Guske - kako se gaje u praksi

Pozdrav!
dovoljno je jednom na dan hladjenje jaja,ali okretanje koliko puta radis na dan...a sto je preko noci?
Naglasavam,ovo znam iz knjiga ,prakse nemam sa inkubatorom. Pa me zato zanima sto
tvoje iskustvo kaze?
....i jos nesto:jaja okrecem uglavnom jednom na dan (max svakih 12 sati)dok traje skupljanje.,normalno na nekih 14-15 stepeni+ zdela sa vodom radi vlaznosti.
Da li i ti tako radis i da li ih malo operes dok su topla tj.dok im se pore ne suze....?(zbog bakterija koje bi mogla ugroziti plod)
 
Pozdrav moji peradari :ppozdrav:
Brankojlo, Tvoje guske su vec pocele da nose? Moje jes nisu, uvek krecu pocetkom marta..
Sivka , okaci neku slikicu, kad si vec majstor od zanata :ppozdrav:
 
Pozdrav Sivka!
Jedan stariji gospodin od kojeg sam ja učio o inkubatorima(inace on je bio glavni radnik na jednoj nasoj farmi zivine ) rekao mi je da samo kopiram ono sto guske rade kada leze na jajima.
Ja cim pokupim jaja prvo ih potopim u vodu temperature oko 40 stepeni,u kojoj se nalazi rastvoreno neko dezinfekciono srestvo.Posle ih redjam u kartone za jaja sa spicem nadole i ostavljam u sobu u kojoj je temperatura konstantna od 10-15 stepeni,i tu ih drzim dok neskupim dovoljno da napunim inkubator.Na taj dan iznosim jaja u prostoriju gde je temperatura iznad 25 stepeni i tu ih drzim jedno desetak sati pre stavljanja u inkubator.
Jaja postavljam vodoravno prvi dan ih neokrecem,saokretanjem pocinjem sutradan i to radim dva putadnevno fakticki svakih 12 sati,a hladjenje jaja pocinjem tek 3-4 dan.
Prskam ih prilikom svakog okretanja sa mlakom vodom.
 
MOje guske pocele da nose! :D Danas prvo jaje ::svaka cast:: Kako uvek pocinju krajem februara i pocetkom marta (staro leglo), Mlade guske, proslogodisnje, vec su pocele da nose jaja :ppozdrav:
 
zaiv6.jpg

Cenjeni citatelji i gledatelji....
evo jos slikica.Kod mene isto pocela sezona .
Jaja ocekujem krajem meseca.
Ove godine guske pucaju od ljubomore ako nisu odabranice.Cak je u pitanju fizicki okursaj medju njima. Cupaju odabranicu dok je gusan gazi.Nevidjeno jos kod mene. Gusan je zato i vise nego aktivan.... :cool: da ugodi damama.(odnos 4:1)
Post je spojen: [time]среда, 09. фебруар 2011. 03:29:54 CST[/time]
_________________________________________________
futurefarming je napisao(la):
Karalic je napisao(la):
Pozdrav moji peradari :ppozdrav:

Pozdrav i od mene, guske su vam :D, a pošto dele temu, koju bi ste vrstu pataka preporučili za "sopstvene potrebe"? :cao:
Ako mozes nabavi Ruansku patku.
Izgleda kao divlja patka, daje jako kvalitetno meso,mozda naj od svih. Moze biti teska i do 5 kg. Najvise cete podsecati na prirodu jer ima izrazito lepe boje perja.
Post je spojen: [time]1297246946[/time]
_________________________________________________

2jaclz5.jpg

no comment
 
sivka je napisao(la):
[..............................
Cenjeni citatelji i gledatelji....
evo jos slikica..................................... :cool: da ugodi damama.(odnos 4:1)
........................................
Pozdrav moji peradari :ppozdrav:

Velika bi šteta bila ako ovu malu fotkicu (fotomontažu sa srcem) ne vidimo u prirodnoj veličini! A naravno i ovo My Way ....

Još jednom upućujem na program: http://poljoinfo.com/index.php?topic=118.msg255996#msg255996, za ubacivanje više fotki, a da se zauzme malo prostora.

