Guske - kako se gaje u praksi

Evo i naši giščići su se polegli prije nekoliko dana i već su rasprodani!!! Sada još dvije guske sijede na jajima, u inkubatoru sada pure (odnosno njihova jaja)!
 
Pozdrav svima. Da li neko zna po kojoj ceni i gde mogu da se prodaju jaja kineske labudaste guske? Ja sam relativno skoro pocela da gajim ove guske, pa nema bas iskustva kako to sa njihovim jajima ide. Inace savrsena su vrsta, nisu pretareano zahtevne a vrlo su mirne i druzeljubive. Preporucujem svima koji vole guskice... pozzz
 
Ena, koliko sam video ima ih po pijacama , a cena im je oko sto dinarcica...Inace , guscija jaja se prodaju samo sada , u ovo vreme , jer ih guske samo u ovo vreme "nose" Nemaju kontinuitet "nosenja" da bi imali stalnu potraznju za istima..
P.S. Ako ih koristis za sopstvenu ishranu , neka budu DOBRO termicki obradjena, nikako ne jesti rovita...
Pozdrav.
 
Hvala na odgovoru. Pretpostavila sam da im je takva cena. Problem je u tome sto mi je covek koji ima inkubator i koji me je nagovorio da pocnem da gajim ove guske sada nudi otkupnu cenu samo 30 dinаra po jajetu. Nazalost ne znam nikog drugog ko se bavi time, a sto se tice pozarevacke pijace tamo je slaba potraznja (jedino je oko Uskrasa bilo malo bolje). Imam ukupno 15 gusaka (ne racunam gusane u tu cifru) tako da me sada bombarduju jajima sa kojima ne znam sta cu.
pozdrav
 
Za te parice, neka on proizvodi jaja.. Nego, opusteno... Nece biti jaja preko cele godine...Sad malo nose, do polovine juna, i onda prestaju da nose do iduce godine. A, na jesen..Kolji sve , ostavi samo 8 gusaka i 2 gusana. Sasvim ce ti to biti dovoljno .. Ostalo , kolji i u snicle , batake sa karabatkom otkosi , pa na dimljenje, tri cetiri puta na dim , pa u zamrzivac.Ledja i vrat za supu ... Bog da te vidi! Jos, one koje koljes, odvojis u septembru, pa ih tovis kukuruzom... Ma milina jedna!
 
Karalicu mora da si bio jako gladan kada si mi pisao odgovor :osmeh: hehe, ako pocnem da ih koljem zovem te na rucak..Salim se malo.. U svakom slucaj videcu, ako ne nadjem neko resenje, sigurno necu raditi u gubitku sa njima.
pozdrav
 
@ena, daleko od toga da sam bio gladan ( kad sam gladan, stane mi mozak , nista mi ne ide od ruke) . A za rucak vazi, eto mene...Nego , prethodni post sam ti napisao upravo iz razloga da smanjis gubitke.. To je , uostalom cista racunica.

@peto 1, na zalost ih ne kljukam (ne znam kako..) nego ih drzim zatvorene, u posebnoj prostoriji, hrana po volji , smanjeno kretanje i eto rezultata.
P.S. Uostalom, ni ti a ni ja , nismo zapamtili kako ti nase babe radise.. Secas se da smo pricali na tu temu? Ili, vec zahvatila krecana...
 
@ Karalic

Nekao mi izgleda radi krecna. Ja koliko znam jos se secam kako se guske kljukaju i kako im se preveze vrat da im hrana ostane u zelucu. To i danas mnogi rade samo se bas ne hvale stim.
 
@peto 1

Vidi, ja koliko znam da ne znas... Jel kad sam te pitao , ti rece da je to pokojna baba ( laka joj zemlja) to radila, a da tebe to nije interesovalo tada..(Interesovale te druge stvari..:haha:) te nisi zapamtio...
A sto se tice kljukanja, znam za pricip, ali nisam video u praksi, iz prostog razloga sto to u mom kraju i ne znaju sta je.Ma ne znaju ni za guske, kamo li za kljukanje..:ppozdrav:
 
@ Karalicu

Evo kako se kljuka guska rucno dobro gledaj i pamti i bice ti gusca digerica i preko kile. Sad se jos sme kljukati kad udemo u EU onda se nece smeti.


Pozdrav i dobar posao.
 
Ovako im se jetra udesetostruči. Pošto mi nećemo skoro u "Jevropu", vredi razmisliti o crnom tržištu guščije (pačije) džigerice. Zabranjeno je najslađe (i najskuplje). ::novac::
 
Pozz,zna netko sa kolko mjeseci guske pocnu nesti jaja ? moje trenutno imaju oko 15 dana i hranim ih smjesom za tov pilica pise od 1-25 dana, krrivu hranu su mi uvalili,nezelim ih tovit nego drzat za ukras i za jaja pa se nadam da nece bit problema i da se nece previse utovit sa toom hranom,dajte vase misljenje i dal bi im bio bolji onaj starter za ppilice stare iznad 1 mjesec :p
 
Izvinjavam se sto ranije nisam odgovorio na vasa pitanja, ali nikada nije kasno. Pokusacu da odgovorim na pitanja i guske.

Polnu zrelost guska dostize sa 9-12 meseci.Nosivost se krece od 20-70 jaja god. zavisno od rase uzrasta i drugih faktora. Za guske je karakteristicno da se nosivost povecava do trece ili cetvrte god. nosenja. Kod gusaka je izrazena sezonska nosivost. U prolece se dobija naj veci broj jaja.
U prve 4 nedelje guscici se mogu hraniti istom smesom kao i pilici. Pored toga im se daje usitnjeno zelje, detelina, kopriva. Posle cetvrte nedelje dobijaju pretezno sve vise zrna do 8 nedelje. Vec u 2 nedelji guscici izlaze na pasu, a u 8 nedelji mogu se potpuno zasititi njome.
 
jel to guske 400,00
pa mozda je malo i preskupo al kad se pogleda da je curka 300,00 koja se uhrani za par meseci a ovo ipak gaje celu godinu jer nema jaja preko cele sezone da bi se moglo farmski toviti par meseci,ili mozda gresim :sta:
sa druge strane ako se zadje po nekim selima moze se naci i budzasto ako se naleti na neke stare ljude koji imaju puno i ne znaju sta ce sa tim
 
Nazad
Vrh