Fungicidi u strnim žitaricama

Ja sam radio Axialom polovinom aprila semensku pšenicu. Ispratiću do kraja ali za sada je divlji ovas isklasao. Nisam zadovoljan rezultatima
 
Husar star odradjena polovinom aprila psenica nema ni jedan struk divljeg ovsa da se provukao, pocrvenilo i osusio se a bilo ga u pm, jos kad sam kupovao hemiju uzeo Sekator za ostale njive a trgovac jes ti lud da uzimas husar bacas pare losa cena pesnice, reko daj nemoj preterano da se. es. Da nisam prskao ne bi se videla psenica ugusila bi je trava.
 
Nisam nigdje primijetio da se komentariše o ph vode kod upotrebe pesticida. Ovih dana sam malo izučavao o čemu se tu radi. Eto mnogo štošta znam oko upotrebe pesticida, bar osnovna pravila, međutim sad sam otkrio da je ph vode vrlo bitan faktor u rastvoru sa pesticidima. Neki dan sam doživio da insekticid nisam mogao rastvoriti u vodi, jednostavno se ponašao kao ulje motora, ja ga promiješam a ono se za minut podigne na površinu vode. Bacim se na proučavanje i riješim problem sa 1 l sirćeta. Da ne mlatim dalje ako ima zainterosovani malo će mo razraditi temu.
 
Cosmocel Surfare, Arum ph kontroler i dr.. Neki poljoprivrednici dodaju ureu u prskalicu.

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Nije urea povoljna za povrće, ograničene su male doze a male doze su nedovoljne da obori ph na 5.
 
Dali je neko zaštićavao psenicu prilikom setve sa sumporom u prahu umesto semesanom,ja nisam nikada ni cuo a neznam ni kakav sfekat ima sumpor.
 
Sta od fungicida koristiti za prvu i drugu zastitu(klas) ,eventualno mozda nesto izmedju ako bude bilo potrebe.Toliko je razlicitih a.m kod fungicida,dal ici za prvi zastitu na nesto skuplje ili jeftinije,pretpostavljam kakvo je vreme,cene,ici na jeftinije ?.Prosle godine koriscen prvo Falcon Forte i RevyCare u zastitu klasa ....
 
Pallas 75 bi trebao biti bolji izbor od Axiala u psenici
Pallas prosle godine katastrofalno odradio posao, mnogo je osetljiv na temperature (ako su niske ne uradi posao, ako korov bude prevelik , takodje ne uradi posao) , od prosle godine vise kod mene ne ulazi u njivu, kao da je razdredjen ili tako nesto.Axial je mnogo bolji izbor, čak i veliku livadarku suzbije bez problema...
 
Sta od fungicida koristiti za prvu i drugu zastitu(klas) ,eventualno mozda nesto izmedju ako bude bilo potrebe.Toliko je razlicitih a.m kod fungicida,dal ici za prvi zastitu na nesto skuplje ili jeftinije,pretpostavljam kakvo je vreme,cene,ici na jeftinije ?.Prosle godine koriscen prvo Falcon Forte i RevyCare u zastitu klasa ....
Za zaštitu klas ja radim i dobro se pokazalo Pylon 0,8 l/ha i Akord 1 l/ha. To se smeša i prska. Zadovoljan sam bio sa tom kombinacijom i ponovo ću. A ovo pre toga šta mi daju ovi moji iz zadruge neki opšti.
 
Nisam nigdje primijetio da se komentariše o ph vode kod upotrebe pesticida. Ovih dana sam malo izučavao o čemu se tu radi. Eto mnogo štošta znam oko upotrebe pesticida, bar osnovna pravila, međutim sad sam otkrio da je ph vode vrlo bitan faktor u rastvoru sa pesticidima. Neki dan sam doživio da insekticid nisam mogao rastvoriti u vodi, jednostavno se ponašao kao ulje motora, ja ga promiješam a ono se za minut podigne na površinu vode. Bacim se na proučavanje i riješim problem sa 1 l sirćeta. Da ne mlatim dalje ako ima zainterosovani malo će mo razraditi temu.
Ja za prskanje koristim kišnicu.


Što se tiče prvog fungicidnog tretmana spreman je Duet Turbo.
Od herbicida ide Hussar star za parcele gde ima dosta divljeg ovsa, a ostale gde ga ima manje ide Sekator u kombinaciji sa Furore.
 
sto se tice prvog tretmana icice najeftinije Ugo+Olimp+Tezis+4kg ureje/kj

za cvat jos nisam uzimao,to cu videti kad se dodje do toga sta,tu ce verovatno ici neka skuplja varijanta

cisto pitanje ovako sto se tice herbicida posto vidim da idete ove po meni skupe varijante,toliko ima trave u psenici da vam to ne resavaju tezis ili metmark???
 
Nazad
Vrh