Gume

Slicno pitanje kao Dragan...ali dimenzija 18,4-34...sta uzimati?bkt,ozka,mitas,gtk,nortec,starmax?ima li ko da je menjao,pa me zanimaju iskustva.belshinu bi zaobisao.
 
Komšija stavio Nortec 18,4-34 na 105-icu rusa, na brzinu koliko sam video, dobro izgledaju. Nekih 70-80000din/kom su koštale.
 
Traktor ima tezih masina na polugama,pa bi da uzmem nesto sto nece pucati po bokovima.belshina i ceski mitas nisu ispunili ocekivanja.
 
Pa mozes kupiti i Michellin,Good Year itd,ako je maks nosivost gume ispod one koju ti koristis sa traktorom,dzabe joj sve.
 
Traktor ima tezih masina na polugama,pa bi da uzmem nesto sto nece pucati po bokovima.belshina i ceski mitas nisu ispunili ocekivanja.
Ajd Belšina što puca to sam viđao, ali Mitas nije izdržala? Ako se dobro sećam imaš Maju 8-mo rednu? Jel ona uzročnik ili nešto još teže?
Nama se dobro pokazale Kultor na rakovici. Jadna kad dobije prskalicu 1100lit (dobro ne punim je baš uvek do čepa, nemam više tegova u dvorištu, ali 800-900 skoro pa uvek) ili Maju 6r i 5 dkc vreća, poluge samo kažu krc,krc... Al gume na 2bara duvam! Na Yto su neke Armour gume (njegove originalne) i one su na testu izdržljivosti od prošle godine. Žitna sejalica i seme su oko 1900-2000kg. Tu je prerano za neki sud...
 
Ja sam na kraju uzeo mitas! Ona Bkt je bila dijagonalna, to je odmah otpalo, radijalni Bkt je prelazio cenu Mitasa, Petlas je trebao da se ceka nedelju dve dana. Norteka nema zbog ove situacije na istoku, mozda neka zaostala zaliha ali ne verujem ide to dosta na dnevnom nivou.
Slicno pitanje kao Dragan...ali dimenzija 18,4-34...sta uzimati?bkt,ozka,mitas,gtk,nortec,starmax?ima li ko da je menjao,pa me zanimaju iskustva.belshinu bi zaobisao.
Zovi Galeta imaju dosta veliki izbor guma i povoljne cene i besplatnu dostavu.
 
Tara Cenej,Adut i slicne,kontam sve ove od 28 listova imaju iste balonke gume,jel zna neko koja je dimenzija istih u pitanju ?.
 
Hvala,bas cu da vidim sta ima u ponudi u tim dimenzijama,jednu moram menjati izgleda,a vrv cu uzeti u paru.
 
No problem. A jel ima mesta za malčak veći balon? 11.5/80 je sledeća po visini. Dobiješ malo jače gume a dobiješ i na visini dizanja (ako ima potrebe).
 
Za cenu jedne nove gume skoro možeš da kupiš prepravljenu kamionsku felnu i gumu 17,5 za tu tvoju glavčninu.... I miran si da zaboraviš na gume...
Tvoje felne ćeš prodati lako po 50e komad...
 
Nazad
Vrh