Fungicidi u strnim žitaricama

Ja danas odradio sve psenice sem Rapsodije sa drugom zastitom.Septorija dobro krenula.
A zaštitari kažu nemoj još,a?

- - - - - - - - - -

Pocinjete da prskate samo da se prska, a svaka ta zezancija kosta.
Ako se odnosi na mene,imao sam hemiju od lane,a onakvu pšenicu greota prepustiti slučaju,a nemam baš vremena da pratim,a vreme,a i predstojeći period pogodan za lisne bolesti,a do cvetanja 2-3nedelje po meni
 
Jel ima neko iskustva sa regulatorom ako se predozira.
Ja sam greškom ubacio litar umesto 0.5l po ha ceronea na jednu parcelu.Nisam je obilazio do pre neki dan i to preko kanal sam bacio pogled,izgleda da se zablokirao ječam kao kada sam ga prskao.Kod Paše isti dan sejan razlika 200 metara već klasao moj ništa samo trava.
 
Ne bojim se samo sam se zapitao,nisam ranijie radi sa regulatorima.Ove sam posejao ječam posle godine pauze pa sam ga malo filovao azotom više nego po potrebi zato sam uzeo cerone ali memorija mi nešto prebacila pa sam sipao flašu po
 
Eskorta plus za tretman u cvetu, dali je ko radio prošle godine. Cenovno je povoljniji od Duet ultra a kažu ista aktivna materija.
 
Jel ima neko iskustva sa regulatorom ako se predozira.
Ja sam greškom ubacio litar umesto 0.5l po ha ceronea na jednu parcelu.Nisam je obilazio do pre neki dan i to preko kanal sam bacio pogled,izgleda da se zablokirao ječam kao kada sam ga prskao.Kod Paše isti dan sejan razlika 200 metara već klasao moj ništa samo trava.

Pa cerone i ide 1l/ha
 
*mindjusar* vrh vlata pocinje da se susi.Steta sto nisam uslikao pojavu fuzariuma.nisam ni ja hteo da verujem da pred cvetanja pojavljuje se fuzarium.nebi sigurno od dosade prskao :ppozdrav:
 
Hemija stigla, čekamo cvetanje...

20160422-155353.jpg
[/IMG]
 
*mindjusar* vrh vlata pocinje da se susi.Steta sto nisam uslikao pojavu fuzariuma.nisam ni ja hteo da verujem da pred cvetanja pojavljuje se fuzarium.nebi sigurno od dosade prskao :ppozdrav:

To bi lako moglo da bude od mraza .
Škola plaćena prije par godina i od tada gledam da sve bude "umjereno" , a rana sjetva i pretjerivanje sa azotom mogu da budu mač sa 2 oštrice . Slično je i sa kukuruzom i sa sojom , ne u vezi mraza , ali u vezi sa drugim stvarima , nekako napuštam to forsiranje rane sjetve , neka radi ko kako oće.
 
Nazad
Vrh