:ppozdrav:
 
Sivka, drago mi je sto gajis ljubav prema guskama.. Guske su jedna divna bica, ponosita i nada sve pametna.. Pune su dinamike i zivota. Misljenja sam da je naj lepsi trenutak udvaranje u vodi, pred parenje..Toliko gracioznosti, lepote.. To se moze retko gde videti u prirodi :cao:
 
Ja imam gusaka 5 kom (žao mi bilo jesenas da koljem jer su prelepe),počele su da nose ali napolje u avliji i bilo je -10 pa suse jaja smrzla i ispucala.Sad su zatvorene i imaju svetlo 24h ali više ne nose jaja :sta:, Ima li neko predpostavku zašto su prestale da nose?
 
Ne sekiraj se nista...Krenu one tako da nose, ali ako je veliki mraz , onda staju dok se vreme ne stabilizuje za dalje nosenje. Posle nastavljaju opet. Inace , ako ti jaja ne trebaju za inkubator, ili za podstavljanje pod gusku, redovno kupi jaja jer ako ima jaja u gnezdu, guska ce po automatizmu da pocne da lezi na jajima i da prestane da dalje nosi jaja. Zato , kupi jaja i broj koliko je iznela..A ako cuvas jaja da podmetnes pod gusku, ili da nosis pak u inkubator, obavezno upisuj na jajima dan ,ali obavezno GRAFITNOM olovkom.
 
Talianu , prijatelju moj...
Zato se i upisuje datum na jaja GRAFITNOM olovkom.. Jaja se podturaju pod gusku koja su stara minimalno 3 dana i stara maksimalno 20 dana. Sve pre tog vremena , kao i posle tog vremena, koristi se za ishranu.
Post je spojen: [time]1297523728[/time]
_________________________________________________
dino je napisao(la):
Pozdrav forumasi ja sam juce dobio par pataka one izgledaju kao one divlje ali su totalno pitome danas je patka vec snijela jedno jaja zanima me posto ja zelim da je nalegnem da li se ona sama nalegnjuje ili kako i koliko jaja treba da snese da bi se nalegnula i jos nesto koje je vrijeme najbolje za nalegnjivanje i samo jos jedno pitanje za sta su zdrava da se jedu pacija jaja.Velki pozdrav
Dino , da se ne ponavljamo, sver to sto si pitao , ima vec na forumu...Samo se malo potrrudi. Inace , patka ce sama da se odluci kad ce se nasaditi.. I , zato , nemoj da dozvolis da se jaja gomilaju u gnezdu, nego kupi svakodnevno, i uradi kao u mojiom prethodnim postovima.. Inace, pacija jaja su izuzetno zdrava, a ponajbolja su za uskrs, nema sanse da ga polupa kokosije jaje. Izuzetno mu je tvrda ljuska. :ppozdrav:
 
Idemo dalje :D Sve sto te interesuju, Ti pitaj..A ja, ako znam rado cu Ti odgovoriti.. :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1297529250[/time]
_________________________________________________
P.S. Sve si Ti mene lepo pitao, a sad ja Tebe da pitam nesto... Imas li Ti gusana za te guske? Jer, ako nemas gusana , nema ni malih guscica.. :ppozdrav:
 
Imam,jedan je siguran a možda ima i dva ja sam ih okretao i gleda "dole",jedna baba mi rekla da ih mazim po stomaku pa će mu izaći ona stvar.Jedan sam siguran 99 % a jedan mi je sumljiv.
Taj moj sultan kad uđem u avliju odma širi krila i šikće ko blesav i na oko je krupniji od ostalih.
 
ovo sam nasla na jednom slicnom postu....
brankojlo i karalic da li se slazete ovim brojevima?
naravno zanima me da li se to odnosi i za guske ili mora biti nekih izmena, posto pise uopsteno za plovusce
20fqp6s.jpg
 
Karalić ovo sam pronašao danas :D,zadnji put sam gledao u četvrtak.
Šta misliš o inkubatoru? Mene samo strah kako da nateram guske da leže na jajima kad za to dođe vrema(valjda bi trebalo majka priroda da odradi svoj posao)
8zel8i.jpg
 
Nazad
Vrh