Genetski modifikovana hrana

Vikiliks je već objavio prepisku dragog nam dinkića u kojoj obećava amerima da će se "pobrinuti" da se zakon promeni. Može to da se nadje na netu, čak mislim da sam okačio na nekoj temi link.
Madjari su se lepo izvukli u zadnji čas, valjda ćemo i mi.
 
Raduje me ako je u Madjarskoj donet takav predsednicki dekret. Za "Deda lalu" imam pitanje a to je, odakle mu ta informacija. Ako je tacna onda
to treba razglasiti na sva zvona u celoj drzavi i to svako od nas da da svoj doprinos u tome. Ovo je bitka za nasu decu i unuke.
 
U Francuskoj covek nije dobio odstetu zbog Glifosava vec zbog udisanja isparenja Lassa, a da se covek zapita zasto taj covek nije nosio propisnu zastitu i to mu se nebi desilo.
Sudovi sad dosudjuju sve i svasta cak i da duvanska industrija placa milionske odstete obolelim pusacima , ko da su im oni gurali cigarete u usta.
Ali su znali posledice koje nisu objavljivali kao i stetnost aditiva,a to sto se tice isparenja na pakovanju nije bilo naglaseno da je potrebna bilo kakva zastita, ostaje da je monosanto kaznjen da je lagao za biorazgradivost kao i na istrazivanje da glifosav smanjuje plodnost drasticno,kao i da izaziva disajne bolesti kod dece i kod ljudi i ko zna sta jos . secate se DDT-a ljudi su se kupali u njegovom dimu prasili kada odjednom katastrofa zbog talozenja u organizmu i ......... zar jos treba nesto pisati o tome i o gmo?
Ili cemo zarad nekih sitnih interesa pojedinaca unistiti buducnost nase dece, kada vec idemo u krajnost tehnologije zar je AMISIMA toliko lose moja sestra je radila u njihovoj radnji u Nju Jorku njihova hrana je 5*skuplja i prodavnice su pune samo kada roba stigne inace nemaju manje prinose cak ni od gmo kukuruza, a pokusali su i njima da uvale gmo .
znate ono kada amer dodje na cubu i vidi cubanca jadnog u starom odelu da peca sa bambusom , i pridje mu i kaze sada kada u hvatis ribu odes i prodas je pa kupis bolji stap i upecas vecu ribu pa zatim tu ribu prodas pa kupis jos bolji stap i masinicu u upecas jos vecu ribu pa i nju prodas i kupis camac i uhvatis jos mnogo velikih riba pa i njih prodas i kupis mreze pa uhvatis jos riba i zatim napravis fabriku za preradu ribe i zaposlis mnogo radnika,
a cubanac mrtav ladan a sta ce mi sve to , a amer pa da bi ladno mogao da neradis nista i mirno pecas , a cubanac ga onako pogleda i rece mu pa zar ja to upravo i neradim i mrtav ladan nastavi da peca.
 
Vest :

Evo još jedne bizarne vesti u vezi komapanije Monsanto i jednog od njenih GMO invencija - krastavca. Država Nova Skotija zabranila je GMO krastavac posle šestomesečne studije koja utvrdila ozbiljno neželjeno delovanje - gubitak dlaka kod intimnih delova tela.Studija je pratila 643 osobe nakon vesti da su kod farmera koji su uzgajali ovakav krastavac mačke počele da gube dlaku nakon što su i same jele ćosave miševe.

Nova Skotija je postalas prva država u Severnoj Americi koja je zabranila neki GMO proizvod.


Izvor ``Biodinamika`` .
 
Kad dajete linkove ka drugim stranicama, prenesite deo teksta ovde na forum, 4 ili 5 rečenica da bi ljudi videli o čemu se piše na datom linku. Na taj način će moći da steknu utisak da li da posete tu stranicu ili ne. Ovako kao sam link, to većinu korisnika poseća na spamersku prevaru.
 
[h=1]Talasanje - Pusti priču[/h]
Zbog velikog interesovanja koje je izazvao razgovor u utorak o genetski modifikovanoj hrani još jednom ćemo govoriti o ovoj temi. Gosti emisije su profesor Poljoprivrednog fakulteta u Beogradu dr. Gordana Šurlan Momirović, šef katedre za genetiku, oplemenjivanje biljaka i semenarstvo i predsednik udruženja Biodinamika Zoran Petrov nastavljaju sa sučeljavanjem stavova o GMO, ali i o istinama i zabludama o organskoj hrani.


http://www.rts.rs/upload/storyBoxFileData/2013/01/16/14757340/ppricu1701.mp3


2.jpg
 
Nažalost gospodža Gordana nema pojma o čemu priča, ovo je citat njene priče iz nekog drugog intervijua:
"Najveća njena prednost je u skraćivanju procesa selekcije. Za klasičnu selekciju sorti i hibrida je potrebno najmanje deset godina a genetskom modifikacijom to vreme se znatno skraćuje."
Ovo je potpuno nebulozna izjava koja pokazuje nivo neobaveštenosti (čitaj nepismenosti) koji je za jednog profesora neprihvatljiv. Bar bi jedan profesor trebao da zna da gmo tehnologija nema nikakve veze sa unapredjivanjem same biljke, sve sorte koje koriste su već dobijene klasičnom selekcijom i hibridizacijom.

Wow
"francuski naučniki koje je napravio eksperiment sa mišom" ho ho vidi se da je pročitala rezultate eksperimenta na pacovima!!

Nemogu više da slušam takve gluposti, svaka ti čast Zorane, dobro si se držao pored sve te demagogije. Needukovani jeb... to je glavni rezon kad ponestane argumenata.
Narcis oooooo pa ovo je previše.... ako je ovo edukovano....
 
Варате се,намазана је с више слојева масти.Она и други одлично раде поверен им посао а то је заобилажење истине.Што би рекли Обилази ко киша око Крагујевца.
Био сам клинац кад се отварала Азотара у Панчеву тј.Војловици.Говор је држао друг Сенко.Још ми звони у ушима : Другарице и другови,лажу непријатељи социјализма да ће ова фабрика загадити ваздух и њиве око Панчева,лажу!;крај цитата.Сви знате каква је ситуација у Панчеву.
 
Veština govora joj je takva kao da u životu sem štedne knjižice ništa drugo nije pročitala,Jadna ona a i studenti koje ona uči. Da je namazana to stoji ali da je barem jednu rečenicu sastavila do kraja da ima nekog smisla ,ovako smučilo mi se slušajući je u iščekivanju da kao profesor kaže neku pametnu.Tebi Zorane SVAKA ČAST :bravo:
 
Bruka je to da nam je takav obrazovni kadar na fakultetima. Ona je 'neobaveštena' kao neki naši političari.
U poslednje vreme su se pojavili takvi 'sintetičari' koji iznose kojekave 'argumente' vezane za organsku proizvodnju, busajući se u prsa kako će baš gmo da prehrani jadni gladni narod. Svaki vid održive poljoprivredne proizvodnje bila to organska biodinamička ili neka druga im je trn u oku. Zašto? iz jednostavnog razloga, ako se svi bave takvom održivom proizvodnjom nema više potrebe za takvim stručnjacima tipa deset posto. Takvi će morati zaista nešto da nauče da bi mogli da zarade svoje parče hleba.
U pravu si deda nije se tu bogznašta promenilo, samo je danas jedini motiv novac.
 
Nazad
Vrh