Fungicidi u strnim žitaricama

Smeju li se mešati fungicidi?
Imam neki impact (nešto malo) stoji mi od prošle godine a prskao bih ječam i pšenicu sa bumper.
Može li da roknem i to u prskalicu pa da utrošim?
 
To i mene zanima da li smeta i koliko....juce sam saznao od komsije da mi je zito na krajeve obolelo, tj pozutelo kako kaze on kada je prolazio...pa cu da prskam sto pre...inace mi je na selu pa nisam stigao da pregledam, racunam prskacu ovih dana svakako...je l moguce da je to zutilo od stresa ili neceg drugog da nije bolest?
 
naravno da smeta rosa.1. razvodni se fungicid,herbicid,itd. i automatski je slabije dejstvo.
2. kad padne na mokar list,moze da sklizne sa njega zajedno sa kapljicama vode
ne preporucuje se dzabe da dizne trebaju maglu da prave kad se prska preko lista,da bi bolje usvojilo.
nemoj da se igrate,skupa je hemija.
 
Juce sam dokupio excortu po 1900 din litar..i par metmarka za neke njive koje su slabo zakorovljene...inace glavni aduti su mi sekator,falkon i ciprometrin za bube..koliko je kod vas falkon 5/1 ? Kod nas je 20400din pa da uporedim da li je puno placeno!
 
Da li je ok: Bayer sekator + Stokton prizma + urea razblazena u vodi?

Posto ce mi ostati sekatora viska, da li se moze iskoristiti u zasadu vocnjaka da ubije travu?

Hvala
 
Koliko uree bi bilo dovoljno za 1 ha i kakvo delovanje ima?
U literaturi se moze naci da strinine mogu da podnesu i do 30% rastvorene uree. Ali uvek postoji ali. Koncentracija u vlatanju ne bi trebala da bude veca od 10%. Dok istrazivanja kazu da se najvece povecanje prinosa postize sa 4% koncentraciom.

301842ea522136f8916de36a9e0294e5.jpg


Sto se tice zastite radio sam 20.03., kombinacija duet ultra i sekatora. Danas sam obisao i mogu vam reci da je prskanje uspelo.
 
Pozdrav svima. Da li je neko koristio Artea i kako se pokazala? Prosle godine sam koristio falkon i sekator i prezadovoljan sam. Zastitar mi je preporucio ove godine koristiti Artea 0.5 i metmark po hektaru.
 
Nazad
Vrh