Kad niknu manje vise svi korovi. Eventualno malo kasnije ako procenim da ce jos biti nicanja kasnije. Rimex je ogranicenje on moze do 7 lista. Laudis moze zvanicno do 8 lista, a ne zvanicno dokle god traktorom se moze u njivu :osmeh:
 
Sad se vratih sa prskanja(pojurila me kisa),odradio 6he sa 12 lit acetogal plus i maton 4lit.Kolicine su na 6 hek.Ostalo jos 2,85 hek,valjda ce moci sutra pljusak jak ali samo 6lit po m2.
 
Ovde kod mene je danas nesto presusila zemlja mislim da ce sutra moci da se seje,ali posto sam pripremio njeive pre skoro mesec dana nikla je trava i kupio sam total da poprskam odma posle setve,ali ne znam kako kisa utice na njega ako kojim slucajem bude padala prekosutra da li ce to skoditi?
Konkretno pitanje da li je efikasno prskati travu totalom pre kise?
 
uzeo sam za prskanje na crno..rezon 2l + acetogal plus 2l + acetohlor 900 1l po hektaru....e sad krenula je trava jer sam njive ranije spremio...zbog kise nisam jos posejao...da ubacim i 3-4 litra totala na ovo ?
 
Poslednja izmena:
ja prskao parcelu 3H merlin fleksom boca je 250gr i ide na 50ari.... ostalih 10H prskano agromarkom i terbisom,agromark 1.750 i terbis 1.250 po hektaru i lepo mi se pogodilo da je na kraju padala kisa 2,3sata nakon prskanja... prskano u vise dana i navrata zbog kisa koje i dalje padaju...
 
Ako imate trave,bolje prskajte sad sa nekom jeftinijom kombinacijom,dok je kuruz mali,a kasnije sa dobrom,bice ova godina specificna povodom toga.
 
Mi ćemo sa Acetogal + Terbis.
Samo treba pogodit vrijeme.
Posijat i pošpricat i čekat kišu.

Prošle godine nije pali ni kapi pa ni djelovanje ova dva herbicida je bila slaba.
 
I mene zanimaju iskustva od prosle godine sa Bajerovim monsunom.
Trava udarila samo tako, bojim se da ce dikamba biti neefikasna u takvom herbarijumu pa opasno razmisljam o Calistu, Laudisu i slicnim preparatima.

Da li je iko probao Monsoon Active?
Hteo bih da uzmem ili to ili equip+laudis.
Procitao sam na bayerovom sajtu da ne bi trebalo koristiti organofosforne insekticide za tretiranje semena ili folijarno ako je planirana upotreba Monsoon active i Equip, pa me zanima da li to znaci da ne bih smeo u istu prskalicu mesati ove herbicide i neko folijarno djubrivo ili da uopste ove godine ne smem prihranjivati kukuruz folijarno ako je prethodno oprskan ovim preparatima? Kontao da krnem 6-7% UREAe u prskalicu.
Takodje me zanima da li Furadan spada u organofosforne insekticide posto sam seme tretirao sa njime.
Inace, Monsoon Active u Hemoslaviji je 2425din/l.
 
Na dve njive bih rekao da imam mali problem.Na prvoj je bila detelina koja je pre setvospremiranja i sejanja vec uveliko krenula,posle setve,a pre nicanja sam poprskao totalom,doza oko 5 litara/Ha.Detelina koja je bila nikla se susi polako,ali vec izbija nova,a kukuruz ima klicu oko 2 cm.
Na drugoj njivi je problem sto ima i pirevine i palamide,takodje je prskano totalom,ali u vecoj dozi.Tu je zasejan Ns 444 Ultra.Ovde vec krece i nova pirevina i palamida.
Za pirevinu znam sta cu,ali imam malu nedoumicu oko palamide i deteline,od herbicida za sirokolisne korove sam spremio Esteron i Callisto,interesuje me da li da u prvom talasu posle nicanja do 5-og lista idem Esteronom,pa kasnije korekcija sa Callistom,ili da odmah idem sa Callistom?
 
Nazad
Vrh