Gume

Suska se da ce Kama da se probije preko jednog velikog dobavljaca i da ce biti pristojna cena.
 
Ima li gdje u Srbiji da se uzmu Barumke, ja nisam uspio izguglati? Ne znam sto toliko hvalite Cultor, gledajuci okolo, to je obicno njesra, odprilike kao i Petlas.
 
Vala i ja se cudim sto ih ljudi dizu u nebesa kad nisu nista posebno. Imao sam na traktor zadnje REKORD pa sam kupio nove CULTOR. Odmah sam primetio da hoce da se deformisu kad nekoliko dana ne radim sa traktorom sto ranije nije bio slucaj. Onda kad vozim sve mi traktor ljulja dok ga ne opteretim pa se valjda povrate i posle se normalno ponasaju. Dosta su i mekane pa ko radi po sumi recimo lakse se rasecu. Znaci guma nista posebno nego ne znamo za bolje.
 
Ja taj slucaj imam sa ljuljanjem sa vise razlicitih proizvodjaca...sto se tice kineskih guma ja sam sa njima na kineskom traktoru super zadovoljan,marka im je ######,bar tako nesto pise i posle pet godina ne poznaju se tragovi trosenja za razliku od voltyre koje sam za rusa uzeo pre dve godine i presle su ni upola kilometara ko ove kineske..tako da cu sledeci put za rusa ipak uzeti kama ili nesto tako..
 
Vala i ja se cudim sto ih ljudi dizu u nebesa kad nisu nista posebno. Imao sam na traktor zadnje REKORD pa sam kupio nove CULTOR. Odmah sam primetio da hoce da se deformisu kad nekoliko dana ne radim sa traktorom sto ranije nije bio slucaj. Onda kad vozim sve mi traktor ljulja dok ga ne opteretim pa se valjda povrate i posle se normalno ponasaju. Dosta su i mekane pa ko radi po sumi recimo lakse se rasecu. Znaci guma nista posebno nego ne znamo za bolje.

Pa malo je bezobrazno od gume namenjene poljo poslovima ocekivati da prezivi rad u sumi.Cutor na proizvedenu kolicinu ims reklamacija od nekih 1%,a Trayal bolje i da ne pricam, zato Krusevljani i prodaju II klasu, koja inace u Trayalu zvanicno i ne postoji.
 
Vala i ja se cudim sto ih ljudi dizu u nebesa kad nisu nista posebno. Imao sam na traktor zadnje REKORD pa sam kupio nove CULTOR. Odmah sam primetio da hoce da se deformisu kad nekoliko dana ne radim sa traktorom sto ranije nije bio slucaj. Onda kad vozim sve mi traktor ljulja dok ga ne opteretim pa se valjda povrate i posle se normalno ponasaju. Dosta su i mekane pa ko radi po sumi recimo lakse se rasecu. Znaci guma nista posebno nego ne znamo za bolje.
I kod mene bile Good year na 549 , trajale 20 godina , ali duplo skuplje od cultora bile pre 7 god kad sam menjao i stavim cultor i jos sljakaju.
Znamo mi svi sta valja samo je pitanje koliko se mozemo pruziti. Cultor je od tih jeftinijih solidna guma

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pa malo je bezobrazno od gume namenjene poljo poslovima ocekivati da prezivi rad u sumi.Cutor na proizvedenu kolicinu ims reklamacija od nekih 1%,a Trayal bolje i da ne pricam, zato Krusevljani i prodaju II klasu, koja inace u Trayalu zvanicno i ne postoji.

Pa i nije bezobrazno zato sto ih ja ne uporedjujem sa nekim specijalnim gumama za sumu ili teske uslove eksploatacije vec sa tim gumama koje sam imao pre. Slazem se i ja da TRAYAL u vecini slucajeva nije na visini zadatka.
 
Ja imam trajala od 2007 na 539 i nisu loše.
Kad bi gledali one i cultor isti bog.
Mozda su sad trajal lošije kvalitete nego prije, jer sam kupio prve nakon dve godine malo pomalo liče na stare.
A imamo mitas 5 godina e one kao da su jučer kupite.
Od sad pa nadalje mitas samo ide na strojeve.
Neki dan sam gledao kod susjeda cultor spajan na ripnama po sredini vidi se crta tu srece nema s tim gumama.
 
Nego jel imao neko iskustva sa tigrovim unutrasnjim gumama,bilo je price da ce da zamene trayal onds kad je trayal ugasio proizvodnju unutrasnjih.
 
Previše pukotina dobiju. 6.00-16 što neko nekad reče kao lastiš. Samo predje preko neke obale ili malo korova, znaj da će se sigurno probušiti. Što se tiče Trajala stare i nove gume su nebo i zemlja. Na 542 zadnje imamo trajalove koje su stare sigurno oko 15ak godina, gume su se samo potrošile, nigde nikakvih pukotina. Komšija je skoro na 558 stavio trajalove, deluju previše plastično za jednu gumu.
 
Kod nas su neki skoro kupovali Trayal gume. 2. klasa, a kramponi su bas mekani. ne deluju lose a kakve su znace se za koju godinu. Za Cultor bi i ja rekao da su malo mekse, ali kad guma sazri korz godiu dana malo ocvrsnu. Isto sam primetio da kad traktor stoji duze vreme dok se gume dobro ne istumbaju po dzombama traktor pomalo skakuce. A sto se tice gripa tu sam zadovoljan. Oranje i pripemu radim na 1,2-1,3bar sto zbog udobnosti sto zbog proklizavanja, dok u transportu dignem pritisak na 1,6-1,8bar. Za ove 2 sezone ja zadovoljan.
 
Zna li neko broj od čoveka koji prodaje polovne felne u Bečeju,Adi ili Molu.Viđao sam ga po oglasima ranije često ali sada ne mogu da ga nađem,trebaju mi neke specifične felne a sutra sam tamo u prolazu.
 
Nazad
Vrh