Gde ste služili vojsku

Momosaric jeste Kozara. Velika i lepa kasarna. Jesu bili stariji objekti ali očuvani.
 
Meni tako kolega sa posla kao ima veze pa da mi sredi prekomandu. Reko mu molim te nemoj pa sam otisao u vrsac,da je bilo veze mozda bi zavrsio na kosovu

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Ja sam bio desetar 3 dana dok nisu saznali da nisam član partije :D poslednji trzaji komunizma,još sam na raport išao jer nisam rekao da nisam član partije, a niko nije pitao.

Mada posle 5 meseci svečano se palile knjižice i kačile kokarde :ROFLMAO:
 
Ne ja 92ge jul ,zvanicno prva generacija vrs , jna vise nije bilo . Pocetak rata . Sve one hangare na kraju sa drvenim vratima smo raspakovali mehanizaciju , ti znas koju , skunuli cerade i dekonzervirali. Nismo se dugo zadrzali u kasarni , odma poslije zakletve u masinu do 95e.
 
Nas su dosta šetali,prvo kad je krenulo u Sloveniji ceo puk iz Slovenije se prelio u naš,pa su ih onda opet selili negde u Bosnu.A nas na Horgoš,bila kao priča da se malim avionima prebacuje naoružanje u Hrvatsku pa smo tu zevali dve nedelje.

Onda nazad u Zagreb mesec dana kao sve normalno,onda krenu priče da će da nas kolju noću na straži, pa smo do marta davali stražu udvojeno_Onda krenulo sranje pa smo kao bili zarobljeni u kasarni,al se lako probilo to.Pa onda završili u Odžacima,a tamo kao da se snima Užička republika,mi u redovnim uniformama,a Šešeljevi i ko zna čiji sve kao iz Bulajićevih vlažnih snova :D

Onda smo se vrteli tu oko Odžaka bez jedinice i bez ičega,da bi na kraju puk iz Kragujevca krenuo na Vukovar pa sa njim završimo u Ratkovu.I odatle redom sve dok nije završeno u Vukovaru.

I taman krenuli stigli do Rume tu staje kolona i saopštenje da nismo završili obuku i da se ide u Pančevo da se završi obuka, mada svima bilo jasno da nas sklanjaju da vide ko će da poludi,jer se svašta prošlo.

A najjače bilo kad smo prešli iz Hrvatske,šta smo bili deca,a rezervisti se razmileli na sve strane,pa neko pametan rekao da mi idemo kao da pokažemo da je sve pod kontrolom.Dsli nam one MD pancire maskirne i kao da prošetamo kroz Karavukovo da se narod smiri :ROFLMAO: Mada i mi se uživeli pa pričali rezervistima da smo specijalci :ROFLMAO:
 
Nas su dosta šetali,prvo kad je krenulo u Sloveniji ceo puk iz Slovenije se prelio u naš,pa su ih onda opet selili negde u Bosnu.A nas na Horgoš,bila kao priča da se malim avionima prebacuje naoružanje u Hrvatsku pa smo tu zevali dve nedelje.

Onda nazad u Zagreb mesec dana kao sve normalno,onda krenu priče da će da nas kolju noću na straži, pa smo do marta davali stražu udvojeno_Onda krenulo sranje pa smo kao bili zarobljeni u kasarni,al se lako probilo to.Pa onda završili u Odžacima,a tamo kao da se snima Užička republika,mi u redovnim uniformama,a Šešeljevi i ko zna čiji sve kao iz Bulajićevih vlažnih snova :D

Onda smo se vrteli tu oko Odžaka bez jedinice i bez ičega,da bi na kraju puk iz Kragujevca krenuo na Vukovar pa sa njim završimo u Ratkovu.I odatle redom sve dok nije završeno u Vukovaru.

I taman krenuli stigli do Rume tu staje kolona i saopštenje da nismo završili obuku i da se ide u Pančevo da se završi obuka, mada svima bilo jasno da nas sklanjaju da vide ko će da poludi,jer se svašta prošlo.

A najjače bilo kad smo prešli iz Hrvatske,šta smo bili deca,a rezervisti se razmileli na sve strane,pa neko pametan rekao da mi idemo kao da pokažemo da je sve pod kontrolom.Dsli nam one MD pancire maskirne i kao da prošetamo kroz Karavukovo da se narod smiri :ROFLMAO: Mada i mi se uživeli pa pričali rezervistima da smo specijalci :ROFLMAO:
U kom periodu si bio u Odžacima i kada ste prešli most i gde vam je bio prvi smeštaj.
 
