Gajenje voca u plasteniku

Opet sam pročitao moj post i ne razumem zašto ste se našli toliko pogodjeni...

sta mene briga sta je korektno ili zdravo?ja cu za mene proizvesti zdravo,ko nece ili voli tresnju u aprilu neka plati

Upravo si sam sebe svrstao u gorenavedene....

Samo, zivo me zanima gde se stice to obrazovanje, i znaci li to da povrce i voce u kontrolisanim uslovima proizvode i koriste ga iskljucivo neobrazovani?

Obrazovanje se stiče čitanjem, a ti prijatelju ne čitaš dobro. Rekao sam da su potrošači nepismeni jer da su pismeni ne bi kupovali voće i povrće kad mu prirodno nije vreme. Isto tako sam rekao da razumem zašto to proizvodjači rade.
 
Obrazovanje se stiče čitanjem
Aha, ja mislio da se obarazovanje stice zavrsavajuci neke skole kad ono nije bas tako. Moze se obrazovati i citanjem npr brosurica o GMO i kompaniji Monsanto. Procitas par tekstova od bog te pita kojih budala koje sebe nazivaju autorima, procitas par intervjua od diletanta po imenu npr Nikola Aleksic i smatras sebe obrazovanim a sve ostale koji diletantima ne veruju proglasis neobrazovanim. Sta ce kome skole univerziteti, em skupo em dosadno, ovako je lakse postati obrazovan, jel da?
 
sa ni malo zelje za svadjom pitam te da li pogledas nekad oko sebe? kome da prodas zdravo i kad mu je vreme?koliko nas moze da proizvede zdravo i kad priroda omoguci?moze ko hoce. posadi i lezi. kome mislis da prodas zdravu hranu uzgajanu u kad mu je vreme-zapadu? pa gde je kolevka nenormalnog,na istoku? gde ide droga koja prolazi kroz nasu zemlju-ostaje u srbiji ili ide u nemacku?odakle dodjose silni kradeni automobili devedesetih(kako su uspeli da prodju granice zapadnih zemalja)? druze,proizvodimo mi kako ja pokusavam da pokrenem ,ko ih j..e,zapad!a za svoju decu neka svako uzgaja kako treba,za 2000evra ima hektar da se kupi u srbiji,pa nek radi ako hoce zdravo
 
@dzionik druze,mislim da nije u redu komentarisati sta je zdravo a ziveti u beogradu.sta bi ti,da milioni seljaka gledaju u nebo da bi gradjanima proizveli neprskan plod,pa da na kraju opet prodaju bagatelno. opet ponavljam,ko voli pravo prirodno,hektar obradive zemlje je u srbiji dzabe. prodaj stan u bgu,kupices 20 hektara extra zemlje,kucu i dosta masina..probaj da proizvodis i uspes. ne svadjam se druze,pokusavam da narodu objasnim da ne veruje neutemeljenim pricama sa asfalta
 
Šta je ovo? Na svakoj temi diskusije samo o zdravo-ne zdravo, istok-zapad, hajde ljudi otvorite novu temu o tome, a vratite se temama postova u kojima diskutujete.
 
Pa ja neznam.. moja baba je imala čestu uzrečiću "ti ga krstiš a on pr.."

Rekao sam da su potrošači nepismeni jer da su pismeni ne bi kupovali voće i povrće kad mu prirodno nije vreme. Isto tako sam rekao da razumem zašto to proizvodjači rade.

Da li je neko od vas pročitao ovu rečenicu ? Čemu sad ta priča o nekim sasvim drugim stvarima koje ovde nisam ni pomenuo?
 
ne smatram da je potrebno zakljucati temu.potrebna je i rasprava o zdravoj hrani. ja ne vidim sto je nezdravo gajiti voce kad mu vreme nije. sta ako bi se ispostavilo da voce u plasteniku ima karantinske uslove,da je potrebno manje prskanja.@dzionik,mom dedi je bilo nezamislivo da zakolje tele,svinju ,pilice i ima meso u zamrzivacu kad god mu vreme nije. nezdravo?a tebi je nezdravo odgajiti voce pre svih? i u plasteniku mozes gajiti i stare sorte vocaka,odrzavaj ih na 4 metra otprilike,imaju jadne da pevaju.obicno su u brlogu i opet radjaju.buducnost srbije je u plastenickoj proizvodnji voca(20tak godina dok drugi ne ukapiraju),granja i drva ima gde pogledas,dva meseca lozenja i pevaj. a drugi neka razmisljaju o mrazu i zastiti od mraza(koliko kosta zastita-dal je jeftinije platiti radnika da lozi ili clanovi porodice da loze),zastiti od grada,koliko kosta postavljanje mreze protiv grada,neka drugi razmisljaju o ceni koju ce platiti saveznici ili braca rusi.onaj ko ima proizvod pre svih bira cenu,kad se cigani gadjaju dzabe ti 100 tona
 
Poslednja izmena:
ajde tale ponudi tresnju na gizeli ,razmisli kakva bi trebala sorta da bude,koja rana,samooplodna ili ne.daj neki savet . i ironmena na pecenje da pozoves kad dodje u tazbinu !
 
Ucenje ne ide samo u skolama i fakultetima nego i procitas vise stvari pa uzmes cinjenicu " izmedju redova " . A sto se tice vansenzonskih plodova mozda bi ovo moglo da kaze zasto :

Nedavno mi je gospodin Asada, tehnički službenik u Ministarstvu poljoprivrede i šumarstva, ispričao zanimljivu priču. Povrće uzgojeno u staklenicima je bezukusno. Doznavši da patlidžani koji se zimi otpremaju nemaju vitamina, a krastavci okusa, istražio je stvar i pronašao razlog: sunčeve zrake nisu se mogle probili kroz najlonski i stakleni prekrivač ispod kojeg su rasle biljke.

