Herbicidi u kukuruzu

tacno je da korovi postaju imuni na dugotrajno koriscenje istih preparata, ali to nas ne treba da dotice, jer je primenjuje plodored i samim tim drugacijji herbicidi za drugu kulturu(u odnosu na proslogodisnju). E sad ako bi na jednoj istoj njivi bio isti usev godinama, i da se tretira istim herbicidima , video bi se sve manji efekat herbicida....ali to niko nece da radi jer ce da rezultuje smanjenjem prinosa.
 
kao prvo uvek gledajte koja je aktivna materija nekog preparata jer nije mali broj preparata sa istom aktivnom materijom i istom količinom aktivne materije ali sa veoma različitim cenama
 
Posle xxx vremena mozganja i razmisljena. Porucen herbicid za ovu godinu - laudis. Sad jos je samo dilema, da li mu dodati tarot, kordus ili ako bude malo sirka iz rizoma da ide samostalno.
 
Nije odgovor na tvoke pitanje , al juče sam prsko jednu malo dalju njivu pa me mrzilo da se vraćam a kiša fest padala, točkovi se zalijepili prvih par metara i to je bilo to .
Trebalo bi da kiša samo pogoduje , a kolko dugo treba da pada da spere , to neznam.
 
jel neko radio sa zeazinom i acetosavom posle setve pre nicanja i koliko ide herbicida po jutru ? hvala
 
Narucen Celebrity plus od BASF-a i za ovu godinu... 400 g/ha, i Boze zdravlja da nakrivim kapu... Pre toga cu ici sa Acetogal plus 2 l/ha+ Glifosat 2 l/ha
 
Ovako hladno i mokro vreme za dosta padavina zna da ošteti useve rađene sa terbutilazinima.Prodre do korena koji je sada relativno plitko (mali usev) i zna da ga gadno ošteti.Isto tako usled pljuskova na već mokro zemljište prilikom odbijanja od isto i kontakta sa listom takođe nastaju velike štete.
 
Zato terbutilazin idemo kada i neki preparat za sirokolisnu travu(maton,dikamba,..)a kukuruz do 4 lista i nece da ga osteti.Koristio sam Acetogal plus pa cu videti dali taj protektant radi posao kao onaj u merlin fleksu.
 
kao prvo uvek gledajte koja je aktivna materija nekog preparata jer nije mali broj preparata sa istom aktivnom materijom i istom količinom aktivne materije ali sa veoma različitim cenama
To je tačno ali ima i nešto izmedu ako u nekom preparatu ima recimo 200gr neke aktivne materije a šta je ostatak tog preparata? Jeste razmišljali o tome ?Jer taj ostatak moze biti gori od same aktivne materije i zavisnosti koja firma šta koristi od toga zavisi i cena samog preparata jer svi znamo da naprimer Motivel ili nikon,nikar su slični preparati al cena imje različita .manje kancerogeno veća cena i obrnuto bar ja tako mislim ,:ppozdrav:
 
na svakom preparatu piše koja je aktivna materija i njena količina u procentima ali ne piše šta je ono ostalo tako da nam to nije poznato ali sam isto tako ubeđen da se mnogo plaća BREND pa tako recimo ista aktivna materija u istom procentu kod SINGENTE i kod GALENIKE nema istu cenu tako da ove velike kompanije uzimaju više para za isti proizvod od onih malo manjih firmi koje se trude da imaju isti preparat možda i bolji ali IME i REKLAMA igraju veliku ulogu
 
U vecini tih preparatu su ulja koja su nosioci tih aktivnih materija.Kod jacih kompanija se radi i o prtektantima koji su dobijeni iz kukuruza ako je za kukuruz preparat.
 
jel neko radio sa zeazinom i acetosavom posle setve pre nicanja i koliko ide herbicida po jutru ? hvala

мени је заштитар дао 1л зеазина и 2.5л ацетосав по ха, после неколико година и ја ћу поново да прскам на црно, ефекат ће мо тек да видимо
 
na svakom preparatu piše koja je aktivna materija i njena količina u procentima ali ne piše šta je ono ostalo tako da nam to nije poznato ali sam isto tako ubeđen da se mnogo plaća BREND pa tako recimo ista aktivna materija u istom procentu kod SINGENTE i kod GALENIKE nema istu cenu tako da ove velike kompanije uzimaju više para za isti proizvod od onih malo manjih firmi koje se trude da imaju isti preparat možda i bolji ali IME i REKLAMA igraju veliku ulogu
Toje otprilike tako mada većina galenikinih proizvida ili kineskih se namoze porediti nipočemu jer prsko sam i sa jednim isa drugim kao sa fungicidima tako i sa herbicidima mada svi gledamo proći jeftinije al ponekad namse to obije o glavu kako u prinosu tako i u zdravlju jer original je nešto drugo a kopija je kako kazu MUTANT.
 
Posle xxx vremena mozganja i razmisljena. Porucen herbicid za ovu godinu - laudis. Sad jos je samo dilema, da li mu dodati tarot, kordus ili ako bude malo sirka iz rizoma da ide samostalno.

Uvek možeš kasnije korektivno sirak iz rizoma prskati preparatima na bazi nikosulfuronurea (ekvip,nikogan,siran) pošto laudis samostalno ima da odradi posao a rizomski sirak će svakako usporiti i delimično zaustaviti.

---------- Poruka napisana u 20:43 ---------- Prethodna poruka je at 20:39 ----------

Narucen Celebrity plus od BASF-a i za ovu godinu... 400 g/ha, i Boze zdravlja da nakrivim kapu... Pre toga cu ici sa Acetogal plus 2 l/ha+ Glifosat 2 l/ha

Oldtimer kako si zadovoljan sa Celebrity plus ako si radio sa njim prošle godine pošto i sam planiram sa njim da prskam?
 
Nazad
Vrh