Gde ste služili vojsku

Eto i to je 50km. Neznam u koje je vreme to bilo, ali ovo moje u staroj Yu je stvarno bilo cudno, ali za 14 meseci koliko sam sluzio ni jednom nisam zbriso kuci, iako sam to mogao da uradim prilikom svakog izlaska u grad.
 
Zenin brat isto nije imao vezu,bili zajedno kad su nam davali ko gde ide. On dobio b.topolu to je nekih 30km od kuce a ja Nis

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Ал' да ниси ни једном "збрисо" до Кикинде е то ти не верујемо
Tvoja volja. Da li bi ti bezao ako ti ljudi ukazu poverenje i zadrze te ceo vojni rok tj. 14 meeseci u istom mestu?? Bio predlozen za znacku i za clantvo u KPJ, ali posto sam odbio onda nista od znacke samo 7 dana nagradno.
 
Tvoja volja. Da li bi ti bezao ako ti ljudi ukazu poverenje i zadrze te ceo vojni rok tj. 14 meeseci u istom mestu?? Bio predlozen za znacku i za clantvo u KPJ, ali posto sam odbio onda nista od znacke samo 7 dana nagradno.

Isti slučaj.Hteli da mi daju čin i da budem njihov.Uzeo sam 7 dana nagradnog a na sve to još na gađanju imao najbolji rezultat i tu mi morali dati još tri dana.Osetio sam da nisu bili baš oduševljeni ali nisu imali kud.A kad su me pitali otkud sam tako dobro gađao onda sam im dočarao šta znači seoski vašar i vazdušna puška od detinjstva.
 
Meni su nekoliko puta nudili članstvo u KPJ ali nikada nije realizovano .Stalno je komitet, davao negativnu ocenu .Deda (Lazar) je bio prepreka .Grdio je Titu mater ,pa je i zatvor odležao.
 
Meni su nekoliko puta nudili članstvo u KPJ ali nikada nije realizovano .Stalno je komitet, davao negativnu ocenu .Deda (Lazar) je bio prepreka .Grdio je Titu mater ,pa je i zatvor odležao.
Takodje i moj deda popio zatvor i konfiskaciju. Bio solunac, kraljev barjaktar Tita i komuniste nije mogao da smisli. Ima ga i u filmskom zapisu o povratku kralja u Bg. Na konju sa zastavom.
 
Nazad
Vrh