Gume

Te zice su tanke i savitljive. Moguce da nece probiti tu zastitnu unutrasnju gumu pa nece probusiti glavnu unutrasnju. Neka ih prvo posece sa onom malom brusilicom sa kojom brusi gumu pre postavljanja.
 
Treba mi jedan savet. Rodjak je skinuo pre par godina i otpisao jednu gumu 14.9 28 koja bi meni dobro dosla. E sada na oko je u odlicnom stanju tj malte ne kao nova, ali kao da ima "dva, tri platna" i deo gde nisu kramponi, jako su tanki i to toliko da se na nekim mestima vidi rupa kroz samu gumu pored krampona. Kada se gleda iznutra, vide se na nekim mestima otvorene rupe. Bilo je malo vode u njoj pa se tacno prosipa kroz te rupe.
Da li postoji neka mogucnost da se guma unutra presvuce kod vulkanizera sa nekim materijalom kako bih mogao da je nekako iskoristim?
Evo kako izgleda a obelezio sam i ove "prozore" na njoj gde je guma otvorena.









Marko da ti pomognem.Posto ovde neces naci adekvatan savet ja sam tu da ti resim problem:osmeh:Ima kolega koji znaju za ovo i koriste,a ima i teoreticara:haha:

Guma sa slike moze da se uradi i trajace ti dok se ne ocelavi.Imam veliko iskustvo sa sredjivanjem zadnjih guma na traktoru jer i sam vozim na ovakvim gumama.Postoje fleke za kamionske a mogu i za ove traktorske gume koje kad zalepis pre ce se cela guma raspasti a ona nemoze da odlepi.Kosta oko 500 dinara,zavisno od velicine fleke i lepi se se cement lepkom koji se dobija uz fleku.Znaju pravi vulkanizeri za ove fleke.Ja ih imam uvek u kuci a kod mene su sve zadnje gume sa njima uradjene pre nekoliko godina a i na prikolicama imam par komada.

11c4o41.jpg


Garantovano uspesno!!!!!

Za kontakt gde da kupis na PP a imas i kod lokalnih jacih vulkanizera.

- - - - - - - - - -

Trenutno na 560 imam zadnju gumu koja je skroz rasecena oko 8cm ,zalepljena ova fleka i evo posle 2 godine jos drzi,na tom mestu guma ravna kao da nije rasecena.
 
Marko da ti pomognem.Posto ovde neces naci adekvatan savet ja sam tu da ti resim problem:osmeh:Ima kolega koji znaju za ovo i koriste,a ima i teoreticara:haha:

Guma sa slike moze da se uradi i trajace ti dok se ne ocelavi.Imam veliko iskustvo sa sredjivanjem zadnjih guma na traktoru jer i sam vozim na ovakvim gumama.Postoje fleke za kamionske a mogu i za ove traktorske gume koje kad zalepis pre ce se cela guma raspasti a ona nemoze da odlepi.Kosta oko 500 dinara,zavisno od velicine fleke i lepi se se cement lepkom koji se dobija uz fleku.Znaju pravi vulkanizeri za ove fleke.Ja ih imam uvek u kuci a kod mene su sve zadnje gume sa njima uradjene pre nekoliko godina a i na prikolicama imam par komada.

11c4o41.jpg


Garantovano uspesno!!!!!

Za kontakt gde da kupis na PP a imas i kod lokalnih jacih vulkanizera.

- - - - - - - - - -

Trenutno na 560 imam zadnju gumu koja je skroz rasecena oko 8cm ,zalepljena ova fleka i evo posle 2 godine jos drzi,na tom mestu guma ravna kao da nije rasecena.
може и мени контакт где да се набаве ове флеке.
 
Koja je razlika između guma sa ovakvim šarama?


Hoću da stavim nove prednje gume na Zetor 7011 pa se dvoumim. Šta dobijam a šta gubim sa jednim ili drugim gumama?
 
Ako je mehanicki volan po meni su bolje linijske sa prve slike.

A ove sa slike br.2 stvarno neznam za cega su namenjene a vidim da se proizvode.Meni deluju jace od linijskih.
 
Koja je razlika između guma sa ovakvim šarama?


