Gume

Kolege gdw uzeti kvalitetnu unutrasnju gumu, prosle godine stavio nove i jesenas puklaa, otvorila se ne moze ni da se okrpi, dimenzija je 20.8.38

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 
Kakve su SEHA gume?
Planiram da mijenjam na kombajnu. Sad su kontinentalove i ripna još dobra ali ispucale sa strane.
Najbliži vulkanizer može nabaviti samo seha u toj dimenziji a cijena 1715KM. Naravno po komadu.
I još ono vječito pitanje.
Imali nešto povoljnije? Odnos cijena kvalitet.
 
Bok, na koliko pumpate gume za oranje, u pitanju je Zetor 7340 sadnje gume su 16.9-30 a prednje 11.2-24 zanima me koji je najbolji pritisak radi se o običnim dijagonalnim gumama
 
Alliance takodje. Dosta slična kao BKT po kvalitetu, a i cenovno.
Mada kada pogledate koliko svi ti jeftiniji brendovi zakinu na dimenzijama u odnosu na neku gumu iz premium bredna, nisu baš ni te gume jeftine.
Aliance kupljene 4 u dimenziji 10/75r15.3 mnogo nize i uze u odnosu na Cultor iste dimenzije!!
Ceo nov tocak felna unutarnja i spoljna guma 165e u MAJEVICA


Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Pozdrav forumaši. Kupio sam Alliance Farm Pro 11.2 28 za 539 i danas ih namontirao. Na koliko se bara one optimalno duvaju? Ima li neka fora da dobro nasjednu na rub felge, na par mjesta su mi odmaknute previše? Hvala na savjetima
 
aaaaaa al ti je nik.... :)
svuci gumu sa ruba felGe, očisti ga ako treba, namaži rubove gume i felGe sa tečnim sapunom i duvaj do 2,5 bara da legne na mesto. Ako legne spusti na tako otprilike što napisa Maatić 1,5. Ako ne legne, teraj vulkanizeru.
 
aaaaaa al ti je nik.... :)
svuci gumu sa ruba felGe, očisti ga ako treba, namaži rubove gume i felGe sa tečnim sapunom i duvaj do 2,5 bara da legne na mesto. Ako legne spusti na tako otprilike što napisa Maatić 1,5. Ako ne legne, teraj vulkanizeru.
Ma nik je ubojit 😁 Bio sam ja to voljan platiti ali imamo samo jednog u kraju koji to radi, taj naravno sada preferira raditi strancima. Došao na dogovoreni termin i posla me kući. Šta da mu radim? U glavnom, rubovi su išmirglani i nauljeni sapunom za suđe i sad otprilike stoje na oko 2 bara. Mjerim nekim kineskim đavolom. Sutra vozim na pumpu gdje imaju dobar manometar pa ćemo da štimamo 🙂
 
Ispusti pritisak, svuci gumu, i dobro nakandariši obe površine tečnim sapunom za ruke (sapun za suđe nzm da li je dovoljno dobar) eventualno sa tavat mašću ali nikako sa uljem.
 
Imam pitanje, trenutno imam prednje gume dimenzija 540/65r30 da li mogu da stavim prednje 520/65r30 a da ne steti prednjoj vuci, zadnje gume su mi 650/65r38

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh