Francuska alpina

mrsjt0.jpg

Ova? Ta je glavna, da ne idem mnogo u off jer je ona ne pripada temi tj rasi :cao:
Njena su ova dva kradljivca mleka pored nje i ova velika u prvom planu.Sve tri su povukle na tatka Jaroslava. Imao sam od nje i jarcica koji je povukao na nju i izgledao je ovako.
mhrseu.jpg

Izgledao je kao Albino alpino.

Zao mi je ali morao sam da prodam Jaroslava. Bio je odlican ali nisam ga imao vise gde a i svakako moram da nabavljam drugog zbog njegovog potomstva. Veliki zenskaros
 
Hvala Milane, danas sam dobio jos dva :) Za sad je score 3:1 za muskarce ali se nadam da ce zenski preokrenuti situaciju u njihovu korist :cao:
 
Sinoc sam kaparisao kozu i jarca alpine,uzimam ih iduci vikend.Jedino sto mi se nesvidja je sto jarac nema rogove.
Inace sad imam 3 koze,jarca i 9 jaradi.
 
super samo recimo kod nas koze ne daju nesto mnogo mljieka do 2 litra ali zato jare 3-4 jaradi naravno ima i onih sto imaju mlijeka i sto malo jare ali tih je manje :ppozdrav:
 
kod mene retko ko da drzi jarca pa tako i ja ne,pripust se placa ove godine 1000din,nekad bude i 500din zavisi od cene kukuruza
 
Kod mene je "skok" 1000 din. Hvala bogu da ima jos ljudi sto drze jarceve pa imam gde da odvedem kozu.Po mom misljenju to nije mnogo,jer treba odrzavati jarca(koliko pojede preko godine+poseban objekat za njega jer retko ko drzi zajedno sa kozama).Sve u svemu ja bih dao i vise da traze,jer koza nesnosljivo dreci sve dok ne "dobije ",jedino da uv'atim ja pa da ... :haha: :haha:
 
nije joj isto ali to mi je cudno jer kod nas svi jarca drze sa kozama ali i kad pogledas da ti koza ojeri 2 jaradi ti ih prodas onda to isane dzaba jer hranis samo koze i jarad :ppozdrav:
 
to je za jednu kozu,niko nece da drzi jarca ko ima 2,3koze,a ja licno ga nebi drzo ni da imam 20,...vec je ubacim u gepek pa nekad predjem i 50, vise i od toga km,pod jarca rasnog,ako planiram sta ostaviti od te koze,a ako ne okrenem telefon i dodje mi covek iz mog mesta i dovede deliju,ove godine je taj delija zaradio oko 1500eura,kako mi kaze njegov gazda,tako svake god,pa mu se isplati
 
Nazad
Vrh