Ne mislim da vise zalazim u rasprave ko zeli shvatice. Takva izreka je ovde u opticaju svaki dan :sta:
 
izmislio je struju,kako nas narod kaze. a sta mislis @telnett da otvoris plastenik pod tresnjom krajem aprila ili pocetkom maja,pred zrenje? da li bi uticalo na ukus? ti pocekom maja imas tresnju a drugi poloviniom juna,ko ima vecu cenu? apropo ove price,ako ne poranim da kupim volujsko srce,cele godine jedem zeleni ali crveni paradajz ,narod kupuje,da li je razlika u paradajzu u nemackoj ,svajcarskoj..? oni su cisti ? ako je tako zasto dunav zna da smrdi u novom sadu,od koga je taj smrad,odakle tece dunav? sa golije?
 
A sta ti mislis da napravis kisobran pa se ugledaju i ostali na tebe prodavac najlona trlja ruke a cena pada ljudima koji gaje na otvorenom . Tada se nece vise prodavati normalna tresnja sa otvorenog nego plastenicka sa snizenom cenom. Tako ces na sva ulaganja da dodas jos najlon, konstrkciju, vise zastite i radnike tako neces zaradit nista pa ces drecat na sav glas kako se ne isplati .Zar se to ne desava vec duze vreme sa povrcem ? A da i farmacija ce da malo vise trlja ruke jer ce bit sa smanjenom kolicinom vitamina citaj bezukusno . Mnogo fino umotana reklama za prodaju kojecega od repromaterijala .

Ne ubacuj dunav i ostale .

Ne zameri ja tako vidim ovu stvar ziveli .
 
moze i mart ali ja preferiram kraj aprila i pocetak maja za tresnju. sto se tice povrca u plasteniku prodaje se ali ne u onoj kolicini i po ceni koju bi ljudi hteli jer je plastenika sa povrcem na svakom cosku.
 
moze i mart ali ja preferiram kraj aprila i pocetak maja za tresnju. sto se tice povrca u plasteniku prodaje se ali ne u onoj kolicini i po ceni koju bi ljudi hteli jer je plastenika sa povrcem na svakom cosku.
Kasno je kraj aprila pocetak maja za plastenicku proizvodnju jer ima sorata tresanja koje u povoljnim godinama pocetkom maja dozrevaju i na otvorenom i ubili bi ti cenu.

A oko obrazovanja, pismenosti i ucenja.
Tacno je da se uciti moze i van skola ali se obrazovati ipak ne moze. Naravno ako neko ispred dosadne formalne skole ne stavlja onu tzv zivotnu kojom se dice oni koji nikakve druge nemaju.
Pismenost je takodje vrlo precizna kategorija i nikako se za konzumente hrane dobijene na klasican nacin ne moze reci da su nepismeni kako tvrdi dzionik.

U nemanju ama bas nikakvih argumenata, jer takvi argumenti nine postoje, protiv hrane dobijene na nacin koji koristi dostignuca nauke (nepismeni i neobrazovani a koriste nauku u proizvodnji, zanimljivo) zagovornici alternativnog nacoina proizvodnje hrane, a to su uglavnom lose informisani i oni koji su podlegli raznoraznim kampanjama raznoraznih sarlatana, pribegavaju vredjanima onih koji ne misle kao oni i nazivajuci ih nepismeni, neobrazovani ustrucavajuci se , za sad, da ih nazivaju glupima.

Stigose dotle da svoj ukus proglase za etalon pa kazu da je neka hrana bezukusna. Mozda je vama bezukusna, mada ni to ne verujem, ali to sto je, ako je, vama nesto loseg ukusa to, izvinite, ama bas nista ne govori o kvalitetu te hrane, vec eventualno o vasem ukusu a on je, oprostite, apsolutno nebitan.
 
ne poznajem sorte tresanja i vreme zrenja,naravno da ako udjem u celu pricu propust oko izbora sorte i termina zrenja ne bih dozvolio.da li bi ironmene mogao da das savet oko smanjenog broja suncanih dana u tom periodu,koliko ce uticati na tok sazrevanja i da li znas neku alternativu?ne odnosi se na ovo sto pojedinci pisu vec hocu da sklapam mozaik problema i resenja
 
Poslednja izmena:
ne poznajem sorte tresanja i vreme zrenja,naravno da ako udjem u celu pricu propust oko izbora sorte i termina zrenja ne bih dozvolio.da li bi ironmene mogao da das savet oko smanjenog broja suncanih dana u tom periodu,koliko ce uticati na tok sazrevanja i da li znas neku alternativu?ne odnosi se na ovo sto pojedinci pisu vec hocu da sklapam mozaik problema i resenja

grow-lux (grolux) sijalice.
 
mogao da das savet oko smanjenog broja suncanih dana u tom periodu,koliko ce uticati na tok sazrevanja

Nije osuncanost limit u plastenickoj proizvodnji pa tako da ti manje svetlosti u tom periodu nece predstavljati problem.
Biljka reaguje na tempreatruru a ne na svetlost za ranije kretanje vegetacije i krace trajanje pojedinih fenofaza. . A ti dodatnu toplotu moras obezbediti.
Dakle nemoj bas sve da prihvatas kao zdravo za gotovo.
 
Dugo ih nisam kupovao tako da nemam info oko cene, imaš ih u svim mogućim izvedbama i oblicima, od kruške do cevi ("neonke"), čak i reflektori. Neke i greju a razlikuju se od običnih po tome što imitiraju talasnu dužinu sunčevih zraka, UV index itd., nisam stručan za elektro-tehniku, ako grešim neka neko ispravi. Potrošnja zavisi od vrste, ima valjda i "štedljivih".
 
Nazad
Vrh