Gajenje pataka - saveti

pozdrav farmer jer su ti ovo pekinške jer šalješ jaja da menjamo
 
beco što se tiču pekinških jaja snose kao ćurkina a kazu da snose kao mašine to mi je reko prijatelj što mi dao jaja ja kad sam ih izveo sa zakašnjenje od 15 dana sam ih stavio u tov i izbacio iz tov ranije nedelju dana imale su po 2,700kg nisu ništa zahtevne samo malo caku da im uhvatiš zbog rasipanja vode rešio si problem iduću godinu to izvodim i stavljam u tov mesto tovni pilići sad zima kokoške i one dobijaju istu količinu hrane kod kokoške ni zrno a one nisu ni pola pojele.za ovog čoveka zvaću te video sam tvoj broj kazaću ti sve i daćuti broj pa se dogovarajte na kraju krajeva da su prva liga jesu na onaj forum ni jedan nema takve pozdrav sretna ti nova
 
Ma nema problema druze, ako ostanu u ovakvom sastavu do proleca poslacu ti jaja, posto sad slabije nose ili su nasle neko mesto skriveno. Inace stvarno nisu zahtevne, i vole da jedu maltene sve. Naravno vole vodu , da se kupaju, prskaju i da je prljaju. Ja sam to malo smanjio tako sto sam im podigao kanister s vodom na 4 cigle, a kad je bio na zemlji , isprljaju vodu dok se okrenes.
Smesne su dok kvacu i dok se gegaju, stalno se oraspolozim kad ih vidim.
 
U nemam pojma treba mi za rodjaku reko joj doktor da samo sme da jede pacija jaja ima neke alergiske reakcije, nije precizirano kakva pacija u mom kraju niko vise ne cuva patke
 
Jesu li ovo mosusne patke?
Nekada davno smo imali slicne,a sad bih opet nabavio,ali nema ih....
Nije neka slika, ali da pokažem moju patkicu sa malim pačićima još ih ne mogu prebrojati jedna ima 15, a ova skoro 20 komada :D

fotogr0426.jpg
 
Ja sam hteo da zapatim,al ne mogu da nadjem u okolini.... nekada smo imali i po 60.... letele su po dvoristu.... a malo malo pa vidis neka izvela pcice...
Jedna patka je cak letela na krov kuce(ima 10 metara u vrhu...:)
 
Jesu li ovo mosusne patke?
Nekada davno smo imali slicne,a sad bih opet nabavio,ali nema ih....

Da da to su mošusne patke imam ih u dve varijante, klasične crne i čokoladne braonske.



Ako slučajno neko prodaje mošusne patke neka se javi na 064xxxxxxxxx8, inače iz Novog Sada sam.
Nisam bio dugo na forumu pa nisam video da postoji interesovanje, da sam video kontaktirao bi te, ali baš sam danas prodao zadnju turu mošusnih pataka od 2013 godine.
 
Trebalo bi da bude 170-200 din. Dali imas na prodaju ili samo informativo te interesuje?
 
Nazad
Vrh