Gume

Gale Ruma,Andrijević Kompani Ruma i Grosist Ruma.Njihove brojeve telefona izguglaj na netu.
 
Guma poručena kod Galeta. Prodavac Siniša u telefonskom razgovoru je bio jako ljubazan. Videćemo kako će proteći ceo posao :)
 
Stigla Seha :)
Kakva kombinacija! Poručena iz Rume, stigla iz Kragujevca. Cena mislim da je najbolja koju sam našao , 11550 i nije morala da se plati unapred niti da se plati poštarina dodatno. Poslala ju je neka firma Baki iz Kragujevca. Nisam hteo da ih posle zovem da proveravam cenu jer i ovako sam zadovoljan. Sutra će na montažu kod vulkanizera jer je užasno kruta i ništa joj ne mogu ručno. Ovako odaje utisak da je baš jaka.

seha%2010.5-65-16_zpszp7fuqkm.jpg
 
Dali je isti obim radijalne i dijagonalne gume? Možda je glupo pitanje ali me interesuje zbog odnosa prednje i zadnje vuče traktora. Do sada sam imao dijagonalne i pošto su prednje istrošene, zamenio bi ih radijalnim ali neznam dali smem kako nebi pokvario odnos prednje i zadnje vuče. Inače dimenzije su 13,6_24 prednje a zadnje 16,9_34.
 
Da li nešto može da škodi ako se guma koja je Tube Type montira kao Tubeless ?
 
Za obrnuto znam ali za ovo ne. Vulkanizer je montirao gumu i ona drži i ide, nova je. Ali ne znam šta može da joj fali. Unutrašnju tih dimenzija nemam :(
 
Ići će ona bez problema pod uslovom da je felna u dobrom stanju.Ako počne da te zeza ubacićeš unutrašnju približnih dimenzija i gas.
 
Ma felna je odlična i prethodna guma (GoodYear) je bila tubeless do pre nedelju dana, kada sam je isekao na kamen. Onda sam ubacio unutrašnju 6.00-16 koju sam imao da bih mogao da stignem kući. Ali jedva sam je naduvao jer guma je pretesna i povlači ventil. Obavila je posao. Ova nova nije tubeless ali ju je tako montirao i evo radi već dan-dva :)
 
Ice ona tako do god nedobije dosta ostecenja. Onda unutrasnja se ubaci i mir... Sve u svemu ima dugo da sluzi.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Trebaju mi felne 19,5...ali je problem sto ih kod mene u okolini nema. Da li neko zna gde bih mogao da ih nadjem ili ako ima broj nekog prodavca felni ? Gume ima na svakom koraku svih velicina ali felni ni za lek.

Послато са Tab2A7-10F
 
Ova prva je bas siroka a ovaj lik iz Zarkova nema na stanju..rekao mi je za koji dan...sve nalazim neke rasparne ..nikako da nadjem isti jot pa da uklopim.

Послато са Tab2A7-10F
 
Jel zna neko kako se krecu cene polovnih guma 14,9-28? Znaci sara da je vec gotova, ali da nisu nigde pocepane, sto bi se reklo da sluzi za rezervu. Hitno mi je.:osmeh:
 
Ima li neko na prodaju jednu gumu za prikolicu 7.5-16? Moze i dve slicne ovoj dimenziji. Potrebna za prikolicu na kamionskoj sasiji.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh