FORSCHRITT kombajni

znci i nasi su radili isto sto i istocni blok za pohvalu, mada smo mi u tim godinama bili daleko ispred njih u tim optimizacijama jedna masina za sve, ali dzabe kada smo sada 50 godina ispod nego sto smo bili 90. i kada vecina stvari nije za zivela.pogotovu iz konzervacijske obrade.kada se setim sta se sve bacilo u otpadno gvozdje to se sada kupuje samo druga boja i druga marka.
 
Juce zamenjen varijatorski kais vetra, posle par krugova primeceno da se kais greje i remenice, izgleda da se sabila opruga ili je kais tanji a kupljen je po broju, dodao sam platnu na osovini remenice tako da cu pojacati pritisak na oprugu sto ce se odraziti na vecu silu kojom remenica deluje na kais, videcemo sta cu dobiti.
 
Pazi sa tim kajisem jer kolega dva promenuo dva u toku dva sata dok je svatio sta ga zeza unutarnji deo variatora vetra kojeg gura opruga pojela osovinu moj ti je savet da pogledas i osovinu i ako teba obavezno piksna bice jeftinije
 
hvala na savetu, gledao sam ali ne izgleda da ima mnogo lufta ali cu pogledati opet za svaki slucaj,Hvala jos jednom.



bogme bio si u pravu ima lufta,dali i tvoj prijatelj ima 517? dali su i kod njega nutovi ili samo caura?
 
Njegov je 514 ali pogon vetra je isti princip kod 512 ,14 ,16 ,17 mozda samo u velicini ili u broju obrtaja ima razlike , on je morao i osovinu da vadi da vari, struga i u variatorski tanjir piksnu da stavi jar pojeo se skroz cudo da nije puko , i ja sam morao da stavim piksnu osovina bi jos prosla ali sam je ipak izvario, i da vidis upola manje moram da stezem da bi dobio isti vetar ,ranije nije al sad oduva i soju .
 
kod mene je osovona ok, nego moram da vidim za biksniranje.mnogo igra pa greje kais, jedan deo od biksne sam dobio sa kombajnom ali to je za gornju koja se steze za promenu broja obrtaja.znaci kod tebe je isto nutovana , ja sam u nutove ugurao male limcice dok ne zavrsim skidanje kukuruza.A posle ide remont tog dela hvala na savetu
 
Kad vec planiras remont ,izmeri sublerom osovinu mora da bude jednaka celom dozinom tamo gde kliza variatirska ploca ,jeste da je zajebancija izvaditi ga jer lopate od vetra moras unutar da skidas da ne bi celo kuciste rastavljao da bi izvadio osovinu ,jer ima i malo razlike onda nisi daleko stigao odakle si krenio sa remontom a do sledece sezone ima vremena ,a to sto se greje malo kajis ne treba da te brine jer ima on tomo veliko trenje i otpor vetra i to je normalno da se greje .
 
pa sada je malo inace pre nego sto sam zaglavio limcvice cvrcalo je na remenic kada pljunes.inace ja cu sve da skinem i odnesem u stugarsku radionicu a moracu da menjam i ventilatore jer jedan je kriv a na drugom mi fali jedno peraje.dali su i kod tebe aksijalni ventilatori? ili su lopatice kao kod zmaja
 
Poslednja izmena:
kod mene su dva aksijalna ventilatora, i ubacena je osovina od 516 b jer je mnogo deblja a u sredini su kruzni limovi koji usmeravaju strujanje vazduha ka sitima, to mi je bilo sumnivo kada sam ga kupovao sredina vetra nabijena mislio sam da je polomio sve unutra, medjutim covek mi pokaza da u sredini nema nista.
 
Evo obecanih slika
img2508.jpg
[/IMG]
img2509.jpg
[/IMG]
img2510.jpg
[/IMG]

Stavio sam flasu da se moze uporediti ,na prvoj slici je direkt obrtaji na trecoj ukljucen reduktor za prepolovljenje obrtaja bubnja ,inace reduktor se okrece u ulju sve su kuglicni lezajevi neme iglicastih u madarskoj im je cena oko 100e koriscenih.
 
Poslednja izmena:
u nedelju na sajmu stand CASE receno mi je da postoji mogucnost nabavke delova za forschritt ili MDW kombajne.
 
Mozda smo se i videli na sajmu jer sam i ja bio nedeljom , za delove imas u Segedinu Agrobazis kft i u okolini jedan od naj jeftinijih , ja sam vec davno bio ali mi pricaju da sad vec govore i srbski jer dosta nasih sugradana prelazi da pazari delove . Ako te interesuju brojevi telefona javi . A u Kiskoros imas jednog koji ima na desetine rastavljenih forschritt kombajna .
 
Dejane koliko ja vidim po postovima u ovoj temi sem nas dvojice slabo ko ima fortschritt kombajn. Ima ga jos Kristijan ali njega nevidim da se javlja .
 
Nazad
Vrh