Hajkom hibridi

Evo mojih "Francuza".
16jppnp.jpg

Muzjak- Pantelija:osmeh:

- - - - - - - - - -

Bela hajkomka-Maza
e6ahjt.jpg


- - - - - - - - - -

Bikolor hajkomka- Milica
b87qro.jpg


- - - - - - - - - -

Takodje bikolor hajkomka-Mala
2ilj0x1.jpg


- - - - - - - - - -

Jos jedna bikolor hajkomka-Tina
1zxxrpv.jpg


- - - - - - - - - -

Leglo (9 komada ) od Pantelije i Milice
2lne42f.jpg
 
Hvala Pero,hvala. Uslikacu ovih dana i panonke (3 zenke),moram da ih iznesem napolje jer mi je objekat u kom se nalaze malo tesan a jedna se danas koti a jedna se tek okotila pre par dana,pa da ih ne uznemiravam par dana.:ppozdrav:
 
Meni se pokotile hajkomke 3 ukupno.Jednu pune mesec dana a druge tek se oktile pre 2 dana.
Ocekuje se kocenje jos jedne.:)
 
Samo napred buraz,ja cu moje zenke sve da pustim opet na parenje 14-ti dan od kocenja.Odrade jos po 2 okota i zasluzeno na letnju pauzu.Secas li se one male bele tufne sto sam uzeo od tebe?? Evo je sada...:ppozdrav::ppozdrav:
e6ahjt.jpg
 
Dobar zekan Zheksi.Ija imam jedno leglo (9 komada) hajkoma-priblizne starosti (fali im koji dan do 2 meseca).Nisam merio ali su prilicno napredni,bar onako "odokativno".:ppozdrav:
 
Zhexy druze i kod mene se pojavilo jedno (od cistih hajkoma) kao da ga je neko umocio u pepeo pa otresao,onako probija sivilo kroz belu boju.Uslikacu ga pa cu postaviti da uporedimo,je li slicno.:ppozdrav:
 
Zhexy,imas u ovoj temi,ne znam tacno na kojoj strani (potrazi) post sto je postovao kolega Okram-ca,gde su predstavljene boje hajkom hibrida.Kod nas su oni obicno u beloj boji ili sa flekom na njusci i obojenim usima i sapicama ali ima ih i u divlje sivoj boji sa harlekinom (belinom)-bikolor hajkom.Verovatno vuce i od njih.Mada meni to sivilo deluje kao da ce da iscezne kada jedinka poraste.
 
Evo noviteta, imao sam jednu hajkomku nikako nijehtela da se upari i danas jedva 30 dan joj je.. Pomerim je na sred kaveza i kad muzjak skoci ona se propne na zadnje noge i lepo primi. Nego novitet, vidim nemirna zenka u boksu do nje, ona se okotila nema puno 6 komada, i danas je bas bila nemirna i pustim nju kod muzjaka primila je 3x za 5 min :).

Mozda nisam trebao ali bice sve u redu, nema puno, a ja vodim racuna o ishrani, danas joj 5-7 dan od okota.
 
Nazad
Vrh