Gume

Poslije 31 godinu, danas mi se sjebala zadnja guma na fergi, posto i druga nije bas u top formi, mijenjacu obje. E sad, sta uzeti, u ponudi su cultor, petlas, seha i neka poljska nisam zapamtio ime, nekako bih najprije petlas?
 
Petlas 7.50x16 gume vodilje 3 godine mi nazad na kombajnu (znači skoro pa nikakvo opterećenje) i eno popucale kod srednje linije.....
Po meni Cultor. Eno drugar je kupio kombajn 2006-te sa jednom prednjom gumom Galaxy,današnji Cultor,18.4x26 10pl i tek sad se mogu videti male pukotine izmedju ripni. Šta'š bolje za te novce kupit'? I mene je poterao maler pa sam proletos zamenio originalne Rakovicine (37 god) zadnje,stavio sam Cultor. Jedna prednja na kombajnu je progledala i provuk'o sam se u žitu ali sad za kukuruze sam morao da zamenim Barumku takodje sa Cultorom. Sledeće su mi ili na prikolicama 15-ke i 20-ke ili zadnje na Imt-u. A možda ću i prednje jer ih beton dere (btw Rekordove starosti 10-ak godina)
 
SEHA se jos moze naci pod nazivom OZKA. JAKO jako jako dobre gume. Imam prednje na 549DV i jako se slabo trose a uopce se ne "ulegnu" kad traktor dulje stoji. Jedna prednja na kombajnu je takodjer SEHA kupljena prije 4 godine ako ne i vise i nemam nikakve zamjerke za nju. Stvarno su mi se dobre pokazale za sad...
 
Ipak danas uzeo cultor, bile su i ove ozka, ali im je gazeca povrsina nesto iprevise tanka.Bio sam zagrijan za Mitas, ali ga u Bijeljini nigdje nema u ponudi. Tako da je uzeta Ruma, a ne svidja mi se kako su uradjene ripne, ali sta je tu je.... 576 maraka 2 komada.
 
Poslednja izmena:
Da li je neko kupio zadnje traktorske Trayalove gume druge klase? Jako su jeftine ali nemaju garanciju. Prodavac kaže da su druga klasa jer imaju sitnije greške kod livenja i slično...
 
Sova ti i jesi u stvari kupio Mitas pneumatik jer je Cultor Mitasov brend za standardne radijalne poljoprivredne gume. Premium poljo guma se i dalje prodaje pod nazivom Mitas, a u stvari je sve tonemacki Continental.
 
Slavkom guma iz Krusevca prodaje tu II klasu.Uglavnom su to gume vracene od dobavljaca pa ih neka sila preprodaje.

Jer ja dok sam se bavio time Trayal nikad nije nudio II klasu,al sam zato vracao guma i guma,narucis 11 one dodju kao da su rat prezivele,jedna spljeskana,druga naduvena :osmeh: a 6.00 16 je tek bila prica za sebe tu se tek vodile borbe sa dobavljacima,jer stizale krive da ni ko polovnu ne mozes da prodas.

Mada to je bio period kad se suskalo da se Trayal zatvara i kad su ugasili proizvodnju unutrasnjih u Cicevcu.
 
Već sam pisao da ja imam te trayalove gume II klase već tri godine. I to sam baš kod Slavka iz Kruševca uzimao još mi je i doterao kući pošto mu je bilo usput. Gume su bile nove stare par nedelja i bile su normalnog oblika ništa im nije falilo osim tog vrha krampona koji je malo smaknut. Gume redovno idu u šumu preko panjeva i nose teret na korpi pozadi i sa jednoosovinkom nikakvih problema nema. E sad možda su malo posnije i tvrdje ali takve su im i I klasa tako da razlike nema neke velike. A verujem da sa onim što sam ja njima radio do sada da sam kupio cultor koji je mekši do sada pola krampona ne bi imao
 
I ja imam na fergi iste te gume druge klase od 2009 godine i nista im ne fali...
 
2. klasa gume ne bi trebalo da ima razliku u smesi u odnosu na 1. klasu. Druga klasa nastaje nakon nekog defekta posle vulkanizacije sirove gume. Pre vulkanizacije i prva i druga klasa su potpuno identicne. E sad jedino ako u Trajalu prave namenski drugu klasu sa razlicitom smesom, to je nesto drugo.
 
Ja od Slavkoma godinama uzimam traktorske trayal gume u 2. klasi....potvrdjujem da im nista ne fali. Ako ima neka mana na njima to je cisto estetske prirode.
 
Pa ta II klasa je uglavnom kao sto i rekoh I klasa vracena od dobavljaca.U Trayalu od I klase za cas naprave II jer nikako da shvate da 11-cu stave na 14-cu vec tovare samo da naguraju pa se 11-ca nadje ispod par 14-ca ili 16-ca.Guma se jednostavno izdeformise i ne lici na novu gumu.Ja sam to uredno vracao dobavljacu pa smo na kraju i prekinuli saradnju,jer stignu recimo dve 11-ce jedna normalna druga spljeskana i izdeformisana.

U Rumi je utovar gospodska stvar namenski viljuskari i nikad se ne trpa po svaku cenu.

Moram da iskopam sliku kad mi stiglo 10 11-ca spakujem ih jednu na drugu po 5 na kraju razlika je bila za citavu gumu u visini koliko je bilo deformisanih guma.Pabti izlozi tako i prodaj.

Trayal postaje posrednik i pitanje je dana kada ce da krenu da valjaju samo KAMA program,jer njihov niko kome je stalo do posla nece da uzme tj uzika ali pola vrati.A sve se to odrazi na krajnjeg kupca.

A forsira se jer je cesto na akcijskoj ponudi i ima ogromnog prostora za zaradu cak i iz druge ruke.
 
Već sam pisao da ja imam te trayalove gume II klase već tri godine. I to sam baš kod Slavka iz Kruševca uzimao još mi je i doterao kući pošto mu je bilo usput. Gume su bile nove stare par nedelja i bile su normalnog oblika ništa im nije falilo osim tog vrha krampona koji je malo smaknut. Gume redovno idu u šumu preko panjeva i nose teret na korpi pozadi i sa jednoosovinkom nikakvih problema nema. E sad možda su malo posnije i tvrdje ali takve su im i I klasa tako da razlike nema neke velike. A verujem da sa onim što sam ja njima radio do sada da sam kupio cultor koji je mekši do sada pola krampona ne bi imao

Take moje bile onda su nama drugu klasu podvalili i naplatili po 200 eura al ajd od 2008 duraju sad sam takvih cultor vidio.
ocito i te su druga klasa
 
Nazad
Vrh