Grejanje na pelet

To je zabranjeno,znam jednog coveka koji se grejao,i pre nekoliko godina mu dosla neka inspekcija,jedva se izvukao.
 
Poslednja izmena od urednika:
Inace i jedan clan vise nije sa nama bas zbog takvog nacina grejanja.Ne igrajte se ljudi.
 
Moze i od zitne i sojine slame,kao i peleti za stocnu hranu,ili od mekog drveta..za tvrda drva(piljevinu )bukva ,hrast ,treba drugacija matrica,i obrtaji,ali oni nisu problem,jer se mogu regulisati preko kardana.normalno,kad se radi tvrdo drvo kapacitet je manji,i nemoze se peletirati recimo cista piljevina od bukve,svako ko kaze i napise da je pelet 100posto bukva ili mesavina bukva hrast,laze.
 
100% bukva je na etiketi.
Jan jesi li upoređivao dnevnu potrošnju ovog tvog peleta sa peletom od bukve? :osmeh:
 
Ima razlike,ali jako malo..ja se cudim kad mi neko kazn,ili kad procitam da neko na dan potrosi 15 kg,ili za celu sezonu 4 do 5 tona...
 
Koliki motor moze da zadovolji ovu pricu za stocnu hranu i orjentacioni kapacitet na sat?
 
Ma znam,ali ono je igracka.Meni treba nesto ovako ozbiljnije.Minimum 300kg na sat.Mislim stocne hrane.Rekao bih da ova sa snimka gura i vise.:osmeh:
A valjalo bi i zamenuti matricu,pa si napraviti i za grejanje.Zasto da ne.:ppozdrav:
 
Poslednja izmena od urednika:
Mislim da bi ova napravila oko 2 tone hrane na sat,stocna hrana se lako peletira...
Maticu,drveni pelet je naj...mada zavisi koji,i kakav je,od nekog drvenog,bolji je i jaci i pelet od slame,zaviski sta sve stave unutra..meni se drveni svidja jedino,sto skoro nema pepela,ali je skup.

- - - - - - - - - -

Za drvo treba samo tanja matrica.i moze da radi drvo
 
A znas li koliki bi elektromotor bio potreban da je pokrene?Jel bi je mogao pokrenuti,pa makar i sa manjim kapacitetom motor od 15KW?Ili bar 22KW,cisto zbog opterecenja na mrezu? :osmeh:
 
Moglo bi da se odradi i 2 motora da vuku,tako radi i kahl,koji je najbolji i najveci proizvodjac peletirki u nemackoj.oni vezu i 5 motora na 1 peletirku...
 
To je zabranjeno,znam jednog coveka koji se grejao,i pre nekoliko godina mu dosla neka inspekcija,jedva se izvukao.


Ne znam dali je zabranjeno, ali kod nas skoro svaka mehaničarska radionica ima grejanje na prerađeno ulje i godinama se tako greju zimi. I nisam čuo da je neko imao problema zbog toga, čak i ja planiram ove zime da napravim neku pećku za radionicu.....
 
Što se tiče bukovog peleta.Meni drugar sa homolja svake godine nabavlja bukvu za centralno i kada dolazi po pčele kod mene donese drva .Prošle godine mi je doneo cer kaže nema bukve ni za leka sve otkupile firme koje prave pelet(ima ih 3 na homolju) kaže da plaćaju 50 eura od kubika (ne metar nego baš kubik) u deblima i ovi što seku nemaju računa da seku i cepaju na metar jel im je isplativije treba manje radne snage jedino je problem prevoz treba šticara i dizalica .Ove godine mi je naručio u martu drva.Po njegovim reči samo bukvu kupuju melju i peletiraju zato mi malo čudna priča da pelet nije 100% bukva.
 
Ne bih da pokrecem raspravu, u mom selu drugar proizvodi pelet i moze cista bukva, moze cist hrast. Kaze da je sve u vlagi.
 
Što se tiče bukovog peleta.Meni drugar sa homolja svake godine nabavlja bukvu za centralno i kada dolazi po pčele kod mene donese drva .Prošle godine mi je doneo cer kaže nema bukve ni za leka sve otkupile firme koje prave pelet(ima ih 3 na homolju) kaže da plaćaju 50 eura od kubika (ne metar nego baš kubik) u deblima i ovi što seku nemaju računa da seku i cepaju na metar jel im je isplativije treba manje radne snage jedino je problem prevoz treba šticara i dizalica .Ove godine mi je naručio u martu drva.Po njegovim reči samo bukvu kupuju melju i peletiraju zato mi malo čudna priča da pelet nije 100% bukva.

Velikoje homolje , ima preko 33 firme i firmice za proizvodnju peleta . Svi mahom prvo kupuju bukovu piljevinu sa strugara . pa onda sa manje ili vise primasa , obale peka su sve ociscenje od polomnjenih i trulih topola itd. bukve ima uvek a ni cer nije los
 
Nazad
Vrh