Fungicidi u strnim žitaricama

Što se tiče te zaštite, kompletnija je zaštita sa TEbukonazolom -Akord- Galenika. Metil TIofanat kad se kombinuje sa epoksikonazolom dobije se Duet ultra... napomena je da se nekada samo kombinacijom dve aktivne materije proširuje spektar. U ovom slučaju te dve aktivne materije u odredjenom odnosu skidaju bolesti, dok se primenjuju sami ne, ili umanjeno.
 
Pa sad , prema ovome što je postavljeno u linku metil tiofanat je u kombinaciji sa epoksikonazolom (duet ultra) pa zato tuče puno toga . Međutim on je sam u galofunginu t.Ja takođe razmišljam o nekoj jeftinijoj zaštiti sada ,a posle u klasu kada je opasnost od fuzarioze koja je i najopasnija bolest ići Prosaro.
 
Ako piše da je protiv smeđe pegavosti lista i plevica ,nevidim ni jedan razlog zašto nebi bio .Znamo svi šta je bolje.Kod mene lično nije presudno šta kaže stručnjak ,kad donosim odluku o kupovini. Više se oslanjam na iskustvo ,školu , literaturu , i razgovor sa prijateljima.....
 
To je tacno, fala Bogu svi umemo da citamo sta pise na etiketi, doduse ja nisam toliko iskusan, ali zato sam i ovde da upijam iskustva...p.s. za Akord sam cuo da ga vecina izbegava
 
Ti onda nemoj da uzmeš Akord...uzmi nešto drugo na istoj bazi. Ovo što sam se načitao do sada , bolesti u pšenici suzbijaju se uglavnom sa preparatima koji su inhibitori sinteze sterola...

- - - - - - - - - -

U tanku mogu da se mešaju Fungicid, regulator rasta i Herbicid + okvašivač.
 
Jel potvrdio za mešanje koktela da ne napravimo karambol?
Inače nisam ljubitelj nikakvog mešanja preparata nekako mi sigurnije ići više put...:sta:
 
Sestra zaštitar mi je rekla da može...čini mi se da sam ja prošle godine mešao herbicid fungicid i okvašivač...tako da slobodno cepajte.
 
Mešao sam i ja kako prošle tako i pretprošle.Fungicid,herbicid i okvašivač.Regulator rasta nisam koristio pa oko njega nemam ništa da vam pišem.
 
Uz regulator nebi trebalo koristiti djubrivo. Naravno da je najvažnije pročitati uputstvo od svih preparata , ali ako ništa može se uraditi bar prosta proba tako da se napravi npr 1l mješavine svih preparata i vode u omjeru , pa se ostavi malo duže vremena , ako se primjeti nekakva reakcija kao odvajanje nekog gustog sloja neke emulzije i slično bolje ne miješati .
 
Uz regulator nebi trebalo koristiti djubrivo. Naravno da je najvažnije pročitati uputstvo od svih preparata , ali ako ništa može se uraditi bar prosta proba tako da se napravi npr 1l mješavine svih preparata i vode u omjeru , pa se ostavi malo duže vremena , ako se primjeti nekakva reakcija kao odvajanje nekog gustog sloja neke emulzije i slično bolje ne miješati .
Sve je to ok ali šta ako neke aktivne materije iz preparata reaguju hemijski a ne vidi se fizički?
 
Nazad
Vrh