FORSCHRITT kombajni

Imao je zitni heder od 4.2m i kolica.
 
A i cene delova su zapanjujuce u pozitivnom smislu kao da namestas 142, a resenja su prava stvar.
Dragane koji motor ima i koliko KS.
 
Oni su svi pravljeni po starom dobrom sistemu Unificiranih delova, u prevodu da vazi jer je vecina stvari koje su dobre preneseno na novije serije kombajna , primer kod mene je osovina vetra tanja nego na 516 ali duzina i sistem stelovanja broja obrtaja vetra je isto tako da je kod mene predhodni vlasnik zamenuo za jacu tj 516 .
delova ima i u Nemackoj ja sam licno pricao sa prodavcem iz Pragsdorfa (inace to je mesto gde se proizvodio doticni kombajn) kaze da imaju sve sto mi treba cak mi je covek poslao i stranu iz texnicke dokumentacije
mada su tamo cene dosta jace nego u madjarskoj ali to je opet doooosta jeftinije nego sto kostaju delovi za sadasnje zapadnjake.
ako se dvoumis kolega spakuj se i skokni do Baje tamo je centralni magacin za forschritt preko od AXIAL-a i raspitaj se za delove javi mi se za adresu na pp.

ps ako se odlucis za kupovinu obavezno katalog rezervnih delova ,a ako mozes uputstvo za rukovanje i radionicki prirucnik.
 
Ne znam koji motor nosi . Evo fotografije.
dnm5gh.jpg
 
Ovaj motor je u IFA L60 kamionima oznaka motora je 6VD 13,5/12 SRF 9160 cm3 180 ks promer klipa120mm hod 135mm .

- - - - - - - - - -

jel ovaj kopija CASE kombajna
Kad je case kupio fabriku gde se proizvodili ovi kombajni samo je sitnice pretezno elektroniku menjao ofarbao u crvenu boju i prodavao ih kao svoj brend. Nisam siguran dali su menjali motore ili samo povecao paletu motora . Inace sve je na tim kombajnima predimenzionisano gde bi osovina od 40mm bila dovoljna tu ces naci sigurno 45 ili 50mm . Moj je stariji tip kombajna i menjao sam motor u njega stavio mercedesa i morao sam menjati i remenicu na biteru kojeg ganja motor i mera mi je odgovaralo od zmaja 171 isto sa bitera , morao sam ga odneti kod strugara da mi prosiri za 5 mm rupu za osovinu jer moj biter je za toliko deblji .

dejan77 taj magacin sto spominjes u baji on se nalazi na putu iz pravca Kiskunhalas i na ulazu u Baju sa desne strane puta je pre grada.
 
Koliko znam ovaj sto je dragan82 postavio 524 je sa hidro pogonom i sa najmanjim hederom sto se na njega moze kaciti .
 
veca pumpa ali i kombajn veci i tezi

- - - - - - - - - -

Evo tog motora sto je dragan postavio
I motor kao sto ima dejan77 u svom kombajnu
 
Poslednja izmena:
bogme ovi na vagu prezadovoljni sa cistocom i lomom ,jos ja ga pitam mogu ja to a smanjim a on ce nema potrebe meni ovo odgovara. n
Do sada sam ispravljao greske predhodnih vlasnika koje su uzrokovale kvarove tj koso zavaren lancanik na adapteru koji je napravio haos u baterijama,nepodmazivan spaner pogona adaptera zezao kais,i desilo mi se da mi je ventilator tresao tj iskrivljena su bila peraja medjutim nije zbog toga tresao nego zbog toga sto su smanjivali precnik ventilatora brusilicom i izgubili balans a ujedno su smanjili i rupe u koje oni ulaze .pa iskrivljen klip puza za kipovanje i kriva obloga puza.
 
Tako sam i ja prosao u suncokretu mene nerviralo da je malo na oko prljavo , vlasnik je bio prevoznik i na vagi su ga pitali zasto je selektirao suncokret , u hangaru gde je iztresao njegovo je bilo najcistije , sav nasmejan se vratio na njivu i posle dobio kod obracuna i premiju na cistocu . Za koji dan mi stize masina kojeg sam pazario bice par slika .
 
mene ovaj adapter ne ostavlja na miru, danas pukao kardan koji prenosi obrtnu silu sa kombajna na njega , stara pukotina.ali to sam video tek kad je pukao.
 
Nazad
Vrh