Fungicidi u strnim žitaricama

Оставио сам пола јутра само први третман одрађен баш да видим шта ће бити...Пун ми је куфер и заштитара и стручњака...једноставно пробам и упоредим,ово је конфузно једни причају једну други друго.
 
Ja juce zavrsio zastitu klasa
Prskao u subotu,utorak i sredu. U subotu nije bilo cveta,utorak i sredu taman kako treba. I evo sad pada lepa kisa.
 
Imali kakove pomoći za pšenicu u cvatu koja je prepuna trave, sada se digla iznad pšenice, još nije gurnula metlicu ali uskoro, izgleda katastrofalno
Jel bi prošao Axial ili ostaviti sada kako jeste
 
Mislim da je sad kasno.... Spalićeš travu ali verovatno i prinos. Ostavi ovako, hvataj neku vezu u silosu pa sledeće godine ispravi grešku.
 
Ja sam odradio 7kj sa Axialom,psenica u cvetu,a divlji ovas je prerastao. Zna da napravi ozbilje probleme u zetvi,hoce psenica da se otrese. Po mojoj logici manje gubitaka ce biti ako se oprska.
 
Kod mene je ljulj izrastao ali ga neću dirati, ima ga na mesta uglavnom pored medje. Tu ću malo sporije sa kombajnom proći.
 
I kod mene ga ima na par krugova blizu puta. Definitivno kad na ovoj njivi sledeći put bude pšenica, moram kao herbicid koristiti Axial ili nešto slično, umesto Biatlona.
 
Nazad
Vrh