Mart 2005 u svom gradu 8 meseci! Junska klasa imala vojni rok 6 meseci(2 meseca znace dosta)! Naravno da je bilo dosta iz mog grada,a ostali ljudi iz okoline. Svakako je bilo to da smo svi sa vezom dosli u SM! Uvek je bilo pitanje za svakog vojnika :Ko ti je veza? Tad je bila opcija ili redovna ili civilna,samo sto se na civilnu cekao po ko zna koliko vremena..
 
U kom periodu si bio u Odžacima i kada ste prešli most i gde vam je bio prvi smeštaj.
Mi smo izašli krajem Maja,mada je borbena uzbuna bila još u Januaru kad su blokirali Maršalku.Samo deo nas se pokrenuo zbog navodne potrebe ali tehnika je ostala kao i većina koji su dočekali potpunu blokadu tamo u Septembru kad su se izvukli ka Bosni.

Mi smo zvanično išli izvan linije borbenih dejstava takva je bila zvanična priča da se ide na punkt kod Rume pa kući,ali se u SM naravno odluka promenila pa preko Ležimira pravac Bačka Palanka.Odatle za Odžake tu upali kao šljiva u govno,niti je neko očekivao niti je znao šta će sa nama,regruti bez završene obuke,jer smo trebali u Martu da se skinemo,a od Decembra je bilo hoće da nas kolju neće da nas kolju.

Sve to ide na dušu onoga ko nas je poveo,jer je on jurio slavu i još jedan čvarak,a šuplja glava pa su ga vodali kako su hteli.Mi smo u Odžake stigli a da niko nije ni znao gde su Odžaci i gde nam je mesto,pa sam prvu noć proveo u kukuruzu dok je nesrećni kapetan kukao i molio preko veze da nam neko kaže gde smo :D tu je mogao da nas pobije ko je hteo jer niko nije znao čiji smo i gde smo tačno.


Onda Ratkovo kao spajanje sa divizionom,a oni ni sami nisu znali šta da rade i nismo im trebali,i tako nam dopadne da glumimo pešadiju i iz Ratkova u Bobotu,pa odatle redom sve oko Vukovara,što bi rekli u najveći krkljanac.

Ima tu svašta da se kaže,al nije za forum,bilo je napeto i u Ratkovu sa lopovima (dobrovoljcima) bio je i prst na obaraču,Al na kraju samo dobre batine za pijanu stoku.Pa pretnja da će da dodje Arkan da nas sredi i svašta nešto :D

U Ratkovu je bila sila vojske,samo zvecka oružije.

Pa posle Vukovara kad je krenula tehnika nazad,lanseri tonu u blato,vetar brije na suvo,gotovo ide se kući za novu godinu,pa ne može da se ide mora još da se ostane.

Na prvo odsustvo otišao sa sve puškom,još mlad pa ništa ne zna,nosio je kao jagnje na sabor,na železničkoj u Bg ljudi gledaju kao da je došao ko zna ko,dok nije prišao jedan iz VP pa rekao da sklonim pušku pod vetrovku :D
 
Nas su posle spojili sa VP četa iz Kragujevca,e tu je bilo veselo :D Oni ljudi najebali najstrašnije,pa sve srećni što ih stavili da obezbedjuju izvlačenje.Zaustve Tam,duži ceradu oni do kabine nabili ormar,samo čuješ kako repetira silazi majku ti **greška :D

Jedno govedo poteralo dečija kolica,to mi je najsladje bilo te kokošare da jebeš,a bilo ih je da ti se smuči.

U Negoslavcima do pola očišćeno pola nije,rezerva se prebaci na očišćeno,VP čuva da se ne ide dalje,samo u sred noći čuješ snajper kako se javi,nastane metež fali jedan,šta je bilo snajper.Šta će tamo,pa išli smo da vidimo.

I onda ti zbog lopuže ujutru idi mečki na rupu da mu izvučeš trupinu,umesto da ostaviš govedo tu gde mu je i mesto.
 
Šta ste se vi tamo igrali rata.Kod nas na relaciji Borovo selo,Marinovci (ekonomija),Belo Brdo,nije baš bila igračka.I
Kopački rit gde kasnije dolaze Kikinđani.
 
Nazad
Vrh