Hoću da stavim nove prednje gume na Zetor 7011 pa se dvoumim. Šta dobijam a šta gubim sa jednim ili drugim gumama?
Gume sa prve slike hoće da ispucaju pored središnjeg rebra. Ja sam imao Rekordove na Rakovici 47, fabrički stigle. Bile su slabe, bušio ih najmanji trn.
Onda sam kupio ruske gume kao na drugoj slici. Kako sam ih stavio, tako sam se navozao. Nikad se nisu izbušile niti ispucale. Vrlo sam zadovoljan u svemu osim kad je u pitanju držanje po blatu. Mada iskreno retko se dešava da klizam. Sve u svemu, gume su za pohvalu. Jedino što imam hidraulični volan pa se mota podjednako lagano. Sa mehaničkim bi sigurno bilo teže.
 
Jedno pitanje,pre mesec dana sam kupio dve nove zadnje trajal gume za imt 539.Od 1983 tj od kad je traktor proizveden na njemu su bile tigar i sluzile bez problema.Traktor je koriscen samo za poneko spartanje,prskanje i sl.lake radove jer je treci i najmanji u garazi.Elem kad sam stavio kod vulkanizera gume normalno sam dosao do kuce-10 km.bez poskakivanja,drmusanja i sl.Parkirao ga u garazu i sledeci put posle dve nedelje krenem sa njim da obidjem njive,Imao sam osecaj kad sam izasao iz dvorista kao da su kockaste gume,osecaj skakutav te prilikom povratka kuci mnogo manje poskakivanje kao da se zagrejale gume i legle..Na zemljanim putevima ni neprimecujem ovo se odnosi samo po asvaltu.Proverim srafove,da li ima balon itd....nista nevidim.Danas nakon opet dve nedelje stajanja opet krenem da obidjem njive poskakivanje je jos izrazenije,ljulja i kabinu i poskakuje.Znaci gore dole ne levo desno.E sad sta vi mislite do cega je?Ja sve mislim da su gume totalno plasticne i da nakon stajanja od 2 nedelje na betonu one se deformisu.Ako neko ima ideju neka kaze.Naravno za trajal sam sve lose cuo ali kontao sam da ce posluziti za ovo sto mi treba kad ono prc.Gledao sam i dal kaci negde...ne,tockovi ne sevrdaju.Izvinjavam se kako sam ovo srocio ali popiz....sam :ppozdrav:
 
Jedno pitanje,pre mesec dana sam kupio dve nove zadnje trajal gume za imt 539.Od 1983 tj od kad je traktor proizveden na njemu su bile tigar i sluzile bez problema.Traktor je koriscen samo za poneko spartanje,prskanje i sl.lake radove jer je treci i najmanji u garazi.Elem kad sam stavio kod vulkanizera gume normalno sam dosao do kuce-10 km.bez poskakivanja,drmusanja i sl.Parkirao ga u garazu i sledeci put posle dve nedelje krenem sa njim da obidjem njive,Imao sam osecaj kad sam izasao iz dvorista kao da su kockaste gume,osecaj skakutav te prilikom povratka kuci mnogo manje poskakivanje kao da se zagrejale gume i legle..Na zemljanim putevima ni neprimecujem ovo se odnosi samo po asvaltu.Proverim srafove,da li ima balon itd....nista nevidim.Danas nakon opet dve nedelje stajanja opet krenem da obidjem njive poskakivanje je jos izrazenije,ljulja i kabinu i poskakuje.Znaci gore dole ne levo desno.E sad sta vi mislite do cega je?Ja sve mislim da su gume totalno plasticne i da nakon stajanja od 2 nedelje na betonu one se deformisu.Ako neko ima ideju neka kaze.Naravno za trajal sam sve lose cuo ali kontao sam da ce posluziti za ovo sto mi treba kad ono prc.Gledao sam i dal kaci negde...ne,tockovi ne sevrdaju.Izvinjavam se kako sam ovo srocio ali popiz....sam :ppozdrav:
Tako je kod mene na Rumskim gumama, posle duzeg stajanja.
 
Bogami osjeti se i kod mene na cultoru poslije duzeg stajanja al nestane u 200tinjak metara tako da mi to nije neki problem.
 
1_737139224_guma.jpg

Ja kupio ovakve 7,50/16 u Bijeljini sa povracajem poreza izasle 55 eura komad .
Marka je nekakva Indijska BKT 8 platana neznam dali je neko imao iskustva sa njima?
 
Nazad
Vrh