Gume

Pošto smo se nedavno ponovili sa prikolicom, obuli smo je sa novim 11,5/80 R15,3 sa 14 platana marke Mitas , Made in Češka . Komad je koštao 16000 din sa unutrašnjom gumom, montaža je besplatna.
2127q6f.jpg
 
@dragan18 Kada sam kupio prikolicu dobio sam te gume na njoj...posle 4 god i ko zna koliko tona prevezenih ,one su u super stanju ali zato felne kao da je neko bacio kletvu na njih...4x pucale u psenici. Zato sam sada nabavio 19,5 felne od kamiona i gume 265/70 19,5 da se odmoriom od gledanja pozadi i vulkanizera.

Послато са Tab2A7-10F
 
@dragan18 Kada sam kupio prikolicu dobio sam te gume na njoj...posle 4 god i ko zna koliko tona prevezenih ,one su u super stanju ali zato felne kao da je neko bacio kletvu na njih...4x pucale u psenici. Zato sam sada nabavio 19,5 felne od kamiona i gume 265/70 19,5 da se odmoriom od gledanja pozadi i vulkanizera.

Послато са Tab2A7-10F
Koja prikolica ?
 
Treba mi jedan savet. Rodjak je skinuo pre par godina i otpisao jednu gumu 14.9 28 koja bi meni dobro dosla. E sada na oko je u odlicnom stanju tj malte ne kao nova, ali kao da ima "dva, tri platna" i deo gde nisu kramponi, jako su tanki i to toliko da se na nekim mestima vidi rupa kroz samu gumu pored krampona. Kada se gleda iznutra, vide se na nekim mestima otvorene rupe. Bilo je malo vode u njoj pa se tacno prosipa kroz te rupe.
Da li postoji neka mogucnost da se guma unutra presvuce kod vulkanizera sa nekim materijalom kako bih mogao da je nekako iskoristim?
Evo kako izgleda a obelezio sam i ove "prozore" na njoj gde je guma otvorena.









 
Zato ih kod nas u HR zovu "Dotrajalke". Kupuju ih samo oni koji moraju i nitko vise.

Ova guma, po meni, moze sluziti za "ne daj boze" ali kao stalna na traktoru je nepouzdana. Kolega vulkanizer ima foru koju koristi da malo dobije na trajnosti takve gume da ne zdere unutarnju. nadje staru unutarnju, raspori ju i nju stavi kao "bajlag" izmedju vanjske i unutarnje jer ove rupe pojedu unutarnju gumu dok kazes "keks". Ni ova njegova solucija nije vjecna ali traje osjetno dulje nego da stavis samo zracnicu unutra. Radio je ovo kolegi na kombajnu bezbroj puta i funkcionira ali znas da ce uskoro unutarnja puci samo ne znas kad. igra ruskog ruleta ;)

Vulkaniziranje ovoliko trule gume ne znam koliko je isplativo,
 
Da nije ovako dobra guma, i da moja na traktoru nije ovoliko losa, ne bih ni pomisljao da se igram.
Cak iako bih primenio taj recept, trn kada naidje, on ce probiti tri unutrasnje gume obzirom da ima cist put. Zato sam i pomislio da li nesto drugo moze da se stavi i zastiti unutrasnja guma.
 
Meni su na kombajnu krpali 14.9-28. Na stranici je bila malo prosjecena (napukla od starosti) i zvakala unutarnju. Najprije s vanjske strane izbrusili gumu da povecaju rupu da imaju gdje natrpati sirove gume i jos neko sredstvo prije toga. Kad su to "zapekli" jos sirove gume izvana i poljepili ju koliko su mogli a iznutra mala zakrpa i preko nje velika. Popravak gume, BEZ GARANCIJE NA RAD kostao 65€. Bilo mi je bitno da guma samo izdrzi zetvu do kraja 2-3 dana i jedva je izdrzala pod teretom a vozen je kombajn kao po jajima samo da guma ne prsne. Kupio sam novu gumu a ovu dao kolegi i on ju je stavio na 560 i kaze da drzi super.

Ti imas dosta rupa na ovoj gumi i bas na gaznom sloju. Uzmi ju, odnesi vulkanizeru i nek ti on kao profesionalac da savjet. Ako je vulkanizer OK reci ce ti da li se isplati krpati ovu gumu ili ne. Ako je lopov, reci ce ti da kupis novu gumu od njega a to i bez njega znas ;)


Ovaj kolegin "recept" s dvije unutarnje nije protiv trnova nego da ta rupa na vanjskoj ne jede direktno unutarnju gumu nego da jede tu drugu koja se postavljena izmedju unutarnje i vajske i tako produzi vjek unutarnjoj gumi.

Sad sam se sjetio da je meni na bageru istu stvar napravio na prednjem tocku 7.50-16 prije 2 godine. Bager ne koristimo ne znam ja koliko puno ali nosio sam prednju kasiku punu sodera bar 20 puta do sad i guma jos uvijek drzi.
 
Na koliko se maksimalno duvaju prednje pogonske gume 7.50-16? Uzimajući u obzir da su nameštene bez unutrašnje i da se nalaze na prikolici?

Послато са SM-G386F уз помоћ Тапатока
 
I ja imam jedan problem sa gumom na Zetoru.
Guma je zdrava ali sa unutrasnja strne gume su probile zice koje cesto buse unutrasnju gumu.
Vulkanizer je predlozio da stavio jos jednu unutrasnju, kaze da ce drzati i da ne kupujem bezveze novi kada mi je ova zdrava
I kaze da su se pojavile zice zato sto je verovatno vozeno na felni.
Sta misite, sta raditi?
 
Nazad
Vrh