Grejanje na pelet

Neko napisa da sa kondenzacionim kotlovima ima ustedu od 30%. E sad, proizvodjaci tih kotlova tvrde da je usteda 8-9%. To mi bas nije jasno. Ako je iskoristenost obicnih kotlova oko 80% kako vi mozete ustedeti tih 30%. Da li ti proizvodjaci ne znaju da su im kotlovi toliko efikasni ili sta je tu u pitanju? :sta:
Bice da je reklama u pitanju,a u reklami je sve dozvoljeno,dok te ne provale.:haha:
 
To je važilo za stare kotlove na drva koji su imali manju iskoristivost i veći procenat vlage u gorivu.
 
Kondenzacioni kotlovi su na gas, a ovi na čvrsto, mogu da se poboljšaju jedino turbulatorima (tih 7-10%) i ventilatorom izduvnih gasova radi boljeg sagorevanja.
 
Neko napisa da sa kondenzacionim kotlovima ima ustedu od 30%. E sad, proizvodjaci tih kotlova tvrde da je usteda 8-9%. To mi bas nije jasno. Ako je iskoristenost obicnih kotlova oko 80% kako vi mozete ustedeti tih 30%. Da li ti proizvodjaci ne znaju da su im kotlovi toliko efikasni ili sta je tu u pitanju? :sta:

Uh, i ja sam negde pročitao (ne mogu sad da se setim gde) da je ta ušteda ispod 10% ako se radi o visoko temperaturnom režimu rada, a ako se ide na neki režim rada sa nižim temperaturama grejane vode da ta ušteda nije ni toliko.
 
Kondenzacioni kotlovi su na gas, a ovi na čvrsto, mogu da se poboljšaju jedino turbulatorima (tih 7-10%) i ventilatorom izduvnih gasova radi boljeg sagorevanja.

Ne znam šta su ti turbulatori, nekad su se ti dodaci na furunama zvali rekuperatori. Tu se praktično temperatura izduvnih gasova oduzimala do tačke kondenzovanja pa može da se kaže i da je furuna sa rekuperatorom praktično kondenzaciona.

Kad smo već kod gasnih, ja sam pre desetak godina uveo gasno grejanje i tada su kod nas mogli da se nadju samo kotlovi bez kondenzovanja iako je u Evropi to bilo ne samo izbačeno nego i zabranjeno za instaliranje. Lopovski boš (odnosno Junkers) ima sajt na kojem ne možeš ni da vidiš šta se nudi u drugim državama osim ako odeš preko nekog proxi servera. Automatski te preusmeri na ponudu za srpsko tržište gde naravno nije bilo ni govora o kondenzacionim kotlovima. Isto je bilo i za Vailant, uvaljivali nam staru izbačenu tehnologiju, zato se treba dobro informisati pre kupovine bilo čega.
 
Poslednja izmena:
Laički rečeno turbulatori služe da nateraju izduvne gasove da ostvare što veći kontakt sa izmenjivačkim površinama u kotlu, umesto da samo pravolinijski propiče kroz dimovodne kanale...
 
Imam peć na pelet i probao bi se grijat na kukuruzno zrno. Jel ima tko kakva iskustva sa kukuruznim zrnom kao energentom za te peći? Neko je, reko bi, već postavio to pitanje, al ništa.
 
Probaj ali mislim da ce ti se gomilati sljaka i sprecavati normalan rad gorionika.
 
Moras da mesas sa necim,mada ako je obican gorionik,onaj bez spirale,nece ni tako da sagoreva,pravige ti sljaku.
 
Nadam se da ce dogodine biti jos jeftiniji,ako uspem da sklopim ovo cudo...
11h5csm.jpg
[/IMG]
2mziavk.jpg
[/IMG]
9izdya.jpg
[/IMG]
fc5fyc.jpg
[/IMG]
s6rr4w.jpg
[/IMG]
287eudh.jpg
[/IMG]
egz477.jpg
[/IMG]
2czq5cj.jpg
[/IMG]
2up9379.jpg
[/IMG]
29fdmwg.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

to je onaj sitan ali bez prasine,suseni je 7000,banovici 8000,ruski 11000.po toni
konacno zavrsio i probao...ostaje da se dorade neke sitnice,ali za pocetak zadovoljan

[video=youtube_share;FNqHYTtrGz0]http://youtu.be/FNqHYTtrGz0[/video]


ovaj prvi snimak je zagrejavanje matrice a na drugom je pravljenje peleta od ciste mlevene sojine slame


[video=youtube_share;ax4xTwomCus]http://youtu.be/ax4xTwomCus[/video]
 
Dok matrica nije bila razradjena,ustvari jos uvek nije,u pocetku se torpedo 75 ugasio,optercenje je jako veliko.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh